Jelenlegi hely

Piros figyelmeztetés Bács-Kiskun megyére a heves zivatar miatt!

A fővárosra Kecskemétre és számos megyére nemcsak a tartós hőség, hanem a várható heves zivatarok veszélye miatt is a legmagasabb, harmadfokú figyelmeztetést adta ki szerdára a meteorológiai szolgálat.

A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 34 és 39, északnyugaton 29 és 34 Celsius-fok között valószínű. Késő este többnyire 19-25 fok várható, keleten helyenként melegebb lehet.

A hőség miatt Budapesten és Pest megyében, valamint Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Tolna megyében van érvényben harmadfokú figyelmeztetés.

Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Vas, Veszprém és Zala megyére a hőség miatt már csak elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.

Felhívták a figyelmet arra, hogy a hőségnek véget vető markáns hidegfront heves zivatarokkal és szélrohammal érkezik. Tóth Tamás, az Országos Meteorológiai Szolgálat meteorológusa szerda reggel az M1 aktuális csatornán azt mondta: a főváros térségét várhatóan délután 4-5 óra körül éri el a hidegfront.

A heves zivatarok miatt a fővárosra, valamint Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Vas és Zala megyére harmad-, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, és Veszprém megyére másodfokú figyelmeztetést adtak ki.

A figyelmeztető előrejelzés szerint az ország nagy részén számítani lehet olyan heves zivatarokra, amelyeket akár 90 kilométer/óránál erősebb széllökések kísérnek. Több helyen rövid idő alatt jelentős mennyiségű csapadék is eshet, és nagyméretű jégdarabok is hullhatnak.           

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Lehet balszerencsés vagy a legszerencsésebb szám, attól függ, honnan nézzük. A világ egyik legismertebb babonája, de hogyan lett az?
Családi lelassulás: hogyan tegyük békéssé az estéket?

Családi lelassulás: hogyan tegyük békéssé az estéket?

Az esti órák határozzák meg a másnap hangulatát. Ha kapkodással, képernyővel és feszültséggel zárul a nap, az alvás is nyugtalanabb lesz. Ha viszont kiszámítható, szeretetteljes ritmusban érkezik meg az este, az egész család nyugodtabban pihen. A jó hír: a közös alvási rutin nem bonyolult. Nem tökéletesség kell hozzá, hanem következetesség.
Fogyást akadályozó tényezők- nem azért, mert nem vagy elég fegyelmezett

Fogyást akadályozó tényezők- nem azért, mert nem vagy elég fegyelmezett

Az év eleje a nagy fogadalmak időszaka, ilyenkor még mindenki lelkesen veti bele magát a mozgásba vagy igyekszik kialakítani egészségesebb szokásokat.
Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

A farsangi jelmeznek nem kell bonyolultnak lennie ahhoz, hogy látványos és szerethető legyen. A képeken látható jelmezek közös titka az egyszerű poncsó-fazon: kevés szabás, minimális varrás, maximális hatás. Ez az a forma, amit akár egy délután alatt is el lehet készíteni, és a gyerekek imádják, mert kényelmes, szabad benne mozogni. Nem drága, nem műszálas, nem egyszer-hordós megoldás, hanem fenntartható, újrahasznosítható és egyedi. Most nézzük a konkrétumokat.
Ugrás az oldal tetejére