Jelenlegi hely

Miért szeretjük a softshellt?

Ha átmeneti öltözékről van szó, a softshell az egyik legkedveltebb anyag. Ennek oka leginkább az anyag kedvező tulajdonságaiban keresendő, amik tökéletessé teszik arra, hogy átvészeljük benne a szeszélyes időjárási körülményeket. Ha softshellt viselünk, fújhat a szél, eshet az eső, lehet kicsit hűvösebb, garantáltan nem lesz probléma a komfortérzetünkkel. De vajon hogyan tud ez az anyag ilyen sokoldalú lenni?

Két különböző oldal a maximális ellenállóságért

Ha alaposan megnézzük a softshell anyagokat, láthatjuk, hogy a két oldaluk különböző. Az egyik oldal puha, meleg anyagú, enyhén bolyhos – általában ez kerül belülre. A másik oldalon egy vízlepergetős réteget találunk, ez szokott a külső rész lenni.

A külső oldal lehet akár mintás vagy egyszínű is, ugyanis a softshell széles választékban érhető el, többek közt a Bubulakovo.hu webshop is széles palettát kínál belőle. Ha szeretnénk saját magunk elkészíteni az átmeneti dzsekinket, itt érdemes szétnézni!

A softshell legjobb tulajdonságai

Ahogy az előzőekből már sejthető, a softshell sokoldalúságát a két különböző oldala adja. A belső oldali anyag garantálja, hogy ne fázzunk, hiszen kellemesen melegít. A külső, vízhatlan borítás megvéd nem csak az eső ellen, hanem attól is, hogy a hideg szél átfújjon a ruhánkon, és emiatt fázzunk. A szeszélyes, esős-szeles tavaszi időjárásnak kötelező védekező eleme a softshell dzseki, de ősszel is jó hasznát vehetjük. Sőt, aki nem különösebben fázós, télen is viselheti, de plusz egy réteg béléssel fázósabbaknak is jó választás a leghidegebb hónapkora.

Mi készülhet softshellből?

Az előzőek alapján egyértelmű, hogy átmeneti, illetve télikabát egyaránt készíthető ebből az anyagból. Itt ugyanakkor nem állnak meg a lehetőségek. Főként gyerekek szoktak viselni softshell overált, ami nagyon praktikus viselet a csapadékosabb napokon. Mint tudjuk, a gyerekek időjárástól függetlenül szívesen játszanak odakint, esős időben pedig szükség van olyan ruházatra, ami nem ázik át, és kellően meleg. Esőnadrág szintén készülhet softshell anyagból, ha inkább kétrészes szettben gondolkodunk – utóbbi felnőttként is jól jöhet, ha például a munkánk miatt gyakran tartózkodunk az utcán.

A fotó forrása:
Maram / Shutterstock.com

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?
Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Az Űrhajózás Világnapját minden évben április 12-én ünneplik, mivel ezen a napon, 1961-ben Jurij Gagarin szovjet űrhajós elsőként repült a világűrbe a Vosztok-1 űrhajó fedélzetén. Ez a nap remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzétek a világűr csodáit!
Ugrás az oldal tetejére