Jelenlegi hely

ELBIR - Szülői drogprevenciós hálózat Bács-Kiskun megyében is

 A szülők és a családok a Rendőrség kiemelt partnerei a kábítószer-bűnözés megelőzésében

A Nemzeti Bűnmegelőzési Stratégiáról (2013–2023) szóló 1744/2013. (X. 17.) Korm. határozat kimondja, hogy: "A családok, főképpen a szülők feladata a nevelés, a védelmi és önvédelmi funkciók kialakítása, a szociális kompetenciák fejlesztése, a probléma- és konfliktusmegoldó képességek kialakítása. Ugyanakkor problémát je-lent, hogy sok esetben maguk a szülők sincsenek tisztában az egyes bűncselekmények társadalmi veszélyességével, a gyermekeikre leselkedő veszélyekkel."
 
Annak érdekében, hogy a szülők is elegendő ismeretekkel rendelkezzenek fenti témában, Országos Főkapitány úr döntése alapján a Rendőrség egységes, kábítószer-megelőzési programot dolgozott ki, melyben a Rendőrség kiemelt partnerként számít a szülőkre, családokra a kábító-szer-bűnözés megelőzésében.

Az új program célja, hogy minden 12-18 éves gyermeket nevelő szülő lehetőséget kapjon arra, hogy évente legalább egy alkalommal közvetlen, személyes és interaktív tájékoztatásban részesüljön a kábítószer fogyasztás büntető igazságszolgáltatást érintő kockázataival.

A feladat sikeres végrehajtása érdekében megyénkben a 7 rendőrkapitányságon többek között a már kiképzett DADA, ELLEN-SZER, IBT (iskolai bűnmegelőzési tanácsadó) oktatók lesznek a rendőrség új szülői drogprevenciós programjának a helyi közvetítői, képviselői.

A Programban résztvevő rendőrök

Tájékozató előadásokon, interaktív fórumokon, telefonos beszélgetés során és –az erre a célra létrehozott email címre érkezett kérdésekre rövid határidővel válaszolva– elektronikus levélben tájékoztatják a 12-18 éves gyermeket nevelő szülőket, családokat a kábítószer bűnözéssel kapcsolatos kockázatokról.

- Az illetékességi területén található alap- és középfokú oktatási intézményben szorgalmi évenként legalább egy alkalommal összevont tájékoztató előadást (szülői értekezletet) tartanak a szülőknek a kábítószer bűnözéssel kapcsolatos kockázatokról.

- Az illetékességi területéhez tartozó civil szervezet, egyház, gyermekjóléti és családsegítő szolgálat, közmunkaprogramra felkészítő önkormányzat, stb. kérésére is tartanak előadást, azoknak a szülőknek az elérése érdekében, akik az iskolai rendszeren belül nehezen motiválhatók.

- Havonta egy alkalommal –azonos helyen és időben– legalább egy órás időtartamban fogadóórát tartanak.

- Kéthetente egy alkalommal – mindig azonos időpontban – egy órás időtartamban telefonos ügyelet tartanak azoknak a szülőknek a részére, akik személyes problémájukat telefonon szeretnék megbeszélni.

- A megyénkben résztvevő kollégák nevét, elérhetőségét, a fogadóórák rendjét, helyét, idejét a http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/bunmegelozes/drogprevencios-osszekotok/bacs-kiskun-megyei-rendor-fokapitanysag linken ismerhetik meg.

Forduljanak munkatársainkhoz bizalommal!
Forrás: http://kecskemet.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

A farsangi időszak mára főként a gyerekek mulatságáról szól. Ehhez a vidám ünnephez gyűjtöttük össze a legjobb farsangi dalokat és mondókákat, melyek garantáltan feldobják a hangulatot, és még emlékezetesebbé teszik a közös pillanatokat!
7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

Tudtad, hogy a farsang nemcsak mulatságról, hanem ma már furcsa hagyományokról is szólt? A vízkereszttől húshagyókeddig tartó időszak tele van különös, ma már szinte elfeledett népszokásokkal. Egyes hagyományok vidámak, mások meghökkentőek – nézzük, hányat ismersz közülük!
Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Vízkereszttől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Ez a régies kifejezés tulajdonképpen a farsang vasárnaptól húshagyó keddig tartó három utolsó farsangi napra, a farsangi időszak végére vonatkozik. Izgalmas, mulatságokkal, babonákkal, különleges népszokásokkal teli időszak.
5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Ugrás az oldal tetejére