Jelenlegi hely

Follikuláris hajbeültetés – a legmodernebb tartós eljárás

A hajbeültetés régóta végleges megoldást jelent a kopaszodással szemben. Ez az eljárás korábban eléggé drasztikus beavatkozásnak számított, mára már azonban ez teljesen megváltozott.

A genetikai eredetű hajhullásnak sajnos előbb-utóbb kopaszodás a vége. Ami már egy végleges állapottá válik, hiszen ilyen esetben a hajhagymák teljesen elhalnak. Az ilyen típusú kopaszodás enyhe és közepes stádiumban még jelentősen lassítható különféle speciális készítményekkel. Azonban a teljesen kopasz foltokat és részeket már kizárólag csak a hajbeültetés tudja eltüntetni. Aki ilyen beavatkozáson gondolkodik, annak érdemes végiggondolnia, hogy melyik eljárást válassza. Manapság már nem csak az általánosan ismert beültetési metódus létezik, amit most nevezzünk hagyományosnak. A mai napig végeznek természetesen hagyományos hajbeültetést, ami sokkal drasztikusabb módszer, mint az úgynevezett FUE. Nézzük meg tehát mi a különbség a hagyományos és a modern follikuláris beavatkozás között.

Hagyományos hajbeültetés

A hagyományos, vagyis korábban is ismert eljárás szerint a hajbőr hajhagymákkal sűrűbben benőtt területéről szó szerint lehasítják a bőr egy részét. Az így kapott hajas bőrből mikroszkóp alatt nyerik ki a hajhagymákat, amelyeket a kopasz területekre „újraültetnek”. Ez meglehetősen durva beavatkozásnak számít, hiszen ezeken a területeken a bőr rétegét teljesen el kell távolítani.

Follikuláris módszer FUE

Ellenben a follikuláris hajbeültetés kulcsa egy speciális tű, ami mikroszkopikus pontossággal, közvetlen a hajas fejbőrből képes magát a hajtüszőt eltávolítani. Ezt ezek után speciálisan kezelik, majd hasonló módon ültetik be a megfelelő területekre. Az eljárás nem jár drasztikus sebészeti beavatkozással, fájdalommentes és jelentősen kevesebb időt vesz igénybe, nem beszélve a gyógyulásról.

Természetesen mindkét hajbeültetési fajta végleges eredményt nyújt, ez utóbbi viszont kevésbé megterhelő, kevésbé látható hegekkel jár és sokkal kevesebb időt vesz igénybe. Ezért aki eldöntötte, hogy a hajbeültetést választja, annak mindenképp ajánlott a modernebb eljárás. Ezzel együtt azt is fontos szem előtt tartani, hogy a beavatkozás előtt mindenképpen szükség van egy egyeztetésre az orvosával.

A fotó forrása:
goodluz / Shutterstock.com

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére