Két különböző oldal a maximális ellenállóságért
Ha alaposan megnézzük a softshell anyagokat, láthatjuk, hogy a két oldaluk különböző. Az egyik oldal puha, meleg anyagú, enyhén bolyhos – általában ez kerül belülre. A másik oldalon egy vízlepergetős réteget találunk, ez szokott a külső rész lenni.
A külső oldal lehet akár mintás vagy egyszínű is, ugyanis a softshell széles választékban érhető el, többek közt a Bubulakovo.hu webshop is széles palettát kínál belőle. Ha szeretnénk saját magunk elkészíteni az átmeneti dzsekinket, itt érdemes szétnézni!
A softshell legjobb tulajdonságai
Ahogy az előzőekből már sejthető, a softshell sokoldalúságát a két különböző oldala adja. A belső oldali anyag garantálja, hogy ne fázzunk, hiszen kellemesen melegít. A külső, vízhatlan borítás megvéd nem csak az eső ellen, hanem attól is, hogy a hideg szél átfújjon a ruhánkon, és emiatt fázzunk. A szeszélyes, esős-szeles tavaszi időjárásnak kötelező védekező eleme a softshell dzseki, de ősszel is jó hasznát vehetjük. Sőt, aki nem különösebben fázós, télen is viselheti, de plusz egy réteg béléssel fázósabbaknak is jó választás a leghidegebb hónapkora.
Mi készülhet softshellből?
Az előzőek alapján egyértelmű, hogy átmeneti, illetve télikabát egyaránt készíthető ebből az anyagból. Itt ugyanakkor nem állnak meg a lehetőségek. Főként gyerekek szoktak viselni softshell overált, ami nagyon praktikus viselet a csapadékosabb napokon. Mint tudjuk, a gyerekek időjárástól függetlenül szívesen játszanak odakint, esős időben pedig szükség van olyan ruházatra, ami nem ázik át, és kellően meleg. Esőnadrág szintén készülhet softshell anyagból, ha inkább kétrészes szettben gondolkodunk – utóbbi felnőttként is jól jöhet, ha például a munkánk miatt gyakran tartózkodunk az utcán.
A fotó forrása:
Maram / Shutterstock.com
Szponzorált tartalom