Jelenlegi hely

Multifunkcionális felhasználás – avagy fókuszban a természetes illóolajok

A száz százalékos tisztaságú illóolajokat nem kizárólag párologtatásra lehet használni. Nagyon sokféle módon alkalmazhatjuk őket a környezetünkben, amivel ráadásul rengeteg pénzt is megspórolhatunk. Íme, néhány a számtalan felhasználási módjaik közül.

Kozmetikumokhoz és tisztálkodáshoz

A bio tisztaságú illóolajok alkalmasak arra, hogy különféle arckrémekhez használjuk őket. Ezzel feljavíthatjuk az adott krém hatásosságát. Persze csak módjával, hiszen az olaj nagyon erős koncentrátum – elég pár csepp belőle. A tömjénolaj például rendkívül hatékony gyulladáscsökkentő és sejtregeneráló hatással bír. Feszesíti és tonizálja az arcbőrt, ezért pár csepp az arckrémünkbe igazi szuperkencévé varázsolhatja azt. A rozmaring, a teafa vagy a levendula samponhoz adagolva hatékonyan veszi fel a harcot a korpával és a különféle fejbőrproblémákkal. Ha viszont azt szeretnénk, hogy ápoljuk is a hajunkat, akkor mindenképp próbáljuk meg a borsmentát. Ez frissítő, vérellátást segítő hatással bír ugyanis. Ráadásul ezek az olajok akár a hajhullás megállításában is segíthetnek. Amennyiben pedig a hajunknak szeretnénk hathatós ápolást biztosítani, próbáljuk ki a gerániumolajat. Hajfényesítő, hajhagyma-erősítő tulajdonságai révén garantáltan elnyeri majd a tetszésünket. Ez viszont csak a jéghegy csúcsa. Rengeteg olaj rendelkezik olyan jótékony hatással, amit érdemes kipróbálni. Megéri többfélét is vásárolnunk csomagban, hogy kísérletezhessünk velük. Ezeket már olyan nagyáruházakból is rendelhetünk, mint az Alza. Figyeljünk az esetleg allergiás reakciókra, ezért használat előtt minden illóolaj esetén végezzünk bőrpróbát!

Illóolajok takarításhoz

Felmosáshoz és portalanításhoz a tisztítószeres vízbe kevert illóolajnak nincs párja. Egyrészt elnyomja a vegyszer szagát, másrészt például a teafa illóolaja antibakteriális hatással is bír. Elég 15-20 cseppnyi a felmosóvízbe az általunk választott olajunkból, és az egész ház illatozni fog. Ez nem csupán kellemes élményt, de tiszta levegőt is varázsol otthonunkba.

Mosáshoz, öblítő helyett

Az öblítőt könnyedén kiválthatjuk ecet, víz és illóolaj keverékével. Az arány nagyjából fele-fele ecetből és vízből, továbbá tetszés szerinti mennyiségben illóolaj. Az ecet segíti a különféle lerakódások kioldását a textilből, ezáltal puhábbá teszi azt. Kedvenc illóolajunk pedig friss, üde illatot ad mindehhez.

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére