Szeptember 24.
9.00 "Kossuth ezer arca" - tárlatvezető: Dr. Hermann Róbert történész (Helyszín: Ceglédi Galéria)
9.30 Kossuth Konferencia (Helyszín: KMK Kamaraterem)
11.00 Kossuth toborzó beszéd általános iskolásoknak (Helyszín: Kossuth tér- Szentháromság szobor)
majd Kossuth-tábla koszorúzás
16.00 Dísztestületi ülés
Díszpolgári cím és Gubody-díj átadás (Helyszín: Városháza Díszterem)
majd: Kossuth-szobor koszorúzás (Helyszín: Szabadság tér)
Kossuth tér:
18.30 Ratty Jazz Band (Ceglédi Utcazene Fesztivál résztvevője)
21.00 Zenevonat szuperkoncert az LGT sztárjaival - Solti Jánossal és Karácsony Jánossal
Szeptember 25.
10.30 Hagyományőrző felvonulás
Útvonal: Autóbuszállomás-Kossuth Ferenc utca- Kossuth tér
Kossuth tér:
10.00 Cigle népdalkör műsora (vezeti: Csipkó Magdolna)
11.15 dr. Csáky András köszöntője
Szabó István honvédelmi államtitkár ünnepi beszéde
Hagyományőrző műsorok (Patkós Irma Művészeti Iskola, Cegléd Táncegyüttes)
13.00-18.00 Huszártábor
14.00 Kossuth-szakáll mustra
15.00 Mészáros János Elek - hazafias dalok
17.00 - Jimmy és Nika (Ceglédi Utcazene Fesztivál nyertese)
20.00 Szabó Balázs bandája
22.30 Lóci játszik
Eötvös tér:
10.00-18.00 Régi Idők Piacztere
Családi élménytár: kézműves és termelői plac, fajátékok és körhinta, kézműves és mesterség bemutatók, állatsimogató, ládavasút,
Cegléd Táncegyüttes - élőzenés karikázás, molyolda, csúzlizda, artisták, vásári mutatványosok
15.00 Bahorka Társulat- gyermekműsor
Szeptember 26.
Kossuth tér:
9.00 Huszárkonyha - '48-as ételeink // Főzőverseny (eredményhirdetés: 13.00)
10.30 Ceglédi Fúvószenekar
15.30 Rocksuli Cegléd
17.00 Frappa zenekar (Ceglédi Utcazene Fesztivál nyertese)
18.00 Olimpikonok köszöntése
20.00 REPUBLIC
Eötvös tér:
11.00-18.00 Gyermektoborzó
Tematikus játéksor gyermekeknek és családoknak, melynek végén az újoncok készen állnak, hogy Kossuth seregéhez csatlakozzanak.
Lesz itt toborzó, ahol kiképzés alatt menetelni, sorakozni, katonanótákat énekelni tanulnak a gyermekek.
Vágta falovon zászlóval a kézben, őrségváltás az őrbódé előtt, céllövölde.
11.00 Langaléta Garabonciások - gyermekműsor
16.00 Rutkai Bori Banda - gyermekkoncert
Továbbá:
- Kovácsműhely
- "Turini arcok" szabadtéri kiállítás
- Kossuth Múzeum kitelepülés
- CivilSziget
- Kossuth Trafik
- Kézműves foglalkozás
- Faesztergályos bemutató
- Körhinta
- Fajátékok
Kísérő program:
Szeptember 23-25. 10.00-18.00 Testvérvárosaink bemutatkoznak - Szentegyháza (Helyszín: Városháza aula)
Szeptember 25. 15.00 Kossuth nyomában - emlékhely túra (Indulás: Szabadság tér - Kossuth szobor)
A programváltoztatás jogát fenntartjuk!
A rendezvény a mindenkori járványügyi jogszabályoknak megfelelően látogatható!