Jelenlegi hely

Új reformok a kecskeméti kórház újszülött osztályán: négy önkéntes védőnő segíti a kecskeméti kórházi védőnők munkáját

Áprilistól négy önkéntes védőnő segíti a kecskeméti kórházi védőnők munkáját azért, hogy az édesanyák minden segítséget megkapjanak a szoptatáshoz.

- Kifejezetten az anyatejes táplálásra szeretnének ezen túl koncentrálni a kecskeméti kórházban. Évek óta próbálkozunk, hogy a szülést követő 3 nap alatt, amit az édesanyák itt bent töltenek, minél inkább elsajátítsák a szoptatást. A két kórházi védőnő, akik ez irányban tudták támogatni a kismamákat, most szakemberi segítséget kaptak.  Új útra lépett a kecskeméti kórház annak érdekében, hogy az újszülöttek a lehető legjobb ellátásban részesüljenek. A két kórházi védőnő munkáját további 4 önkéntes védőnő is fogja segíteni, tehát gyakorlatilag minden nap rendelkezésre állnak az édesanyáknak és segítik őket a szoptatásban - hangsúlyozta Pap-Szekeres Anita a kórház ápolási igazgatója.

Nagyon nagy segítség lesz ez az édesanyáknak, hiszen, ha itt elsajátítják a szoptatást, akkor otthon is gördülékenyebben és könnyebben tudják majd gondozni a picijüket. Szabó Béláné Rita, Szabóné Kiss Éva, Nagy Szilvia és Ráczné Turcsányi Réka laktációs szaktanácsadók azok, akik segítik Orosz Helga és Stadler Beáta kórházi védőnő munkáját.

Ők 4-en munkájuk mellett vállalták, hogy mindenben segítik a kecskeméti kórházban szülő nőket, a cél az, hogy minél többen táplálják kisbabájukat anyatejjel. Míg februárban a haza engedett babáknak mindössze 14 százaléka volt kizárólag anyatejjel táplált, addig már most áprilisban, ebben a két hétben ez az arány 43 százalékra nőtt. Nem kérdéses a 4 önkéntes védőnő szerepe és a kitűzött cél fontossága.  A cél  a 60-70 %-os arányt elérni és megtartani.

Nagyon fontos, hogy nekünk kell segítséget adni az édesanyáknak, ugyanis bejönnek, megszülnek, egy új életért felelősek és nekünk kell segíteni, annak a lehetőségét, hogy tudjon választani, hogy ő mit szeretne, hogyan szeretné táplálni a kisbabáját. El tudjuk fogadni, ha valaki nem akar szopiztatni, de akkor is biztosítanunk kell számára a döntési lehetőséghez a kellő információt.

Ez természetesen nem azt jelenti, hogy mindenkinek kötelező jelleggel szoptatnia kell gyermekét. De az tény, hogy az édesanyáknak a legnagyobb stressz forrása az első napokban, hogy nem lakik jól a gyermekük vagy esetleg éhezik.

Dr. Kelemen Edit elmondta, hogy éhező baba továbbra sem lesz náluk. Ha látják, hogy szükséges, megkapja a tápszert, ez azonban kizárólag az ő felügyeletünk mellett történhet.

A kecskeméti kórház szeretné a baba barát kórház címet elnyerni, közös összefogással, sok-sok – lehet több éves munkával és új reformok bevezetésével, mindenképpen az édesanyák javát fogja majd szolgálni. Ilyen változások bevezetése természetesen sohasem egyszerű, a kórház vezetése azonban elkötelezett abban, hogy az anyatejes táplálás a lehető legjobb a baba és az édesanya számára is. A szoptatás támogatása már a második lépés, az első lépés az „aranyóra” bevezetése volt.

Az aranyóra a szülést követő egy órahossza, melynek során az újszülöttet pillanatokkal világra jötte után, még magzatmázasan az anya - esetenként az apa - meztelen mellkasára fektetve hagyják. Az aranyóra a baba és a kismama számára is felbecsülhetetlen értékű.

Makai Marianna - Kecskemétimami

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Igyekezz már, hol a cipőd, el fogunk késni, miért most jut eszedbe, hogy pisilni kell, jajj kell az úszás cucc, megőőőőrülöööök hogy minden reggel ez megy! Na tegye a szívére a kezét, akinél még nem hangzottak el ezek vagy ennél változatosabb, neaggyisten cifrább napindító mondatok. Ugyhogy ugye? Szerintem bátran és általánosan kijelenthetjük: a reggeli készülődés, és intézménybe-munkahelyre kerülés a nap egyik legstresszesebb része – minden résztvevőnek! No de, tudjuk-e hogy miért? Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Itt a Vágatlan Május! Na ez igazán tetszeni fog a családnak, akárki is vágja a füvet nálatok! A nemzetközi kezdeményezés még 2019-ben Angliából indult, célja, hogy felhívja a beporzóbarát kertek jelentőségére a figyelmet.
Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
Ugrás az oldal tetejére