Jelenlegi hely

Képzés szülőknek Kecskeméten!

Pályázatot nyertünk szülői kommunikációs tréningre, de csak abban a 4 megyében lesz, ahol a legtöbb pályázat érkezik be. Ahhoz, hogy Kecskeméten is megvalósuljon, segítened kell nekünk, fogjunk össze Bács megyeiek és érjük el, hogy nálunk is legyen egy ilyen tréning! Tudjuk a gyeremeknevelés nem könnyű, ezért szeretnénk segíteni a helyi szülőknek!

 

És mi a tréning témája?

 „Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje!” Magyarországi képviselői 2 napos – gyakorlatokon alapuló - szülői kommunikációs tréninget tartanak a nyertes megyékben, melynek értéke 36 ezer forint lenne, (a nyeremény át is ruházható, ha még sem tudnál eljönni). Ha úgy érzed, hogy elakadtál, vagy csak szeretnéd még jobban „csinálni” a gyeremeknevelést, vegyél részt pályázatunkon. Ne feküdjünk le úgy este, hogy lelkiismeretfurdalásunk legyen, hogy ma megint kiabáltunk.... Kérlek, hívd fel a figyelmet, gyermekes ismerőseiteknél és oszd meg, hogy Kecskeméten is lehetőségük legyen a szülőknek még jobb édesanyává, édesapává válni.

Ha nehézségbe ütközne a kitöltés, vagy segítséget kérnél benne, írj nekünk a kecskemet@imami.hu email címre, vagy keress bátran a 06 70 450 3236-os telefonszámon!

Olvasd el mások miért szeretnének részt venni a szülői kommunikációs tréningen:

„Én évek óta szeretném élesben is kipróbálni a technikákat, csak a távolság miatt nehéz megoldani. Úgy érzem, elméletben nagyon jól mennek a dolgok, de a gyakorlat mást hoz. Olvastam, hogy a tréningeken szituációs gyakorlatok vannak, amit külső hatás nélkül itthon nem végeztünk el (illetve csak egy részét) és elsősorban én ezeket szeretném kipróbálni.
Pályázni pedig azért szeretnék, hogy a közelünkben legyen tanfolyam, hogy minél többen megismerhessék a módszert. Örülök, hogy ma már egyre több helyen találkozom az EQ fogalmával, látom, hogy vannak, akik értik, hogy miről beszélek.”

„Régóta követem a szerzőpáros munkásságát s nagy álmom lenne egy ilyen tréning. Mivel a közelben nem tudok róla, hogy szerveztek volna így maradt az álmodozás! :) A legkisebb babánk 3 hónapos múlt s kissé felbolygatta a családi életet! Nem találom a hangot a nagyobbakkal (8-5-3évesek), mindegyiküknek másra volna szüksége, más kommunikációban, s úgy érzem elveszek s sok tennivaló, (ház, takarítás, munka, a gyerekek logosztikázása oviba, suliba, különórákra...) és a velük való minőségi idő eltöltésében! Szeretnék ötleteket, tanácsokat kapni a hisztis, üvöltős, veszekedős helyzetek kezelésére, megoldására úgy, hogy közben önmagam maradhassak.”

„A férjemet szeretném elküldeni, mert nem tudom elérni, hogy elolvassa azt a könyvet (Beszélj úgy...) mely számomra nagy segítség. Nem tudja levetkőzni az általa gyerekkorában tapasztaltakat és így nem tudunk egységesen fellépni a gyerekek előtt. Sokat segítene, ha lenne, aki megértetné vele, hogy egyszerűen más megfogalmazással, de ugyanazon tartalommal mekkora változást lehet elérni.”

„A gyereknevelésben megjelölt és leírt problémák véleményem szerint abból is adódnak, hogy nem vagyok elég türelmes, és nem tudom kezelni a viselkedését. Hiába fogadom meg minden este, - amikor ülök az alvó gyerek mellett, és nézem -, hogy holnap türelmesebb leszek, jön a reggeli készülődés, sietni kell, este fáradt vagyok, újra és újra ugyanazokkal az ellenvetésekkel szembesülök, emiatt úgy gondolom, hogy valamit nagyon rosszul kezelek. Illetve egy másik, mások által is jelzett, de általam is felismert probléma: úgy beszélek hozzá, mint egy felnőtthöz...úgy is veszekszem vele...képtelen vagyok lemenni arra a szintre, ahogy kommunikálni kellene egy gyerekkel.”

„Reménykedem benne, hogy részt vehetek a tréningjükön és segítenek abban, hogy hogyan tudnánk fiúnk dacosságát kezelni hangos szó, illetve büntetés nélkül. Ezzel remélhetőleg a napi hisztik is megszűnnének, mely borítja a családi békét.”

„Azért szeretnék részt venni, mert pedagógusként, s szülőként is fontosnak tartom, hogy minél több lehetőséget megismerjek arra, hogy a legmegfelelőbb módon tudjam lekommunikálni a gyermekek felé, amit szeretnék mondani, kérni.”

„Szeretnék megtanulni a "gyerekek nyelvén". Csodálom azokat a szülőket, akik higgadtan, nyugodtan tudnak olyankor is beszélni gyermekeikkel, mikor én már a plafonon lennék és robbanva kiabálnék velük. A higgadtságukkal is el tudják azt érni a gyerekeknél, amit én csomó ideg lenyelése és kiabálás árán.”

„Nagyon jónak tálaltam a könyvet, viszont nagyon nehéz a megszokott kerékvágásból kitörni - hiába tudom elméletben, hogy mit kell mondani - vagy éppen nem kell mondani semmit -, ha a megszokás miatt rosszul cselekszem... Ha a tréning tényleg interaktív lesz, az remek lehetőség a gyakorlásra, rögzítésre is!”

„Szeretném megőrizni a gyermekeim bizalmát! Szeretném, ha 10-20 év múlva is szeretetben tudnánk együtt időt eltölteni. Úgy érzem, ez a tanfolyam segíteni tud nekem abban, hogy rossz beidegződéseimet, türelmetlenségemet egy-egy jó technikával tudatosan kiiktassam a gyerekeimmel való kapcsolatomból.
Hiszek abban, hogy az ember, ha már felismerte a gyenge pontjait, megfelelő segítséggel (mint amilyenek azok a módszerek, amelyek Elaine Mazlish és Adele Faber könyveiben olvashatók) képes megváltozni.”

„Tökéletes szülő nincs. És az igazság az, hogy elérni sem fogjuk soha, de törekednünk kell rá. Éppen ezért törekszem arra, hogy folyamatosan fejlesszem magam, amit nem csak magamért, hanem a gyermekemért is teszek. Több könyvet is olvasgatok a gyermekneveléssel kapcsolatban: Egyszerűbb gyermekkor, A gyermeki elme, Olyan undokok vagytok....és mivel úgy gondolom, hogy legjobban példamutatással tudunk nevelni, ezért önfejlesztő könyveket is mint pl. Agykontroll, Öko anyu a konyhában stb....Azért örülnék, ha egy ilyen kommunikációs tréningen részt vehetnék, mert így sokkal könnyebben átvehetőek a készségek, amiket egy ilyen téringen elsajátíthat egy szülő, mintha könyvből olvasná. Illetve még sosem jelentkeztem hasonlóra, pedig úgy érzem, a kommunikációs készségeimet kellene még fejleszteni. Összegezve,fiatal korom ellenére, szeretnék türelmes, példamutató,tudatos anyává érni, és ez a tréning lehetne az egyik létra fok :) A jövő nemzedékért!!!!”

„Több mint 3 éve elváltam a férjemtől és azóta egyedül nevelem Kisfiam szüleim segítségével. Az apjával is megvan a kapcsolatunk, de azt nevelés helyett inkább játéknak nevezném Bence felé. Azért szeretnék részt venni a tréningen, hogy az eddig elért nevelési eredményemen sokat tudnák javítani. A válás után igen megviselte Bencét és engem is, de hála a kitartó munkának mostanra már elég kiegyensúlyozottnak érzem az életünket. Elérkeztünk ugye a dac korszakhoz és ebbe biztos nagy segítségemre lenne a tréning, hogy sok fölösleges vita és veszekedés nélkül tudjuk megoldani, megbeszélni az élet által hozott dolgokat, problémákat.”

„Mert szeretnék mindennapos játszmák és küzdelmekre megoldást. Mert kifogytam az ötletekből. Pozitív jutalmazás, motiválás, lelkére beszélés, fenyegetés, kiabálás, büntetés, hosszútávon egyik sem vált be. Mondja meg valaki, hogy kell ezt jól csinálni!”

„Kamasz korba kerülve, egyre több és komolyabb problémával szembesülök. Ezzel a korral kevesebb szakirodalom foglalkozik, mint pl. kis korban a hiszti, makacsság, témájával.”

„Szeretném az állandó testvérviszályt és hisztit nyugodtan veszekedés nélkül kezelni.”

„Szeretném, ha sikerülne olyan szülővé válnom amilyennek a gyermekeink születése előtt láttam magamat. Érzem, hogy már messze nem vagyok olyan birkatürelmű mint a kezdet kezdetén voltam. Látom, hogy nem mindig sikerül úgy szólnom a gyerekeimhez, hogy annak értelme és foganatja is legyen. Ezen szeretnék változtatni.”

„Már évtizedekkel ezelőtt rájöttem, hogy minden mesterség végzéséhez szükséges iskolát végezni, de hogy szülő legyen valaki, ahhoz semmit. Óvodapedagógusként dolgozom és egyre problémásabbak a szülők iskolai végzettségtől függetlenül. Feladatomnak érzem, hogy minél boldogabb gyerekek kerüljenek ki a csoportomból, akik szeretetben nevelkednek legalább mellettem, ha otthon ez hiányzik. Lányaim 18,5 és 17 évesek, fiam 8 éves, sokat tanulok tőlük, ugyanúgy ahogy az oviban is minden kisgyerektől..
Szeretném még hatékonyabban végezni munkámat és szülőként is szeretnék továbbfejlődni.”

„Egyedül neveltem fiú gyermekemet 9 éves koráig, anyja nem látogatja, nem tartotta eddig a kapcsolatot vele. A legnehezebb dolog a világon az, hogy miként lehetek egyszerre anya és apa is, amikor gyermekemet nevelem - másik felén pedig megvigasztalom.”

„Hogy tálaljak olyan módszert ami ledönti a képzeletbeli falat köztem és a kamasz lányom között.”

„Meg szeretném tanulni a hiszti kezelésének további lehetőségeit. Ha csak 1 dolog is segít, már megérte.”

„Mert számomra kihívást jelent következetesen gyereket nevelni és bár vezető beosztásban dolgozom, ami a munkában jól működik, a kollégákkal a magánéletben nehézséget okoz. Az elmélet gyakorlatba való átültetését szeretném elsajátítani, hogy a második gyermekemmel már ne kövessem el azokat a hibákat, amikbe korábban beleszaladtam.”

„Azért szeretnék részt venni mert Adele Faber &Elaine Mazlish Beszélj úgy hogy érdekelje hallgasd úgy hogy elmesélje című könyvét olvastam és szenzációs ezt szeretném gyakorlatban is alkalmazni.”

„Egyedül álló szülőként egy temperamentumos olykor makacs gyermek viselkedését nem egyszerű feladat kordába tartani. Sokszor úgy érzem nem tudom kezelni a dühkitöréseit. Jól jönne szakember segítsége.”

„Jobb anya és nem egy tűzokádó sárkány szeretnék lenni. Szeretném megtanulni, hogyan lehet kiabálás nélkül kezelni a problémás helyzeteket. Önfeledt, boldog gyermekeket szeretnék, akik bizalommal fordulnak felénk, bármiről is legyen szó.”

„Két lánygyermeket nevelek a feleségemmel közösen, de nem élünk együtt, hanem megosztottuk a nevelést. Számomra legnehezebb az érzelmek beazonosítása, és elfogadása. Abban reménykedem, hogy a tréning segítségével meg tudom változtatni a hozzáállásom az érzelmekhez, és büntetés helyett más eszközöket is sikerül alkalmaznom a nem kívánt viselkedések elkerülésére, és a kívánt magatartások erősítésére.”

„Egyik nagy félelmem, hogy a rossz nevelési kommunikáció miatt gyermekeimmel felnőtt, sőt, már kamaszkorukra elveszítjük a közös összhagot, félek, hogy elmegyünk majd egymás mellett, eltávolodunk egymástól annyira, hogy egy idő után alig fogunk beszélgetni, ismerni már egymást.”

„A fiam SNIs és beszedfogyatékos. Sok a konfliktusunk, mert sokszor nem ért minket és mi sem értjük őt, ezért indokoltan dühös lesz. Nagyon szeretnék ezen változtatni, hogy könnyebb legyen neki és jobban meg tudjam érteni őt.”

„Eddig sem volt eszközöm a büntetés, viszont a párommal ebben nem értünk egyet. Kíváncsi vagyok, hogy kaphatok-e a tréningen választ arra, hogyan győzhetném meg páromat egy kíméletesebb, hatékonyabb módszerről.
Azt is nagyon fontosnak tartom, hogy a gyerekem aktív szereplője legyen megoldások keresésében, és az önállóságra nevelést is szeretném már a kezdetektől megalapozni. 
Célom, hogy a férjemet is el tudjam csábítani a tréningre, hiszen csakis közösen tudjuk majd megvalósítani az ott tanultakat.”

„Nagyon hamar kiabálássá és vitába, utána sértődésbe és duzzogásba fejlődnek a párbeszédeink. Ezen szeretnék változtatni.”

„Mert ha elveszítem a türelmem, kiabálok a fiaimmal. Tudom, hogy nem szabad. Tudom, hogy másképp kellene. Csak nem tudom hogyan. Ilyenkor iszonyatos bűntudatom van, és pocsék anyának tartom magam. Nem szeretném, ha az én hibámból később kisebbségérzésük vagy egyéb lelki problémájuk alakuljon ki."

„Hiszek a megbeszélésben, a kompromisszumokban, de nem mindig látom az oda vezető utat. Szeretnék a gyermekeimmel olyan nyitott kapcsolatot, amelyre gyerekként vágytam a szüleimmel. 2 nagyon különböző személyiségű gyerkőc anyukája vagyok és minden vágyam, hogy jól szeressem őket.”

„Pedagógus vagyok, mégis úgy érzem, szülőnek lenni a legnehezebb, ám a legszebb és legszentebb feladat. Hálás vagyok az Életnek, hogy két gyermek édesanyja lehetek, de szeretnék még tanulni, ötleteket kapni, hogyan lehetne még szebben, még jobban nevelnem őket, hogy még örömtelibb és boldogabb életük legyen! :-) Szeretném, hogy felnőttként minél kevesebb csalódás érje őket, ehhez tudjak a kezükbe használható eszközöket és technikákat adni, ami segítheti majd őket!”

"Ahhoz, hogy Kecskeméten is megvalósuljon, segítened kell nekünk, fogjunk össze Bács megyeiek és érjük el, hogy nálunk is legyen egy ilyen tréning! Pályázz Te is!"

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.
Ugrás az oldal tetejére