Jelenlegi hely

„Kisfiam, Ármin 3-as típusú neurofibromatózissal diagnosztizált ritka betegségben szenved, tudomásunk szerint egyedüliként az országban.” - Péntekné Szépvölgyi Anna

„Sokan vagyunk kevesen” – mondják a ritka betegségben szenvedők és igazuk van. Sokak szerint, ha már ritka, akkor nem érdemel túl nagy figyelmet, vannak fontosabb dolgok is. De van egy nap, egy hónap, amikor mi, akik ezekkel a betegségekkel együtt élünk vagy gyermekeinket neveljük, megmutathatjuk, emberfeletti küzdelmeinket - Péntekné Szépvölgyi Anna írása

Ritka betegségnek Európában az számít, ami 2000 főből legfeljebb egy embert érint, körül-belül 7000 féle ritka betegség létezik, ezeknek 80 százaléka genetikai eredetű és több, mint 50%-a gyermekeket érint.

Február 24-én tartották Szegeden a Ritka Betegségek Világnapjának magyarországi rendezvényét, melynek keretén belül rendezték meg a RIROSZ által kiírt Ritka Betegek Boldog Pillanatai fotópályázat eredményhirdetését.

A RIROSZ pályázatának célja bemutatni, hogy az ilyen típusú betegséggel élő emberek is tudnak felhőtlen boldog élményekkel gazdagodni a sok nehéz, fájdalommal, akár kórházi kezelésekkel nehezített napokon is.

2019-ben a zsűri a mi képünket választotta első helyezettnek. Kisfiam, Ármin 3-as típusú neurofibromatózissal diagnosztizált “ritka”, tudomásunk szerint az országban egyedüliként kapta ezt a diagnózist.

Fejlesztésre hordjuk a Bács-kiskun Megyei Pedagógiai Szakszolgálathoz hetente kétszer. Innen jött az ötlet, hogy az idén április 8. és 12. Között megrendezésre kerülő szakszolgálati héten megrendezzük a Ritka Betegek boldog pillanatai fotókiállítást, hiszen nagyon sok kis “ritka” fejlesztésre szorul.

Szeretettel invitálok mindenkit; a kiállítást egy hónapig látogatható a Szakszolgálat 2.emeletén - Kecskemét, Mátis Kálmán u. 8. szám alatt.

Áronnak neurofibromatózisa van, (leírója után Recklinghousen kór) ami egy olyan genetikai betegség – ezen belül RASopátiás betegség, ami által a bőrön többszörös csomók  megjelenésével, egyéb bőrpanaszokkal és tumorok kialakulásával jár. A neurofibrómáktól eltekintve, 6 vagy annál több kávészerű folt már nagy valószínűséggel a szindrómára utal. A betegséget az idegrostokat körülvevő kötőszöveti sejtek túlburjánzása okozza.

 

Árminnál ez a bal lábának megnagyobbodásával, kismedencei kiterjedt tumorral és az agyacskájában kialakult tumorral jár, valamint megkésett beszédfejlődéssel.

Mindettől függetlenül, hogy nem tudja szavakkal teljes mértékben kifejezni magát, bölcsődébe jár, szinte teljes életet él, egyelőre szerencsére még az állandó fájdalomról nem panaszkodik, ami ezzel a gyógyítatlan betegséggel jár.

 

 

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?
Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Az Űrhajózás Világnapját minden évben április 12-én ünneplik, mivel ezen a napon, 1961-ben Jurij Gagarin szovjet űrhajós elsőként repült a világűrbe a Vosztok-1 űrhajó fedélzetén. Ez a nap remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzétek a világűr csodáit!
Ugrás az oldal tetejére