Jelenlegi hely

Golovics Mónika az "Év női példaképe Bács-Kiskunban" pályázat döntőse

KATTINTS IDE A SZAVAZÁSHOZ!

Foglalkozás, szakmai sikerek

2019 tavaszán Kecskeméten megalakult az Egyedülálló Szülők Klubja - Kecskemét, a budapesti Egyszülős Központ egyik vidéki klubjaként. A klubvezetői szerepet vállalva az együttműködési szerződéskötés után a klub pár önkéntessel és maroknyi gyermekét egyedül nevelő szülővel indult.

A klub célul tűzte ki, hogy a hozzánk forduló családoknak segítő kezet nyújtunk és többféle segítséggel próbáljuk az életüket jobbá tenni. A covid miatt nagyon sok család kért és kapott segítséget. 2020-ban és 2021-ben szakemberek bevonásával jogi, lelki, coach, mediátor és pénzügyi segítséget adtunk a szülőknek. Főleg online tartottuk a kapcsolatot, de pár közös rendezvényt is tudtunk szervezni a családok részére.

Második alkalommal került megrendezésre már az Egyszülős Családi nap a kerekegyházi Kerekerdő Kalandparkban, de kézműves foglalkozás is volt az adventi időszakban. Szabadtéren is találkoztunk az Arborétumban és a Dombnál. Igyekszünk minden alkalommal a gyermekekkel együtt is minőségi időt tölteni, hogy feltöltődve tudják folytatni a napi feladataikat. Tartós élelmiszerrel is segítjük a családokat, hogy betegség/karantén miatt kiesett jövedelmet pótoljuk.

Nyári táborokat szerveztünk a kecskeméti Szentcsalád Plébánián. Amit az Önkormányzat és magánadományozók segítségével nagyon kedvezményesen tudtunk biztosítani a gyerekek részére, sok hasznos és izgalmas programmal színesítettük a tábort. Mára már több mint 300 tagja van a facebook zárt csoportnak. Igazi közösséggé kovácsolódott össze a klub. Sokan egymást is segítik, így válnak az Egyszülősök Önkéntessé is.

Család

2008-ban elváltam. Sok éven keresztül 2 gyermekemet neveltem egyedül, de jelenleg már párkapcsolatban élek. Mára a lányom Reni, 18 éves elmúlt, a fiam Roli, pedig betöltötte a 21-et. Reni a bajai német nemzetiségi középiskolába jár, jövőre fog érettségizni. Egyetemre készül. Roli a Szegedi Tudományi Egyetemen üzemmérnök informatikus szakon hallgató.

A hárman közösen eltöltött időszakban igyekeztem mindent megadni nekik, példát mutatni, hogy legyenek empatikusak, kitartóak és forduljanak a másik felé segítő szeretettel.

A gyerekek az évek során jöttek velem mindenhová, sokféle önkéntes feladatban részvettünk. Fiammal a NEK-en, az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszuson az önkéntesek csapatát erősítettük.

A kecskeméti Szentcsalád Plébánia közösségének az aktív tagjai vagyunk és szolgálunk, amikor szükség van ránk. Itt otthon vagyunk.

A cserkészetben is részt vettünk, jelenleg a lányom aktív őrsvezetői posztot tölt be. Párommal lassan 2 éve alkotunk egy párt, szerelemben, szeretetben. Vele kiegészült, vált teljessé a Család.

Nagyon hálás vagyok a Jóistennek értük. Mindig mindenben támogatnak és ha kell odateszik magukat a feladatokhoz. Mindig számíthatok rájuk! 

Legnagyobb kihívás a munka és család összeegyeztetésében; megoldás:

Nekem az Egyedülálló Szülők Klubja vezetése egy Önkéntesség, a családom, párom Joci, és a gyermekeim mellett még a 8 órás munkakörömben is helyt állok. Ez a hármasság teszi ki a mindennapjaimat.

A legnagyobb kihívás ezek összeegyeztetése és úgy tűnik, hogy az elmúlt időben sikerrel.

A gyermekeim és a párom nagyon rugalmasan kezelik, hogy ha feladat van a családok körül. Általában ők is besegítenek, ezzel hasznosan is töltjük a közös időt.

A gyermekeim koruknál fogva önállóan is megállják a helyüket. A munkahelyemen egy webáruházat koordinálok, belső auditorként készítem fel a partner cégeket és a pályázatírás is a profilunkhoz tartozik. Évek óta sokrétű feladatot látok el a munkahelyemen is. Rugalmas munkaidőben, de általában 8-16 óráig. Így az Önkéntesség és az Egyszülősök koordinálása munka utánra és hétvégére korlátozódik.

Önkéntesek is a segítségemre vannak, mikor rendezvényt szervezünk vagy adományt gyűjtünk, akik a klub tagjai is. Engem feltölt a családommal töltött idő, ebből merítek erőt és római katolikus hitemet is gyakorlom a Szentcsalád Plébánián. Lehetőségem van hétköznap reggelente Szentmisén résztvenni, ezzel indítom a napomat. Ettől teljes az életem. Este pedig hálával tölt el, hogy ismét igyekeztem megtenni a tőlem telhetőt.

Szerintem abban rejlik a titok, hogy az Önkéntességre nem, mint munkára nézek, hanem egy talentumra, amit a Jóistentől kaptam. Vele együtt teszem a dolgom, vele együtt van erőm. Imáimban hordozom a rám bízottakat és segítem őket amiben tudom. 

SZAVAZZ AZ ÉV NŐI PÉLDAKÉPÉRE ITT!

Az „Év női példaképe” pályázattal idén elsőalkalommal olyan Bács-Kiskun megyei nőket szeretnénk bemutatni és elismerni, akik a munkában és a családi életben is ügyesen megállják a helyüket és elmondják: ők hogyan csinálják!  

A zsűri az összes benyújtott pályázatból tizet juttatott a döntőbe, a döntősökre szavazni február 25-től március 3-ig lehet, így végső soron a közönség dönti el, hogy ki lesz 2022-ben az Év női példaképe Bács-Kiskun megyében .  Egy szavazó 24 óránként 1 szavazatot adhat le.  

Eredményhirdetés 2022. március 8-án, Nőnapon.  Sok sikert kívánunk a résztvevőknek!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Iskolakezdés SK

Iskolakezdés SK

Augusztus végén lassan minden család ugyanarra készül: új füzetek, tornacipők, uzsonnás dobozok kerülnek a kosárba, a nyári szabadság helyét pedig átveszi a szeptemberi rutin. Ilyenkor hajlamosak vagyunk mindent készen megvenni, pedig néhány egyszerű kiegészítőt könnyedén elkészíthetünk magunk is.
4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

A nyár és a nyaralás a feltöltődésről szól. Nem mindenkinek van kedve kemény edzésekhez és kalória számoláshoz. Néhány egyszerű szokással úgy is élvezheted a pihenést, hogy közben a tested és az egészséged is hálás lesz érte.
Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Megérkezett ismét a kánikula. Ilyenkor még ránézni sem esik jól a sütőre vagy a tűzhelyre. A szervezetünk a hőség elleni védekezéssel van elfoglalva, többet izzadunk, sokkal több folyadékot kívánunk ( a Balatont is kiinnánk, ha lenne benne elég víz), az étvágyunk is csökken, az emésztésünk sem úgy működik, mint egy hűvösebb napon.
Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Van valaki, akit bármikor felhívhatsz? Akivel jókat nevetsz, aki meghallgat, vagy akivel a gyerekeitek együtt nőnek fel? Ma érdemes neki írni egy üzenetet, mert július 30-án van a Barátság Világnapja.
Ugrás az oldal tetejére