Jelenlegi hely

Gyuri bácsi végre Miskolcon is boltot nyitott

Nem is olyan régen örömmel adtunk hírt arról, hogy Györgytea mintabolt nyílik Miskolcon.

Bővebben: megnyitás után

Ez a hír lett nálunk a legnépszerűbb azon a héten! Én már ismertem Szabó Gyuri bácsit, a bükki füvesembert, hiszen többször jártam Bükkszentkereszten, a Gyógynövénynapokon, ahol már 9 éve tömegek gyűlnek össze őt meghallgatni. Nagy szükség van arra manapság is, hogy más alternatívát is lássunk, ne csak a gyógyszereket:  sokan hiszünk a természet gyógyító erejében. A gyógyulni vágyók most már Miskolcon is találkozhatnak vele, mert az új Györgytea üzletben be lehet jelentkezni hozzá a rendszeres pénteki tanácsadásra.

 

November 13-án, pénteken – szerencsés napon – nyílt meg a bolt, ami nagyon impozáns épületben, az Almássy kúriában kapott helyet, a Városház tér 13-ban. Meghívást kaptunk a megnyitóra, amin örömmel vettünk részt. A megnyitón úgy éreztem, hogy egy nagy családba csöppentem: először két kedves, idős hölggyel, Gyuri bácsi húgaival kezdtem el beszélgetni, majd találkoztam Gyuri bácsi unokájával is, aki szintén nagyon barátságos volt. Ő főként az előadások szervezésében igyekszik segíteni Gyuri bácsinak. A megnyitón részt vett a miskolci polgármester, Dr. Kriza Ákos, és a miskolci sajtó képviselői is. Gyuri bácsi lánya, Lopes-Szabó Zsuzsa, a polgármester és Gyuri bácsi tartott egy-egy rövid beszédet, majd közösen átvágták a boltot a külvilágtól jelképesen elválasztó szalagot.
 

Gyuri bácsi a megnyitón elmondta, hogy Miskolcon, a Forrásvölgyben nőtt fel, és 1972 óta él Bükkszentkereszten. Örömmel hallottam, hogy cukorbetegeknek ajánlott teája, a Diabess már szabadalmaztatva van, és hogy lányával együtt meghívást kapott a Milánói Világkiállítás Magyar Pavilonjába, ahol szintén gyógynövény-ismereti előadásokat tartott. Remélhetőleg még több külföldi ismeri meg általa Magyarországot és a gyógynövényeket!

 

 

 A fotókat Koncz János készítette

 

A szalagátvágás után egy rövid interjút is tudtam készíteni vele.

 

  • Gyuri bácsi miért csak most nyitott boltot Miskolcon?
  • Mostanra sikerült csak üzletet nyitnunk Miskolcon, hiszen támogatás nélkül, önállóan, családi vállalkozásként működünk. Egy növényszárító épülethez kaptunk egy ízben uniós pályázati támogatást, de ezen kívül mindent önerőből igyekszünk megvalósítani.
  • Bár már gyermekkorától ismeri a gyógynövényeket, mindannyian „Gyuri bácsiként” ismertük meg. Miért nem lehetett ilyen sokáig hallani a munkásságáról?
  • A „régi rendszerben” csak titokban lehetett gyógynövényekkel foglalkozni. 1990-től 12 éven át árultam a gyógynövényeimet a Búza-téri piacon.
  • Gyuri bácsi hol termeli manapság a gyógynövényeket?
  • Jelenleg Bükkszentkereszten és Kisgyőrben folyik a gyógynövénytermesztés. Munkatársaimmal a gyógyfüvek mellett többek között galagonyát, dió-, cigánymeggy fákat is nevelek. Bükkszentkereszten sok családnak tudunk munkát, megélhetést biztosítani a gyógynövények termesztésével, betakarításával.
  • Úgy tudom, Gyuri bácsi a szlovák népgyógyászati hagyományok kutatásával is foglalkozik. Mi a különbség a magyar és szlovák népgyógyászat között?
  • Nem sok, hiszen együtt, egymás mellett élnek, de a szlovákok pl. használják a somlekvárt a leukémia gyógyításában, a szurokfüvet pedig hangszalag-gyulladásnál.
  • Köszönöm szépen a beszélgetést, Gyuri bácsi! További jó egészséget és munkabírást kívánok! 

 

Még sok mindent kérdeztem volna, de többen várták Gyuri bácsit gratulációkkal, kérdésekkel. Lesz még rá alkalom… Nagyon jó hangulatú megnyitón jártam itt, gyakran fogok megfordulni a boltban. És kaptunk egy ígéretet: minden eseményről, ami a miskolci Györgytea boltban lesz, tájékoztatást fogunk kapni. Vagyis Ti is, kedves Olvasóink!  

 Ádám Magdolna

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

A nyár és a nyaralás a feltöltődésről szól. Nem mindenkinek van kedve kemény edzésekhez és kalória számoláshoz. Néhány egyszerű szokással úgy is élvezheted a pihenést, hogy közben a tested és az egészséged is hálás lesz érte.
Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Megérkezett ismét a kánikula. Ilyenkor még ránézni sem esik jól a sütőre vagy a tűzhelyre. A szervezetünk a hőség elleni védekezéssel van elfoglalva, többet izzadunk, sokkal több folyadékot kívánunk ( a Balatont is kiinnánk, ha lenne benne elég víz), az étvágyunk is csökken, az emésztésünk sem úgy működik, mint egy hűvösebb napon. Persze ettől még a család enni szeretne – a "tátogó fiókák" nem fogadják el kifogásként a 38 fokot.  Akár a hőség, akár az energiatakarékosság, akár az egészségesebb étkezés miatt szeretnél változtatni, a nyár és a hőség erre tökéletes alkalom.
Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Van valaki, akit bármikor felhívhatsz? Akivel jókat nevetsz, aki meghallgat, vagy akivel a gyerekeitek együtt nőnek fel? Ma érdemes neki írni egy üzenetet, mert július 30-án van a Barátság Világnapja.
Mi történik a gyermek lelkében, amikor úgy érzi, választania kell anya és apa között?

Mi történik a gyermek lelkében, amikor úgy érzi, választania kell anya és apa között?

A válás önmagában is komoly veszteség egy gyermek számára. A szülők útjai ugyan különválnak, de a gyermek számára mindketten örökre a szülei maradnak. Éppen ezért különösen fájdalmas, amikor a szülők közötti konfliktus nem ér véget a különválással, hanem a gyermek válik a harc eszközévé.
Ugrás az oldal tetejére