Jelenlegi hely

Új reformok a kecskeméti kórház újszülött osztályán: négy önkéntes védőnő segíti a kecskeméti kórházi védőnők munkáját

Áprilistól négy önkéntes védőnő segíti a kecskeméti kórházi védőnők munkáját azért, hogy az édesanyák minden segítséget megkapjanak a szoptatáshoz.

- Kifejezetten az anyatejes táplálásra szeretnének ezen túl koncentrálni a kecskeméti kórházban. Évek óta próbálkozunk, hogy a szülést követő 3 nap alatt, amit az édesanyák itt bent töltenek, minél inkább elsajátítsák a szoptatást. A két kórházi védőnő, akik ez irányban tudták támogatni a kismamákat, most szakemberi segítséget kaptak.  Új útra lépett a kecskeméti kórház annak érdekében, hogy az újszülöttek a lehető legjobb ellátásban részesüljenek. A két kórházi védőnő munkáját további 4 önkéntes védőnő is fogja segíteni, tehát gyakorlatilag minden nap rendelkezésre állnak az édesanyáknak és segítik őket a szoptatásban - hangsúlyozta Pap-Szekeres Anita a kórház ápolási igazgatója.

Nagyon nagy segítség lesz ez az édesanyáknak, hiszen, ha itt elsajátítják a szoptatást, akkor otthon is gördülékenyebben és könnyebben tudják majd gondozni a picijüket. Szabó Béláné Rita, Szabóné Kiss Éva, Nagy Szilvia és Ráczné Turcsányi Réka laktációs szaktanácsadók azok, akik segítik Orosz Helga és Stadler Beáta kórházi védőnő munkáját.

Ők 4-en munkájuk mellett vállalták, hogy mindenben segítik a kecskeméti kórházban szülő nőket, a cél az, hogy minél többen táplálják kisbabájukat anyatejjel. Míg februárban a haza engedett babáknak mindössze 14 százaléka volt kizárólag anyatejjel táplált, addig már most áprilisban, ebben a két hétben ez az arány 43 százalékra nőtt. Nem kérdéses a 4 önkéntes védőnő szerepe és a kitűzött cél fontossága.  A cél  a 60-70 %-os arányt elérni és megtartani.

Nagyon fontos, hogy nekünk kell segítséget adni az édesanyáknak, ugyanis bejönnek, megszülnek, egy új életért felelősek és nekünk kell segíteni, annak a lehetőségét, hogy tudjon választani, hogy ő mit szeretne, hogyan szeretné táplálni a kisbabáját. El tudjuk fogadni, ha valaki nem akar szopiztatni, de akkor is biztosítanunk kell számára a döntési lehetőséghez a kellő információt.

Ez természetesen nem azt jelenti, hogy mindenkinek kötelező jelleggel szoptatnia kell gyermekét. De az tény, hogy az édesanyáknak a legnagyobb stressz forrása az első napokban, hogy nem lakik jól a gyermekük vagy esetleg éhezik.

Dr. Kelemen Edit elmondta, hogy éhező baba továbbra sem lesz náluk. Ha látják, hogy szükséges, megkapja a tápszert, ez azonban kizárólag az ő felügyeletünk mellett történhet.

A kecskeméti kórház szeretné a baba barát kórház címet elnyerni, közös összefogással, sok-sok – lehet több éves munkával és új reformok bevezetésével, mindenképpen az édesanyák javát fogja majd szolgálni. Ilyen változások bevezetése természetesen sohasem egyszerű, a kórház vezetése azonban elkötelezett abban, hogy az anyatejes táplálás a lehető legjobb a baba és az édesanya számára is. A szoptatás támogatása már a második lépés, az első lépés az „aranyóra” bevezetése volt.

Az aranyóra a szülést követő egy órahossza, melynek során az újszülöttet pillanatokkal világra jötte után, még magzatmázasan az anya - esetenként az apa - meztelen mellkasára fektetve hagyják. Az aranyóra a baba és a kismama számára is felbecsülhetetlen értékű.

Makai Marianna - Kecskemétimami

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.
Ugrás az oldal tetejére