Jelenlegi hely

Origami vándorkiállítás nyílik január 19-én Kecskeméten

A 2013-ban Pécsett elindított vándorkiállítás eddig több mint 40 városban mutatkozott be. A Kecskeméten 2018. január 19-én megnyíló kiállítás a Magyar Origami Kör 30. születésnapja alkalmából különleges szerepet játszik.
A kiállítást Kricskovics Zsuzsanna, a Magyar Origami Kör alapítója és örökös tiszteletbeli elnöke nyitja meg. A kör tagjai és a megnyitón részvevő érdeklődők a helyszínen hajtogatott közös kiállítási darab elkészítésében vehetnek rész.

Helyszín: Tudomány és Művészetek Háza (Kecskemét, Rákóczi u. 2.)

Időpont: 2018. január 19. 16 óra

Megtekinthető: 2018. február 20-ig, az intézmény nyitvatartási idejében

A Magyar Origami Kör 1988 januárjában alakult meg Kecskeméten Kricskovics Zsuzsanna animációs művész vezetésével. A Kör célja az volt, hogy minél több emberrel megismertesse az origamit, elsajátítassa a tanítókkal, óvónőkkel, szülőkkel az alapokat, hogy aztán ők továbbadhassák tudásukat. 
Az elmúlt 30 évben nem csak a pedagógiában, rehabilitációban nyerte el megfelelő helyét a hajtogatás, hanem kialakult egy művészeti alkotásokat létrehozó csoport is, a Magyar Origami Kör művészeti szekciója.

AZ ORIGAMI CSODÁLATOS VILÁGA vándorkiállítás bepillantást enged a papírhajtogatás sokszínűségébe. A látogatók megismerkedhetnek az origami rövid történetével, a ghian-zhi technikával, a kuszudamákkal, a tesszalációval, a papírfajtákkal. A művészeti szekció tagjai mellet bemutatkoznak a legtehetségesebb hazai origamisok. A kiállításon különleges alapanyagokból készült origami alkotásokkal találkozhatnak az érdeklődők. A kartonhajtogatás, vizes-technika, textil origami és fémhajtás teszi különlegessé a tárlatot. A bemutatott alkotások nagy része az alkotók saját ötletei alapján készültek.

Zsebe József (MOK Művészeti Szekció)

Az ország nemzetközileg elismert origami művésze. A 2016-os Tajvani Origami Világkiállítás meghívott kiállítója volt. Munkáira a letisztult vonalvezetés jellemző. Kreatív kartonból és nehéz akvarell papírból vizes technikával hajtogat, valamint kifejlesztette a fémhajtogatás technikáját.

Budai Péter (MOK Művészeti Szekció)

10 évesen hajtogatta első saját origami alkotását. Több könyve jelent meg kül- és belföldön egyaránt. Rendszeres meghívott vendége volt nemzetközi origami találkozóknak.

Sebők Zsolt (MOK Művészeti Szekció)

Egyedi, saját stílusa miatt egyértelműen felismerhetők az általa készített hajtogatások. Munkáira jellemző a színes papír használata.  Több rétegű, fémfóliás papírból hajtogat, aminek segítségével szobor-szerűen tudja elkészíteni a figuráit.

Horváth Hella (MOK Művészeti Szekció)

A hazai tesszalációs hajtogatás mestere. Több belsőépítészeti pályázatot nyert hajtogatott lámpa buráival, melyek az itt kiállított képek továbbgondolásai.

Pelle János – arckép

Az egy papírból készített arc alapja a tesszalációs alaphajtás, melyet a művész különböző módon húzott ki a térbe. Ezek a kitüremkedő, kisimult lapok formázzák meg az emberi arcot.

Molnár László – ghian-zhi technika

Az egyik legismertebb új origami technika képviselője, amit az tesz különlegessé, hogy ő a kiürült teatasakot hajtogatja meg és építi össze különböző kiállítási darabokká.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére