Jelenlegi hely

Bács-Kiskun Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház

A hálózat célcsoportjai a hátrányos megkülönböztetést vagy diszkriminációt elszenvedett, vagy azzal fenyegetett nők, fogyatékossággal élők, romák, gyerekek, idősek, hátrányos helyzetű térségek lakosai, valamint az ezen célcsoportok érdekvédelmét vállaló, vagy részükre szolgáltatást nyújtó szervezetek.

Kiemelt feladatunknak tekintjük az esélyegyenlőséggel, ezen belül pedig a célcsoportjainkkal kapcsolatos társadalmi szemléletformálást.

A hálózat célja a nyilvánosság fórumainak folyamatos tájékoztatása az Esélyek Házai által szervezett programokról, s az esélyegyenlőség kérdéseinek megjelenítése a médiában.

De ide tartozik minden olyan szakmai szintű, vagy az együttműködő partnerekkel való kommunikáció is, mely hatással van az esélyegyenlőség ügyére. A hálózat munkájában a társadalmi tudatformálást célzó és a szakmai kommunikáció terén a következő területeket lehet elkülöníteni:

A társadalmi tudatformálást célzó kommunikáció

  • fesztiválokon, kulturális rendezvényeken információs standok felállítása,
  • szórólapok, plakátok elhelyezése,
  • médiában való megjelenés (programokhoz kötődő megjelenés, reklámspotok, stúdióbeszélgetések egyes témákban, egyedi esetek bemutatása, cikksorozat esélyegyenlőségi témában),
  • tematikus kiadványok megjelentetése,
  • nyitott konferenciák, esélyegyenlőségi börzék,
  • kiállítások, pályázatok (fotó, rajz stb.) eredményeinek bemutatása nyilvános helyeken,a célcsoport hatékony érdekképviselete a döntéshozók előtt,
  • integrált és interaktív programok (például: Ability Park),
  • expók a célcsoport főszereplésével,
  • toleranciaépítés, gyermekprogramok,
  • adományozás, adománygyűjtés, humanitárius szemlélet erősítése.

Szakmai szintű kommunikáció

  • előadások tartása,
  • akkreditált képzések szervezése,
  • szakmai kerekasztal-beszélgetések, Esélyegyenlőségi Fórumok szervezése,
  • konferenciák, tanácskozások,
  • felmérések, kutatások,
  • hálózatépítés, szakmai ernyőszervezetek létrejöttének generálása,
  • előítéleteket kezelő tréningek tartása,
  • részvétel a döntés-előkészítésben, koncepciók, törvény- és rendelettervezetek véleményezésében (szociálpolitikai kerekasztal-beszélgetések).

Cím: 6000 Kecskemét, Reile Géza u. 22.
Ügyfélfogadás:
hétfőn 8 és 12 óra között,
szerdán 13 és 17 óra között
pénteken 10 és 12 óra között

Tevékenységüket kövesd nyomon a FACEBOOKon!

Hozzászólások

Jónapot kívánok nekem olyan kérdésem lenne és olyan problémám van .. hogy ez egy bonyolultabb dolog viszont röviden leírom mi is a problémám .. :( Van egy élettársam akit az az egykori párja fenyeget ott van egy gyermek .. egy fiú aki már 17 éves azthiszem .... s eddig sose láttam a párom a gyermekét .. minden meg volt már apasági stb fizeti a gyerektartást is .. s erről vannak banki bizonylatok is .. de a nő folyamatossan fenyegetőzik :( és már rá megy a kapcsolatunk is és az én idegrendszerem is e melett a fiut nem engedi látni el van tiltva s melette mindenféle hazugsággal tömi a fiut az apjárol persze hazugságok én 19 hetes terhes vagyok épp..... és már félek hogy erre fog rá menni a terhességem hisz igy nem lehet élni .. ő követelheti a pénzt fenyegetőzhet miközben a gyereket sose engedi el meg össze vissza tömi a fejét soha nem is engedte a páromnak látni a fiát... s abba sem vagyok biztos hogy azt a pénzt a fiura költi stb ....... ez ellen lehet tenni valamit ? ... 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

A farsangi időszak mára főként a gyerekek mulatságáról szól. Ehhez a vidám ünnephez gyűjtöttük össze a legjobb farsangi dalokat és mondókákat, melyek garantáltan feldobják a hangulatot, és még emlékezetesebbé teszik a közös pillanatokat!
7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

Tudtad, hogy a farsang nemcsak mulatságról, hanem ma már furcsa hagyományokról is szólt? A vízkereszttől húshagyókeddig tartó időszak tele van különös, ma már szinte elfeledett népszokásokkal. Egyes hagyományok vidámak, mások meghökkentőek – nézzük, hányat ismersz közülük!
Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Ez a régies kifejezés tulajdonképpen a farsang vasárnaptól húshagyó keddig tartó három utolsó farsangi napra, a farsangi időszak végére vonatkozik. Izgalmas, mulatságokkal, babonákkal, különleges népszokásokkal teli időszak.
5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Ugrás az oldal tetejére