Jelenlegi hely

Megnyitja kapuit Nagykőrös első Manó Képzője

Időpont: 2024.december 6.
Helyszín: Arany János Kulturális Központ, Nagykőrös, Szabadság tér 7.

MANÓKÉPZŐ!
Megnyitja kapuit Nagykőrös első manóképzője a Deák téren. Járd végig az állomásokat és légy Te is a Mikulás manója!

  • Fantáziapont: Alkossunk együtt!
  • Mikulás zsákja: Ki mit kap a zsákból!
  • Mikulás meséje: Ismerd meg a Télapó történetét!
  • Mikulás térkép: Segíts Rudolfnak kivezetni a szánt a labirintusból!
  • Mikulás kórusa: Énekeljünk együtt vidám karácsonyi dalokat!
  • Játékgyár: Sajátítsd el, hogyan csomagol egy igazi manósegítő!
  • Mikulás háza: Most már te is a Mikulás manója lettél!

18:00 órakor tűzoltóautóval érkezik a Mikulás a Deák térre.
Várjuk óvódás és általános iskolás csoportok előzetes regisztrációját az ifjusag@korosikultura.hu e-mail címre, vagy a 06-53/ 550-040-es telefonszámon.
Regisztrálni különböző turnusokra lehet, az első csoport 11.00 órakor indul a Deák téren.

Várunk minden kedves érdeklődőt szeretettel!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

A pingvin-tudatosság napja vagy a Nemzetközi Fókavadászat-ellenes Nap ismerős? Bizony a Madarak és fák napja mellett több tucatnyi, a növény- és állatvilággal kapcsolatos világnap és jeles nap létezik. Összegyűjtöttük őket, segíthet a pedagógusok óvodai, iskolai munkájában de éppúgy egy otthoni beszélgetés elindításában.
Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

A péntek 13 sokakban még ma is óvatos kíváncsiságot vagy akár szorongást kelt. Mintha egy különös, sűrű energia lengené körbe ezt a napot — és talán valóban így van, csak éppen nem úgy, ahogy a modern babona sugallja.
Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

A böjt fogalma sokakban éles megvonást, szigorú szabályokat és külső elvárásokat idéz fel. Régi idők öröksége, amikor a test „fegyelmezése” még erénynek számított. A női test azonban sosem ebben a logikában működött. A női test nem sík, nem egyenletes, nem egyféleképpen reagáló rendszer. Hullámzó, áramló, ciklikus. Változik, finomodik, jelez, kér. Éppen ezért a böjt — ha valóban jót akarunk vele — nem válhat uniformizált szabályrendszerré. Csak akkor működik, ha figyelembe veszi a ciklusunkat, mert a női test más-más szakaszokban mást kíván, másképp terhelhető, másképp reagál a megvonásokra.
Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Lehet balszerencsés vagy a legszerencsésebb szám, attól függ, honnan nézzük. A világ egyik legismertebb babonája, de hogyan lett az?
Ugrás az oldal tetejére