Jelenlegi hely

Betiltották a "Drága Leendő Anyuka" című videót!

Betiltották a "Drága Leendő Anyuka" című videót Franciaországban, melyben Down-szindrómás fiatalok üzennek egy édesanyának, akinek hasában szintén Down-baba fejlődik.

A megható kisfilmben Down-szindrómás gyermekek és fiatalok válaszolnak egy édesanya levelére, aki most tudta meg, hogy a szíve alatt hordott gyermek nagy valószínűséggel szintén Down-baba. Az alkotás segíthet a hasonló helyzetbe került szülőknek abban, hogy félelmeik helyett erőforrásaikra koncentráljanak, felismerve, hogy boldog élete is lehet gyermeküknek, családjuknak:

Az ellenzők azzal érveltek, hogy a kisfilm "zavarhatja azoknak a nőknek a lelkiismeretét, akik jogszerűen eltérő személyes döntést hoztak életükben", azaz az abortuszt választották.

A kisfilmet megihlető e-mail a Down-szindrómások érdekeit védő olaszországi Coor Down szervezet munkatársaihoz érkezett, akik úgy döntöttek, hogy ilyen módon válaszolnak nemcsak egy, hanem több százezer anyának, szülőnek, családnak. A videó azóta több mint 7 millió emberhez jutott el…

Te mit gondolsz a filmről és az azt betiltó döntésről?

Ha egyetértesz azzal, hogy a videó betiltása diszkriminálja a fogyatékos és Down-szindrómás embereket, KATT IDE!

Forrás: CitizenGO

Tudtad, hogy a Down Alapítvány Down Dada szolgálata sorstársi melléállással és a tapasztalatok átadásával segíti az éritetteket? A szolgálat a Down-baba születése miatti traumát segíti feldolgozni a családnak. Olyan tapasztalt szülők segítenek az újdonsült szülőknek, akik szintén Down-szindrómás gyermeket nevelnek.

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Ugrás az oldal tetejére