Jelenlegi hely

Új reformok a kecskeméti kórház újszülött osztályán: négy önkéntes védőnő segíti a kecskeméti kórházi védőnők munkáját

Áprilistól négy önkéntes védőnő segíti a kecskeméti kórházi védőnők munkáját azért, hogy az édesanyák minden segítséget megkapjanak a szoptatáshoz.

- Kifejezetten az anyatejes táplálásra szeretnének ezen túl koncentrálni a kecskeméti kórházban. Évek óta próbálkozunk, hogy a szülést követő 3 nap alatt, amit az édesanyák itt bent töltenek, minél inkább elsajátítsák a szoptatást. A két kórházi védőnő, akik ez irányban tudták támogatni a kismamákat, most szakemberi segítséget kaptak.  Új útra lépett a kecskeméti kórház annak érdekében, hogy az újszülöttek a lehető legjobb ellátásban részesüljenek. A két kórházi védőnő munkáját további 4 önkéntes védőnő is fogja segíteni, tehát gyakorlatilag minden nap rendelkezésre állnak az édesanyáknak és segítik őket a szoptatásban - hangsúlyozta Pap-Szekeres Anita a kórház ápolási igazgatója.

Nagyon nagy segítség lesz ez az édesanyáknak, hiszen, ha itt elsajátítják a szoptatást, akkor otthon is gördülékenyebben és könnyebben tudják majd gondozni a picijüket. Szabó Béláné Rita, Szabóné Kiss Éva, Nagy Szilvia és Ráczné Turcsányi Réka laktációs szaktanácsadók azok, akik segítik Orosz Helga és Stadler Beáta kórházi védőnő munkáját.

Ők 4-en munkájuk mellett vállalták, hogy mindenben segítik a kecskeméti kórházban szülő nőket, a cél az, hogy minél többen táplálják kisbabájukat anyatejjel. Míg februárban a haza engedett babáknak mindössze 14 százaléka volt kizárólag anyatejjel táplált, addig már most áprilisban, ebben a két hétben ez az arány 43 százalékra nőtt. Nem kérdéses a 4 önkéntes védőnő szerepe és a kitűzött cél fontossága.  A cél  a 60-70 %-os arányt elérni és megtartani.

Nagyon fontos, hogy nekünk kell segítséget adni az édesanyáknak, ugyanis bejönnek, megszülnek, egy új életért felelősek és nekünk kell segíteni, annak a lehetőségét, hogy tudjon választani, hogy ő mit szeretne, hogyan szeretné táplálni a kisbabáját. El tudjuk fogadni, ha valaki nem akar szopiztatni, de akkor is biztosítanunk kell számára a döntési lehetőséghez a kellő információt.

Ez természetesen nem azt jelenti, hogy mindenkinek kötelező jelleggel szoptatnia kell gyermekét. De az tény, hogy az édesanyáknak a legnagyobb stressz forrása az első napokban, hogy nem lakik jól a gyermekük vagy esetleg éhezik.

Dr. Kelemen Edit elmondta, hogy éhező baba továbbra sem lesz náluk. Ha látják, hogy szükséges, megkapja a tápszert, ez azonban kizárólag az ő felügyeletünk mellett történhet.

A kecskeméti kórház szeretné a baba barát kórház címet elnyerni, közös összefogással, sok-sok – lehet több éves munkával és új reformok bevezetésével, mindenképpen az édesanyák javát fogja majd szolgálni. Ilyen változások bevezetése természetesen sohasem egyszerű, a kórház vezetése azonban elkötelezett abban, hogy az anyatejes táplálás a lehető legjobb a baba és az édesanya számára is. A szoptatás támogatása már a második lépés, az első lépés az „aranyóra” bevezetése volt.

Az aranyóra a szülést követő egy órahossza, melynek során az újszülöttet pillanatokkal világra jötte után, még magzatmázasan az anya - esetenként az apa - meztelen mellkasára fektetve hagyják. Az aranyóra a baba és a kismama számára is felbecsülhetetlen értékű.

Makai Marianna - Kecskemétimami

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Ugrás az oldal tetejére