Jelenlegi hely

Kecskemét – 150 fiatal dolgozott városunkért

Vasárnap ért véget városunkban az Új Ifjúság Tábor, ahol közel 150 18-30 éves fiatal vett részt. Nyolcadik alkalommal rendezték meg a tábort a Katolikus Egyházhoz tartozó Fokolare Mozgalom fiataljai, illetve barátaik, ismerőseik számára. A két főszervezővel, Takács Margittal és Fekete Dániellel beszélgettem, akik maguk is huszonéves fiatalok.

Mit kell tudni erről a táborról?

Sokszínű program várta a fiatalokat: előadásoktól, fórumoktól kezdve, sportolási lehetőségeken át, a szórakozásig: táncház, filmklub, esti beszélgetések. Ezeken kívül pedig a különlegessége a rendezvénynek, hogy minden évben más helyen szervezik meg, és mindig az adott városért is szeretnének tenni. Szociális és fizikai önkéntes munkát végeztek itt Kecskeméten is, például a Platán Otthonban beszélgettek, énekeltek az idős emberekkel, játszótereket újítottak fel, festettek le, szemetet szedtek, együtt játszottak az SOS Gyermekfalu lakóival, a Vadasparkban tevékenykedtek.

A tábor fő mottója a Találkozások volt, amelynek minden nap más és más szeletéhez kerültek közelebb a fiatalok: Találkozás Önmagunkkal, Istennel, Másokkal, a Környezetünkkel, és a Világgal.

A tábor célja az is, hogy egy használható, jó mintát adjon az életre, azáltal, ahogy itt megtapasztalták a fiatalok, hogy hogyan lehet megfelelő arányban, a napjukban a munka, a tanulás, a sport, a szórakozás.

Hogyan lett a tábor idei helyszíne Kecskemét?

Két másik város „versenyzett” még az idei helyszín „címéért”, de a tájékozódás során, Kecskeméten nagy nyitottságot, befogadást tapasztaltak a szervezők, illetve az sem volt hátrány, hogy városunk az ország szíve, könnyen megközelíthető, és nem utolsó sorban a szervezők között is voltak helyi kötődésű fiatalok, ami segítette a későbbi szervezést.

 

A fiataloknak szervezett fesztiválok alapvetően a szórakozásról szónak. Az Új Ifjúság táborban miért kap kiemelt helyet a programban a városért végzett munka?

Az Új Ifjúság Mozgalom egyik célja, hogy szeretnének felelősséget vállalni a társadalomért, jót tenni. Nagyon jó érzés, nagy ajándék látni az emberek örömét, akiknek segítettünk. Fontos, hogy túl lássunk önmagunkon, ezt hivatásunknak érezzük. – meséli Dániel. Az ember önismeretét is segíti, amikor kipróbálhatja magát ezekben az új helyzetekben, megtapasztalja, hogy például a fizikai vagy a szociális tevékenység áll hozzá közelebb, ez akár a pályaválasztás, a munkavállalás során is fontos információt nyújthat. Fontos, hogy az ember megtapasztalja, hogy mi az erőssége, mivel tud örömet szerezni másoknak. –teszi hozzá Margit.

Köszönjük a fiatalok munkáját, és további sikeres táborozást kívánunk! J

Szerkesztette: Gyüre-Fekete Regina

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére