Jelenlegi hely

Kecskeméti Arborétum

A Kecskeméti Arborétum a belvárostól mintegy 3 kilométerre található, ahol 62 hektáron különböző növénykülönlegességekkel és védett fajokkal találkozunk. A gyerekek -és felnőttek- a tanösvény állomásain olvashatnak az érdekes, kevéssé ismert rovarvilágról, denevérekről, madarakról, békákról, gombákról, Kecskemét éghajlati és az arborétum talajviszonyairól. A BELÉPÉS INGYENES!

Az arborétum három fő részre tagolódik, ezek a véderdősáv, tölgygyűjtemény és a gyűjteményes rész. 14 ösvényén végigsétálva ma több mint 800-féle fásszárú növényt fedezhetünk fel. A fák, cserjék ösvények menti elrendezése különböző szempontok szerint történt: a növények morfológiai jellemzőinek, rendszertani besorolásának, igényeinek és származási helyének figyelembe vételével. Így mind a fajokat, alfajokat, fajtákat tanulmányozó, vagy rendszertanban elmélyülni vágyó szakember, mind a kikapcsolódást kereső arborétumlátogató megtalálhatja a neki legmegfelelőbb sétautat.  Minden ösvényen növényismertető táblák segítik a fákkal, cserjékkel való ismerkedést.

Az arborétum május 15-től június 15-ig hétköznapokon délelőttönként csoportokat csak előzetesen bejelentés alapján tud fogadni.

Szakvezetés:

Hétköznapokon, előzetes megbeszélés szerint (személyesen, vagy telefonon)
Tel.: (36-76) 492-455; (36-30) 689-7347
A szakvezetés felnőttek és nyugdíjasok részére 250 Ft, gyermekek részére 150 Ft.
 

A belépés ingyenes. Az Arborétum télen - nyáron csodálatos, egy igazán értékes családi kirándulás lehet kicsiknek és nagyoknak egyaránt!

  

  


Az arborétum megközelítése:

  • • 14-es helyi autóbuszjárattal a Margaréta Otthonig: (a Széchenyi téri buszállomásról indul)
  • • Gépkocsival: Budapest felől az 50-es úton az első jelzőlámpánál jobbra kanyarodva Március 15. útra, melynek végén újra jobbra (a Vízműdombnál). Ez az út (Nyíri út) a székelykapus arborétumi bejárathoz vezet. Vagy tovább haladva Hetényegyháza felé az első leágazásnál jobbra a kápolna felőli bejárathoz jutunk. (Itt autóbuszok számára is alkalmas parkoló található.)
    • GPS
    1. Székelykapus főbejárat: 46.91552,19.658357
    2. Bejárat a Mária Kápolna felöl: 46.91133, 19.649989

WEBOLDAL

Nyitva tartás:

Január 1-február 28-ig: 8:00-16:00-ig
Március 1-28-ig: 8:00-17:00-ig
Mácrius 29-Május 31-ig: 8:00-19:00-ig
Június 1-Augusztus 31-ig: 8:00-20:00-ig
Szeptember 1-30-ig: 8:00-19:00-ig
Október 1-31-ig: 8:00-18:00-ig
November 1-30-ig: 8:00-16:00-ig
December 1-25-ig: ZÁRVA
December 26-31-ig: 8:00-16:00-ig

  

  

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?
Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Az Űrhajózás Világnapját minden évben április 12-én ünneplik, mivel ezen a napon, 1961-ben Jurij Gagarin szovjet űrhajós elsőként repült a világűrbe a Vosztok-1 űrhajó fedélzetén. Ez a nap remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzétek a világűr csodáit!
Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

A kerékben az a legjobb, hogy nem kell újra feltalálni. Talpraesett, élelmes háziasszonyok annyi mindent kísérleteztek már ki az elmúlt évszázadok alatt, hogy valójában nincs más dolgod, mint kiválogatni a Neked szimpatikusakat.
Infra lámpa: Hogyan lehet a gyógyulásban? – Útmutató szülőknek

Infra lámpa: Hogyan lehet segítségünkre a gyógyulásban? – Útmutató szülőknek

Az infravörös (infra) lámpa egyre népszerűbb otthoni gyógyászati ​​eszköz, amely természetes módon enyhíteni a fájdalmat és gyorsítani a gyógyulást. De hogyan működik pontosan, milyen betegségek esetén érdemes használni, és mire figyeljünk vásárláskor? Ebben a cikkben ezekre a kérdésekre próbálok választ adni.
Ugrás az oldal tetejére