Fotó: N&H Photography - NH Helga - Kecskemétimami
Sokszor hallhatjuk rokonainktól, barátainktól és ismerőseinktől, hogy habár érzik, hogy nincs minden rendben az egészségükkel, olykor félnek orvoshoz fordulni. Természetesen vannak olyan problémák, amelyeket valljuk be őszintén, mindannyian előszeretettel halasztgatunk: például nehezen jutunk el a fogászatra. Mert hát, fáj, de nagyon, sőt, sokszor elviselhetetlenül. Ezért teret adunk a halogatásnak, de a probléma csak egyre nagyobb lesz, és a végén tényleg valósággá válhat egy foghúzás.
Nyilván nem az számít problémának, ha nem olyan jó szívvel megyünk kivizsgálásokra, mintha a hétvégi buliba tartanánk éppen. Azonban ha folyton csak halogatjuk, akkor sajnos többet ártunk magunknak, mint gondolnánk. Gyermekkorunkban mindannyiunkat érték kisebb-nagyobb traumák az orvosi rendelőben. Valahogy rémisztőnek tűnt már maga az egész környezet, de ha tovább megyünk, a tű volt az, aminek hatására végképp eltörött a mécses. Ennek ellenére jobb esetben szépen lassan megbarátkoztunk azzal a tudattal, hogy ha betegek vagyunk, célszerű orvoshoz fordulni, aki ráadásul fehér köpenyt és esetleg gumikesztyűt is visel. Mégis sokszor ez még felnőttkorban is ellenállást válthat ki belőlünk.
A Gyógyító Bocsok program célja az, hogy a gyermekek megismerkedhessenek a gyógyító tevékenységgel - természetesen játékos formában. A program újabb bemutató foglalkozását a Kodály Zoltán Ének-Zenei Általános Iskola 1.a osztályos tanulóinak szervezték meg.
Fotó: N&H Photography - NH Helga - Kecskemétimami
Dr. Budinkity Bernadett (BKM-i Kórház Csecsemő-és Gyermekgyógyászati Osztályának orvosa), Lackó Csilla (BKM-i Kórház Csecsemő-és Gyermekgyógyászati Osztályának ápolója), Rácz Zsolt mentőtiszt, Erdős Zsuzsanna (Kandó Kálmán Szakközépiskola közösségi szolgálat vezetője), Földi Anikó (Kandó Kálmán Szakközépiskola szaktanára) és a Kandó diákjai (akiknek a köpenyeket köszönhetik) együtt gondoskodtak arról, hogy a gyermekekhez közelebb hozzák a gyógyítást és segítsenek nekik leküzdeni az orvosoktól és a kórháztól való félelmet. A szakemberek bemutatták, hogyan zajlik egy orvosi rendelés és műtét egy plüssmaci gyógyításán keresztül.
Fotó: N&H Photography - NH Helga - Kecskemétimami
A gyermekek kapcsolatba kerülhettek a sokak szemében félelmetesnek és rémisztőnek tűnő orvosi eszközökkel, mint például a fonendoszkóp, fehér köpeny, műtősruha, szájmaszk, gumikesztyű, spatula és vérnyomásmérő. A foglalkozás végén a megsérült macit együtt kísérték a mentőautóhoz, majd mindannyian oklevelet kaptak arról, hogy részt vettek a Gyógyító bocsok rendelésén.
Fotó: N&H Photography - NH Helga - Kecskemétimami
N.H.Helga - Kecskemétimami