Jelenlegi hely

Vajon mit jósoltak a Kecskeméti Vadaskert medvéi?

Február 2., Gyertyaszentelő napja. A népi jóslat szerint e napon a téli álmából ébredő medve kijön a barlangjából és ha napos az idő, valamint meglátja a saját árnyékát, megijed és visszabújik, mert még hosszú lesz a tél. Ha a medve borús időre ébred, úgy mancsaival kitörli az álmot és nem megy vissza barlangjába, hanem elindul táplálék után, vagyis vége a téli időjárásnak, közel van a tavasz!

Verőfényes napra ébredtek a Kecskeméti Vadaskert medvéi!


(fotók: Kecskeméti Vadaskert)

Örömmel tájékoztatunk minden kedves Érdeklődőt, hogy a Kecskeméti Vadaskert örvös medvéi, Lucky és Buddha a mai napon kibújtak a barlangjukból, és a tavaszias időben az árnyékukat is meglátták! A jóslat szerint még tartani fog a tél, de búsulásra semmi ok, mint ahogyan medvéink is, mi is élvezzük a jókedvet adó napfényt, amely számunkra tavaszt jósol. Lucky és Buddha sokat sétálnak és közben felderítik az olvadó jégtakaró alól előbújó újdonságokat, nagyon tetszik nekik a sok tócsa, amiben előszeretettel pancsolnak.

Ám a mi Vadaskertünkben, hasonlóan más állatkertekhez, a medvéink, Lucky és Buddha, nem alszanak valódi téli álmot, hanem éjjelenként komfortos állatházukban pihennek, nappal pedig gondozóik jóvoltából bőséges és változatos táplálék ellátásban részesülnek ezekben a hónapokban is.

Látogassák meg Őket és a többi kedves Lakót a Kecskeméti Vadaskertben!


(fotók: Kecskeméti Vadaskert)

forrás: Kecskeméti Vadaskert

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Van valaki, akit bármikor felhívhatsz? Akivel jókat nevetsz, aki meghallgat, vagy akivel a gyerekeitek együtt nőnek fel? Ma érdemes neki írni egy üzenetet, mert július 30-án van a Barátság Világnapja.
Mi történik a gyermek lelkében, amikor úgy érzi, választania kell anya és apa között?

Mi történik a gyermek lelkében, amikor úgy érzi, választania kell anya és apa között?

A válás önmagában is komoly veszteség egy gyermek számára. A szülők útjai ugyan különválnak, de a gyermek számára mindketten örökre a szülei maradnak. Éppen ezért különösen fájdalmas, amikor a szülők közötti konfliktus nem ér véget a különválással, hanem a gyermek válik a harc eszközévé.
Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Bár még javában tart a nyári szünet, már megjelent a 2026/2027-es tanév rendjének tervezete. A dokumentum alapján már látszik, mikor kezdődik a tanév, mikor várhatók a szünetek, valamint mikor zárul az első félév.
40 felett az élet – Életközepi kérdések

40 felett az élet – Életközepi kérdések

„Az élet első fele a szöveg megírásának jegyében telik, a második fele pedig a kommentár elkészítése ehhez a szöveghez.” Hogyan simíthatjuk ki az életközepi válság hepehupáit? A megoldást magam is keresem.
Ugrás az oldal tetejére