Jelenlegi hely

Hírös Hét Fesztivál programajánló Kecskeméten

Időpont: 2022. AUGUSZTUS 20-27.
Helyszín: Kecskemét

Tudtad?

A Kecskeméti Hírös Hét Fesztivált első ízben 1934-ben rendezték meg, az 1933-as gazdasági világválság után, annak érdekében, hogy a térségben élők piacot találjanak termékeiknek. Az akkoriban még mezőváros Kecskemét, az eltelt évek alatt egy modern nagyvárossá nőtte ki magát. Így városi igénnyé vált, hogy Kecskemét egy országos hatáskörű turisztikai nagy rendezvénnyé alakítsa hagyományos fesztiválját. A szervezők egy ötéves fejlesztési elképzelés mentén egy országos hírű fesztivál alapjait kezdték el építeni.

Élőben a 80-as 90-es évek legnagyobb slágerei: Ottawan (D.I.S.C.O., Baby Hands Up) La Bouche (Be My Lover) és Szikora Róbert és az R-Go 40 éves jubileumi koncertje. Számos emlékzenekar: KISS, Led Zeppelin, Queen, Santana, Beatles stb.

Programok

(A Szervező Bizottság a program változtatásának jogát fenntartja.)

AUGUSZTUS 20. SZOMBAT

16:00 Ünnepi megemlékezés

17:00 Hegedűs Együttes

19:00 Csongrádi Múzsa Művészeti Egyesület

20:30 Musical est

22:00 DJ Pénzes


AUGUSZTUS 21. VASÁRNAP

14:00 Kecskeméti Nótások Baráti Köre Egyesület

16:30 Penge Benge Jazz Band

17:45 TST Dance Studio

19:00 Sebestyén Márta és Andrejszki Judit koncertje – Barátok temploma (Hírös7 CLASSIC) Program leírása itt!

20:30 Ottawan


AUGUSZTUS 22. HÉTFŐ

16:00 Policity II

17:00 Molnár Melina&Ritmo Acoustic

19:00 Szent Efrém Férfikar – Görögkeleti templom  (Hírös7 CLASSIC) Program leírása itt!

20:30 Hungarian Rhapsody – Queen Tribute

22:00 DJ Ordiman


AUGUSZTUS 23. KEDD

16:00 Ülő Bikák

19:00 Toto Tribute Band

20:00 Tercina Régizene Együttes és Györgyi Anna – Evangélikus templom (Hírö7 CLASSIC) Program leírása itt!

21:00 Led Zeppelin Session

22:45 Kiss Forever Band


AUGUSZTUS 24. SZERDA

17:00 Molnár Gitár Band

19:30 Capella Du Mont Savaria Barokk Zenekar – Piarista Templom (Hírös7 CLASSIC) Program leírása itt!

20:30 La Bouche

21:30 Kilele Swing Cats


AUGUSZTUS 25. CSÜTÖRTÖK

17:00 Swing&Gatsby

18:00 Tabajdi Ádám és Erős Laura orgonaestje – Református templom (Hírös7  CLASSIC) Program leírása itt!

20:30 Szirtes Folk Band

22:00 DJ Ordiman


AUGUSZTUS 26. PÉNTEK

17:00 DJ Kacsa

17:00 Grossenhain-Reinersdorf-i Férfikórus és a Kecskeméti M. Bodon Pál Alapfokú Művészeti Iskola fúvósegyüttesének ünnepi koncertje – Evangélikus templom (Hírös7 CLASSIC) Program leírása itt!

20:30 Szikora Róbert és az R-GO

22:00 DJ Fecza

Egész nap Integrált játszótér: OTP közlekedési program


AUGUSZTUS 27. SZOMBAT

16:00 Tengeri Attila gyermekműsor

17:00 Babakocsis felvonulás

19:00 Milagro Santana Tribute Band

21:00 The Bits – Beatles emlékzenekar

22:30 DJ Ordiman

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

... már ha van nekik ;-) Nem tudom, ti hogy vagytok vele, évekkel ezelőttig azt gondoltam, hogy nincs az mennyiségű szaloncukor, ami nem fogy el decemberben. Általában a Mikulás nap táján vett első zacskók pár nap alatt elfogytak, a fára (vagy inkább csak alá) szánt szaloncukrokat el kellett dugni, hogy megérjék a fadíszítést. Mára változtak az étkezési szokásaink - kevesebb szaloncukrot veszek - és marad az ünnepek után is. Na, attól nem félek, hogy lejár a szavatosságuk, de elgondolkodtam azon, hogy milyen változatos módon lehet még őket felhasználni.
Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Télen sok szülő érzi úgy, hogy az öngondoskodás egy szép, de elérhetetlen fogalom. Mintha ez is még egy feladat lenne a listán, amit jó lenne kipipálni – de valahogy sosem jut rá idő, energia vagy tér. Pedig gyakran nem arról van szó, hogy nem törődünk magunkkal, hanem arról, hogy kevesebből próbálunk ugyanannyit adni. Ha télen azt érzed, hogy fáradtabb vagy, türelmetlenebb, és nehezebb magadra figyelni, az nem kudarc. Ez az időszak eleve többet vesz ki belőlünk, mint máskor.
Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Az év eleje sokaknál nem friss lendülettel indul, hanem csendesebb, nehezebb érzésekkel. Az ünnepek elmúltak, a hétköznapok visszatértek, kint korán sötétedik, és mintha belül is lassabban mozdulna minden. Családként ez gyakran még erősebben érződik: újraindul az ovi, az iskola, a munka, miközben az energiaszintünk nem igazán tart lépést a naptárral. Ha ilyenkor azt érzed, hogy az év eleje inkább nyomasztó, mint lelkesítő – fontos kimondani: nem vagy egyedül, és nem veled van a baj.
Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Karácsonykor mindenki szeretne örömet szerezni – de egyre többen azt érezzük, hogy a rengeteg tárgy helyett valami maradandóbbra vágyunk. Valami olyanra, ami nem porosodik a polcon, közös élménnyé, emlékké válik.Összegyűjtöttük a legjobb élményajándék-ötleteket, melyeket gyerekeknek, pároknak, nagyszülőknek vagy akár barátoknak is adhatsz – és amelyek könnyedén elérhetők.
Ugrás az oldal tetejére