Jelenlegi hely

Így készíts óriási buborékfújót!

Melyik az a játék, ami nem megy ki a divatból, megunhatatlan és otthon is könnyen elkészíthető? Vidám móka, amikor a szabadban szállnak a szappanbuborékok. Elkészíteni pedig gyerekjáték!

Először megcsináljuk az oldatot, majd fújókat fabrikálunk és fújhatjuk!

Szappanbuborék oldat receptje

  • 5 dl langyos víz
  • 2,5 dl mosogatószer
  • 4 evőkanál glicerin (gyógyszertárban kapható)

A langyos vízbe tedd a mosogatószert, majd lassan add hozzá a glicerint. Óvatosan keverd össze. Fedd le a tálat és hagyd állni az oldatot legalább 24 óráig. (A mosogatószer lehetőleg a legegyszerűbb legyen, nem szükséges extra zsíroldó erő, balzsam és illatosítás.)

Buborékfújó eszközök

  • Drót vállfa: A vállfát görbítsd karikába, merítsd a hurkot az oldatba, és lassan, folyamatosan mozgasd a levegőben! Különböző méretű hurkokat is készíthetsz drótból.
  • Zseníliadrótból (pipaszurkálóból) kicsi, színes, különböző formájú pálcikákat hajthatsz.
  • PET-palack: egy műanyag palack végét vágd el a végénél, vagy fél literes üdítős palackot a felső harmadánál. A vágási felület maradjon sima.
  • Szívószálból vágj 3-4 cm hosszú darabokat. A pici szívószálakat tedd a palack szájába, rögzítsd befőttes gumival. A sok szívószálat kell az oldatba meríteni és a szélesebb oldal felől fújni.
  • Használd fel a kiürült szappanbuborék-fújókat, töltsd tele oldattal.

Fújjatok hatalmas színes buborékokat!

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére