Jelenlegi hely

Csak nyalókát ne! - Vagy mégis?

Gyermeke egészségére és fogaira vigyázó szülőként ritkán teszünk nyalókát a kosárba... pedig a gyerkőcök mennyire szeretik! Ma már van megoldás arra, hogy időnként lelkiismeretfurdalás nélkül adhassuk ezt a finomságot a kicsik (és nagyobbak) kezébe.

Elsős kisfiam osztálya épp a "Mosolygó Fogacskák" című videópályázatra készült, amikor felmerült, hogy szükségünk lenne nyalókára a koreográfia elkészítéséhez. Érthető módon több szülőtársam kinyilvánította ezzel kapcsolatban az ellenérzéseit... ekkor jártam utána annak, hogy létezik-e EGÉSZSÉGES NYALÓKA?

Az interneten találtam rá a Doctor Candy-re, ami mögött egy egészséges életmód mellett elkötelezett családi vállalkozás áll.

Kézműves nyalókáikban cukor, mesterséges édesítőszer és tartósítószer sem található, az édes ízt természetes cukorhelyettesítőkkel: az IZOMALT nevű, répacukorból készült cukoralkohollal (nincs az alkoholos italokhoz hasonló bódító-károsító hatása), valamint STEVIÁVAL, természetes, növényi édesítővel érik el.

Amit az Izomaltról és a Steviáról tudni érdemes:

A stevia kalóriatartalma nulla. Az izomalt nehezen bomlik le a vékonybélben, ez magyarázza a csak 2 kcal/g kalóriaértéket./p>

Az izomalt és a stevia fogyasztása előnyös minden fogyni vágyónak. A glikémiás index(GI) a táplálékok rangsorolását jelenti 100-ig, a vécukorszintre gyakorolt hatása alapján. 100-as értékű a szőlőcukor, mivel ez okozza a legnagyobb és leggyorsabb vércukorszint emelkedést. Minden más táplálék ehhez viszonyítva kapott helyet a rangsorban. A GI elvének ismeretével és használatával a cukorbetegek, a hypoglikémiások, a figyelemhiányos hiperaktivitás zavarral küzdő gyerekek és a sportolók is optimalizálhatják a vércukorszintjük felügyeletét. Az izomalt fogyasztása után a vércukorszint csak minimálisan, egyenletesen és lassan emelkedik. Így a hasnyálmirigynek is kevesebb inzulint kell termelni ahhoz, hogy a glükózt eljuttassa a sejtekhez. A kevesebb inzulin pedig kevésbé segíti elő a zsírfelhalmozódást - a fogyókúrázók örömére. Az izomalt - a Doctor Candy termékek fő alkotó eleme - GI értéke 9.

Mindezen előnyös tulajdonságai mellett az izomalt prebiotikum is, mivel stimulálja a bifidusz baktériumok növekedését, amely pozitív hatással van a bélflóra összetételére. Számos gyümölcs élelmi rostjaihoz hasonlóan az izomalt is a lassan emészthető szénhidrátok csoportjába tartozik. Ezek serkentik a bélműködést, ezért túlzott mértékű fogyasztásukkor hashajtó hatás léphet fel.Javasolt a napi 25 g-os fogyasztási határ betartása (1-2 nyalóka) a hashajtó hatás elkerülése érdekében. Mértékletes fogyasztása nem okoz panaszt.

Na és a fogak?

Ha kíváncsiak vagyunk egy élelmiszer fogakra gyakorolt hatására, az egyetlen és a legmegbízhatóbb módszer a fogfelszín PH értékének mérése. Azok a termékek, amelyeknek a fogyasztása utáni 45 percben mért PH érték nem csökken 5.7 alá, nem jelentek veszélyt a fogakra, a Doctor Candy nyalókái is ide sorolhatók. 5.7 PH alatt felmerül a fogak romlásának veszélye. A FOGBARÁT édességek fogyasztása alatt és után a PH érték a fent említett szint felett marad, ezért nem okoznak fogszuvasodást és fogeróziót.

A fenti érvek szülőtársaimat is megnyugtatták... így elkészült a videónk, a gyerekek pedig egészségük és fogaik rombolása nélkül élvezhették a nyalóka finom, édes ízét!

Tudatos vásárlóként, egy kis odafigyeléssel tehát nyugodtan becsempészhetünk időnként a gyerekek hétköznapjaiba (vagy akár a Mikulás zsákjába) egy-egy színes, "ragadós" és édes nyalókát!

Keressétek a Doctor Candy fogbarát nyalókáit országszerte számos reform- és bioboltban, fogászaton, játszóházban és cukormentes finomságokat kínáló cukrászdában!

Bővebb információ a Doctor Candy finomságairól itt!

 

Írta: Gellén Nóra - Pécsimami

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére