Jelenlegi hely

Tovább szépül Kecskemét Főtere

A Főtéri felújítások tovább folytatódnak Kecskeméten  a Szabadság tér és környezetének funkcióbővítő városrehabilitációja projekt keretében. Az arra sétáló lakosok és autósok legyenek türelemmel, a gyerekeinkre pedig fokozottan figyeljünk a munkálatok során.


 
 

Folytatódnak a főtéri munkálatok. Fotó: Banczik Róbert

 
 

 
 

A terveknek megfelelő ütemben haladnak Kecskeméten a főtéri felújítások a "Szabadság tér és környezetének funkcióbővítő városrehabilitációja" projekt keretében. A július 6-ával kezdődő héten - azaz mától - a Kéttemplom közben a Szabadság tér felől és a Kiskörút felől is zajlik majd a burkolatépítés. A Vincent kávézó előtti útszakaszon az út építése befejeződött, a járda pedig a hét közepére elkészül. A Kálvin téren megtörtént a tuskózás, elkezdődött a csatornázás és a burkolatalap kiegyenlítése, ott hétfőtől kezdődik a szegélyezés.

 
 

 
 

Az 56-os emlékmű környezetében megkezdődött a szegélyezés és a burkolatalap építés, ezek a munkálatok jövő héten is folytatódnak. A Békás kutat jövő héten zsaluzzák és építik a vízgépészeti aknát. A Békás kút melletti parkolót és a beállót hétfőtől lezárja a kivitelező, ott is elkezdődik a bontás.

 
 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 

 
 

 

 
 

 
 

Forrás: kecskemet.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Tudtátok, hogy van egy nap, ami csak a magyar feltalálóké? Minden év június 13-án ünnepeljük a Magyar Feltalálók Napját, amikor a világot formáló magyar elmék előtt tisztelgünk. Ez egy remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzük, milyen találmányok születtek hazánkban, és hogy mennyi mindent köszönhetünk ezeknek a zseniális ötleteknek.
Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Magyarország tele van szebbnél szebb forrásokkal, ahol a természet csendje és a tiszta víz varázsa együtt ad élményt. Hoztam pár igazán hangulatos helyet.
MegaPapír rajzpályázat 2025 - 1.000.000 Ft összértékű nyereménnyel

MegaPapír rajzpályázat 2025 - 1.000.000 Ft összértékű nyereménnyel

Pályázat típusa: rajzpályázatKorosztály: óvodások és általános iskolás alsó tagozatosokBeküldési határidő: 2025. június 10.
Ugrás az oldal tetejére