Jelenlegi hely

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban. 

Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.

Ehhez hoztam tippeket:

  • Példa mutatása: Te magad is mutasd példával, hogy értékeled a szabadban töltött időt. Ha látnak téged a kinti tevékenységekben részt venni és élvezni, akkor biztosan szívesebben követik majd a példákat.
  • Közös programok szervezése: Szervezz olyan közös programokat, amelyek vonzóak és érdekesek lehetnek a gyereknek. Például kirándulások, kerékpározás, sporttevékenységek.
  • Kijelölt szabadtéri idő: Határozz meg bizonyos időpontokat vagy napokat, amikor a gyereknek szabadban kell lennie és nem használhatja a mobilját. Ezt lehet például a hétvégék, vagy minden nap a délutáni órákban.
  • Közös hobbi keresése: Keress olyan szabadtéri hobbit vagy tevékenységet, amely érdekelheti a gyereket, és próbáljátok ki együtt. Ez lehet például túrázás, madárles, fotózás vagy akár kerti munkák.

  • Érdekes közösségi tevékenységek: Lehetőség szerint szervezz olyan programokat, amelyekben más kamaszokkal ismerkedhetnek, vagy olyan tevékenységeket, amelyekben valamilyen új készséget sajátíthatnak el.
  • Jutalom és motiváció: Jutalmazd a gyereket, ha több időt tölt a szabadban, és kevesebbet használj a mobilját. Ez lehet például extra játék- vagy szórakoztató idő, vagy más kedvezmények.
  • Szabályok és határok felállítása: Állíts fel világos szabályokat és határokat a mobilhasználat és a szabadban töltött idő tekintetében, és legyél következetes azok betartásában. Például csak bizonyos időpontokban vagy bizonyos helyeken engedélyezheti a telefonok használatát. Ez csökkenteni a függőséget és ösztönözheti a gyerekeket a szabadban való időtöltésre.
+ Tipp: Ha túrázni, kirándulni indulunk, hagyjuk otthon a kütyüeinket! Persze legyen a biztonság kedvéért nálunk telefon, de tegyük azt a hátizsákba. Ne álljunk meg folyton megnézni a leveleinket, üzeneteinket. Ez arra is rávilágít, hogy mennyire vagyunk mobilfüggők, és nincs-e komolyabb változtatásra szükségünk!

Kommunikálj nyíltan velük az elvárásokról és az értékekről! Fontos megérteni, hogy a változás időbe telik, és némi türelemre van szükség a gyereknek és Neked is.

Ne ess kétségbe, ha először nem sikerül minden tökéletesen. A folyamatos támogatás és bátorítás megoldás abban, hogy a gyerekek nyitottabbak legyenek a szabadban való időtöltésre.

Sok sikert kívánok hozzá!

Dr. Regősné Oláh Zsanett

- Szegedimami -

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére