Jelenlegi hely

Kékbe borul ma este a Városháza! Ragyogj kéken Kecskemét!

Április 2-án 18 – 21 óráig az Autizmus Világnapja alkalmából kékbe borul Kecskemét Városháza. Azért, hogy az emberek észrevegyék az autistákat.

Ma Magyarországon minden századik gyermek autizmussal születik, fogadjuk el és szeressük Őket önmagukért!

Az ENSZ 2007-ben nyilvánította április 2-át az autizmus világnapjává, azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet az autizmusra és az autizmus spektrum zavarra, amely tízmilliókat érint világszerte. Ezzel egyidejűleg arra kérte a tagországokat, hogy tegyenek meg mindent az autizmussal élők helyzetének javítása, és a társadalmi tudatosság növelése érdekében. Az Autizmus Világnapja alkalmából világszerte számos figyelemfelhívó programot szerveznek, amelyek közül legjelentősebb a New York-i Autism Speaks által 2010-ben indított „Light It Up Blue!” („Ragyogj kékben!”) elnevezésű kampány. Az immár világméretű kampány keretében április 2-án este, számos híres épületet világítanak ki kék fénnyel.

Az Autizmus Világnapja alkalmából kékben ragyog többek között a Rio de Janeiró-i Megváltó Krisztus szobor, a párizsi Eiffel-torony, a londoni Big Ben, a prágai Károly-híd, a római Colosseum, a New York-i Empire State Building, a Niagara-vízesés, hazánkban a Parlament kupolája, a Gellért-hegyi Szabadság-szobor és több nagyváros fontos középülete.

Három remek programot is ajánlunk, amivel segíthettek!

IV.BringAuti Jótékonysági Kerékpáros Teljesítménytúra Kecskemét

2018. április 14. 9:15–16:30

A BringAuti egy jótékonysági kerékpáros teljesítménytúra, amely negyedik alkalommal kerül megrendezésre az Autizmus Világnapja alkalmából.
A rendezvény célja, hogy ráirányítsuk a figyelmet az autizmussal élőkre, információk közvetítésével növeljük a társadalmi tudatosságot, továbbá, hogy a rendezvény teljes bevételével és adományok gyűjtésével támogassuk az autizmussal élőket, autizmussal élőket ellátó intézményeket.

Az esemény honlapja: http://bringauti.hu/

Útvonalak:

BringAuti 1: Kecskemét - Méntelek (25 km)

BringAuti 2: Kecskemét - Méntelek- Kerekegyháza - Hetényegyháza - Kecskemét (49km)

BringAuti 3: Kecskemét - Méntelek - Ladánybene - Lajosmizse - Csemő - Nagykőrös - Kecskemét (83km)
Nevezési díjak :
BringAuti 1: 1.500 Ft
BringAuti 2 : 2.000 Ft
BringAuti 3: 2.500 Ft

Nevezés:
Elektronikus nevezés a honlapon:
2018. február 1 - 2018. április 12-ig

Helyszíni nevezés:
2018. 04.14. 8.30 - 9.15-ig a helyszínen


2018. április 7. Futni-kék!

Ünnepeljünk együtt április 2-án és 7-én Kecskemét főterén!

Regisztráció 16 órától,

Rajt: 17 óra Városháza előtti tér 

Az idén is kék fejpántot kap minden regisztráló. A futókon kívül szeretettel várják a szurkolókat is, no és azokat, akik "csak úgy" szeretnének egy jókedvű délutánt eltölteni!


" A világ a mi szemünkkel" kiállítás
 

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Ferenc, János, Borbála, Mikulás... igazán gazdag jeles napokban és különleges alkalmakban december hónap. Mit is csináltak régen elődeink? Honnan tudták, milyen időjárásra számíthatunk vagy kinek hogy hívják majd a jövendőbelijét? 
Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 75. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.
Egy tészta és sok szósz

Egy tészta és sok szósz

Van itthon egy kis hús, egy kis ez, egy kis az, de mi legyen belőle? Persze a fénysebességénél is gyorsabban, az sem baj, ha a maradékok is eltűnnek… Na erre ideálisak a szószos tésztaételek és egytálételek.
Ugrás az oldal tetejére