Jelenlegi hely

Mozdulj ki a komfortzónádból! Az önszabotázs kiiktatása

Sokszor előfordul, hogy a napi rutinok aláássák a tudatosságunk, elnyelik a figyelmünk és az energiáink legjavát...

Voltál már úgy, hogy pontosan tudtad, mit kéne tenned:

- életmódot/ munkahelyet/ lakhelyet vagy éppen társat váltani,
- konfliktusokat rendezni,
- többet pihenni, vagy éppen többet tenni valamiért,
- és főleg több időt nyerni valahogy?

Gyakran hallom a

Tudom, hogy mit kéne tennem, de fáradt vagyok, nincs időm, hulla vagyok, nem fér bele az életembe, nincs itt az ideje, majd ha ez lesz, az lesz… Kéne még valami, nincs meg a lendület!

válaszokat. Leginkább olyan válaszokat, amiket magunknak (lelkiismeretünknek) adunk önigazolásként, megnyugtatásul. „Ha akarnám, se tudnám megcsinálni!” hitben bátran hátradőlhetünk a komfortzónánk ismerős kényelmében, miközben vágyakozunk valami egészen más után!

Egy biztos: a történetnek nem kell itt megállnia, hogy megszokásainknak engedve megalkuvásban és frusztráltan tengődjünk tovább a mindennapi rutinjainkban. Annál is inkább, mert a sodródás előbb-utóbb benyújtja a számlát, s váratlan meglepetésekkel szolgálhat: betegségek, veszteségek, konfliktusok formájában, amikor már nem adnak felmentést a kifogásaink.

Előzzük meg, s vegyük kézbe MOST az életünk fonalát!

Induljunk el az összerendeződés, az energiáink összpontosítása és a céljaink komolyan vétele felé! Nem mondom, hogy könnyű, az is lehet, hogy jó nehéz az út, de az biztos, hogy a sajátunk!

A videóban támpontokat kapsz ahhoz, honnan ered az önszabotázs, mit kezdj a kifogásaiddal, és a változáshoz vezető út nehézségeivel!

A következő videóban pedig a motiváció megtartására fókuszálunk! Jövök a hírlevélben!

Jövő héten találkozunk:

Csilla


Jakab Csilla coach és meseterapeuta vagyok.

A Pantarhei-coaching megalapítójaként hiszek abban, hogy az egyedüli biztos pont az életben zajló szüntelen változásban csak önmaga lehet az ember. Az a belső erő, érték, esszencia, mely sokszor magunk számára is rejtve marad, vagy feledésbe merül… Tenni kell érte, hogy feltárjuk, megismerjük, összhangba kerüljünk belső értékeinkkel és kibontakoztassuk a világban. Hiszek az erőltetés nélküli, örömteli változás, fejlődés megélésében, s ebben támogatom a hozzám fordulókat is. Kedvenc témáim a nőiesség megélése; termékenység, mint anyává válás, és mint kibontakozás; a párkapcsolati fejlődés; értékalapú gyermeknevelés; tudatos életszervezés; életcél-küldetés megtalálása; betegségek üzenete; önfejlesztés; önismeret.

Bátran elküldheted nekem a kérdéseid, tapasztalataid. Kíváncsian várom, hogy szuperálnak nálad a vitalitástippek, illetve örülök, ha megírod nekem a saját bevált praktikáid!
Tegyünk együtt önmagunkért és jövőnkért!
Tarts velem közösségi oldalamon is! 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A mi adventi naptárunk Nektek: 24 talányos és találós kérdés kicsiknek és nagyoknak

A mi adventi naptárunk Nektek: 24 talányos és találós kérdés kicsiknek és nagyoknak

Tanító nénik, kisgyerekes szülők, most főleg rátok gondoltunk! Idén egy újdonságot készítettünk olvasóinknak. Fókuszban a találos és talányos kérdések!
2025 és az 5 hosszú hétvége - versbe faragva hoztuk nektek

2025 és az 5 hosszú hétvége - versbe faragva hoztuk nektek

A tervezést soha nem lehet elég korán elkezdeni! Mutatjuk a 2025-ös ünnepeket és a hosszú hétvégéket rímekbe szedve:
Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Élő adventi naptárrá változnak azok a települések, ahol a házak ablakait ünnepi fénybe és díszbe öltöztetik, számmal jelölve a napokat december elsejétől karácsonyig. A várakozás izgalma igazi közösségi élménnyé válik. Testi-lelki egészséget szolgáló program lehet ilyenkor az esti séta lakóhelyünk utcáin. 
Azok a titokzatos tanulási képességek

Azok a titokzatos tanulási képességek

Miért lenne fontos már az oviban a tanulási képességekkel foglalkozni? Hiszen fényévekre van még a suli! Pedig nagyon is az! Cikksorozatunk második része ezt a témát járja körbe.
Ugrás az oldal tetejére