Jelenlegi hely

Bohém Piac- Rügyfakasztó vasárnap

Időpont: 2024. április 14. 7:30-13:00
Helyszín: Kecskeméti Piac, 6000 Kecskemét, Budai utca 2/a

2024-es évben is folytatódik a Kecskeméti Piac közkedvelt 7 alkalomból álló rendezvénysorozata a „Bohém Piac”.
A vidám, zenés, kóstolókkal egybekötött vásársorozat első eseménye 2024. április 14-én, vasárnap lesz, 7.00-13.00 óráig a Budai utcai piac épületéhez kapcsolódó szabadtéren.
A rendezvény most is a „Rügyfakasztó péntek” nevet viseli.
A vásár célja, hogy a helyi termelőktől, kézművesektől való vásárlással támogassa a hazai piacot a régi értékek megőrzésével, a környezettudatosság előtérbe helyezésével. 
9.00 órai kezdéssel lép fel a Bohém Piacon a Csabagyöngye Együttes. Szaxofonnal és tangóharmonikával adnak elő akusztikus népi dalokat.
Amint már megszokhatták a rendezvényen lesz gasztro-show is ínycsiklandozó illatokkal, ízekkel, mely most a népszerű zöldség, a spárga kellemes ízvilágát hozza közelebb a kóstolóhoz. Az étel pikantériáját a hozzáadott Szarkási kézművessajt adja meg. Emellett kóstolhatnak a helyszínen kemencés házikenyeret, fürjtojást, sajtkészítményeket. 


A rendezvény programjaként kisállatsimogató várja az állatbarátokat, ahol kiscsibékkel és kisnyuszikkal barátkozhatnak.
A Bohém Piacon, amint már megszokhatták részt vesznek kiváló ismert és magukat még először megmutató kézművesek, akik betekintést engednek mesterségük kulisszája mögé. Valamint házi, hazai ízekkel ismerkedhetnek meg a termelők által gondosan készített termékek jóvoltából. 
 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Ahány ház, annyi szokás – tartja a mondás. Ez bizony igaz a NŐNAP esetében is. Érdekes különbségek vannak szerte szét a világban. Ha lehetne választanom, határozottan tudom melyiket szeretném ;-) Magyarországon régen a nénikék az utcán árulták a borostyánlevélel közrefogott hóvirág és ibolya csokrocskákat. 2005 óta a hóvirág védett növénynek számít, így kikerült a repertoárból. Ma a szál virág és/vagy a csoki lett a divat.  
10 tavaszindító családi bakancslista

10 tavaszindító családi bakancslista

Márciusban valami megmozdul bennünk. Több fény, enyhébb levegő, hosszabb délutánok – és hirtelen mindenki kimozdulna. A tavasz tökéletes alkalom arra, hogy családként is új ritmust találjatok. Nem kell nagy utazás, nem kell költséges program. Elég néhány tudatos, közösen megélt pillanat. Íme egy általános, bárhol megvalósítható tavaszi bakancslista, amelyből kedvetek szerint válogathattok.
Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Március 22. a Víz Világnapja, amelyet az ENSZ kezdeményezésére 1993 óta ünneplünk világszerte. A cél egyszerű, mégis óriási jelentőségű: felhívni a figyelmet arra, hogy a víz nem korlátlan erőforrás. Gyerekként a víz játék, pancsolás, esőcsizmás ugrálás a tócsában. Felnőttként felelősség is. A jó hír? A kettő összeérhet. Íme 7+1 játékos, mégis szemléletformáló ötlet, amelyet bárhol az országban megvalósíthattok.
Ugrás az oldal tetejére