Jelenlegi hely

Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési tanácsai

A nyári vakáció alatt a gyermekek elhelyezése sok szülőnek okoz gondot. Fontos, hogy a szülők tudásukhoz mérten felkészüljenek a gyermekeiket érő, érintő veszélyekre, korunk változásaira, a folyamatosan újuló technikai környezetre.

A nyári szünidőben gyakrabban előfordul, hogy egyedül marad a kiskorú otthon. Ebben az esetben fel kell hívni a gyermek figyelmét arra, hogy soha ne engedjen be a lakásba idegent, bármilyen ürüggyel is kéri! Az ajtóra szerelhető biztonsági lánc csak akkor tölti be szerepét, ha használjuk. Fontos, hogy a telefonba se árulja el a gyermek azt, ha egyedül van otthon.

 

 

Mindenki figyelmét felhívnánk arra, hogy ha elmegyünk otthonról, gondosan zárjuk be az ablakot, az ajtót! A szúnyogháló vagy a nyitva hagyott bukóablak nem véd a betörők ellen. A lakáskulcsot soha ne tegyük látható helyre! A gyermek nyakába ne hordjon kulcsot, illetve a hátizsák oldalára se helyezze ki!

Csak azokra a helyekre menjenek a gyermekek játszani, barátokkal közösen szórakozni, ahová a szülők elengedték őket és a figyelmeztessük a gyermekeket, hogy a megbeszélt időre minden esetben érjenek haza. Fontos felhívni a kiskorú figyelmét arra, hogy amennyiben nem tud hazaérni időben, értesítse szüleit, hogy feleslegesen ne aggódjanak!

Ajánlott, ha késői időpontban tartott programon szeretne részt venni gyermekünk, oda csak csoportosan, lehetőleg felnőtt kíséretében menjen és hívjuk fel a figyelmét arra is, hogy kerülje a rosszul kivilágított, elhagyatott helyeket.

A gyermekek is könnyen bűncselekmény áldozatává válhatnak, ezért megfontolandó, hogy milyen értéktárgyat visznek magukkal és azokat hol tartják. A hivalkodóan viselt tárgyak - ékszer, mp3 lejátszó, mobiltelefon - könnyen felkeltheti mások érdeklődését.

Hívjuk fel a kiskorúak figyelmét arra, hogy ismeretlen, idegen személy közeledését bizalmatlanul fogadja, semmit ne fogadjon el tőle, ne hagyja magát semmire sem kényszeríteni! 

Tudatosítsuk gyermekünkben, hogy a lehető legrövidebb időn belül értesítse baj esetén a rendőrséget a 107-es vagy a 112-es általános segélyhívó telefonszámon vagy szóljon szüleinek, illetve más megbízható felnőttnek!

Hangsúlyozzuk gyermekünknek, hogy a közlekedési szabályokat gyalogosan és kerékpárral, gördeszkával is tartsa be, mert ezzel életét, testi épségét óvhatja meg és mások biztonságát sem veszélyezteti!

A strandokon se feledkezzünk meg értékeink biztonságos őrzéséről, mert előfordulhat, hogy nem mindenki pihenés céljából tartózkodik ott.

Nyáron is tartsuk be a szabályokat, melyek értünk, a testi és lelki épségünk megóvása érdekében vannak!

Forrás: police.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére