Jelenlegi hely

Miért érdemes társasjátékozni a gyerekekkel?

A legtöbb ember szereti a társasjátékokat. De mit tudnak ezek a játékok azon kívül, hogy szórakoztatóak és hogyan segíthetnek a gyerekek tanulmányi eredményeinek javításában? Ebben a cikkben összegyűjtöttük, hogy milyen pozitív hatásai vannak a társasjátékoknak a gyerekek kognitív és szociális képességeire!

Fejleszti a koordinációs készségeket

A társasjátékok során a gyerekeknek ügyesen kell bánniuk a játék elemekkel, figyelniük kell a dobókockára, a táblára és/vagy a kártyákra, és gyorsan kell dönteniük, hogy mit lépjenek.

Ezek a készségek nagyon fontosak az iskolai tanulmányok során is, hiszen segítik a gyerekeket az írás, az olvasás és a matematika tanulásában, valamint a színek és formák felismerésében és a szem-kéz koordinációban.

Türelemre tanít

Amíg tart a társasjáték parti, a gyerekeknek minden körben ki kell várniuk a sorukat. Ez kiváló támpont lehet a szülőknek, amikor türelemre kell tanítani a kicsiket. A türelem pedig elengedhetetlen a tanulásban is, hiszen nem mindig megy minden elsőre, és néha hosszabb időt kell szánni egy feladat megoldására.

Javítja a koncentrációs készséget

Egyes játék fajták kifejezetten a memória kihasználására és a logikus gondolkodásra alapoznak, ami tartós figyelmet igényel a kicsik részéről. Ez főként az iskoláskorú gyerekeknél válik fontossá, akiknek meg kell tanulniuk odafigyelni az órán és képesnek kell lenniük koncentrálni az iskolai- és a házi feladatokra.

Segít fókuszálni

A megszakítás nélküli játék olykor még a felnőtteknek is kihívást jelenthet. Pedig a tartós fókuszálás képessége rendkívül fontos mind a tanulás, mind a munka során. A fókuszálás segít a gyerekeknek abban, hogy ne veszítsék el a fonalat, és ne hagyjanak ki fontos részleteket a tananyagból.

Együttműködésre tanít

Az iskolában is óriási előny a jó együttműködő képesség. A kooperatív társasjátékokban a játékosoknak nem egymás ellen, hanem egymással kell játszaniuk, és közösen kell legyőzniük a játék által felállított kihívásokat.

Így a gyerekek megtanulják, hogy hogyan kommunikáljanak, hogyan osszák meg az információkat, hogyan segítsék egymást, és hogyan dolgozzanak csapatban. Ezek a készségek nagyon hasznosak az iskolai projektekben, a csoportmunkákban, és a későbbi életben is.

Szponzorált tartalom

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.
Ugrás az oldal tetejére