Jelenlegi hely

Így hagyhatsz minél kisebb ökológiai lábnyomot vásárlásaiddal- Íme a Kecskeméti Szatyor Közösség

Találtunk egy remek kollektívát, amely összeköti a vásárlókat a környező termelőkkel, egészségesebb életmódot és tudatosabb vásárlást igyekszik elősegíteni, egyben környezet- és pénztárcakímélő megoldásokat kínál.

A bevásárlóközösségek (más neveken: kosárközösségek, szatyor közösségek, batyu közösségek) olyan önkéntes alapon szerveződő csoportok, amelyekben a helyi termelők és vásárlók közvetlen kapcsolatba kerülnek egymással. Ezen közösség létrejöttét és működtetését az önkéntesek végzik. A közvetítő szerepet egy civil szervezet, a Kecskeméti Szatyor Közösség Egyesület látja el, így semmilyen kereskedelmi vonatkozása nincs ennek a működési formának.  

A Kecskeméti Szatyor Közösség célja, hogy segítséget nyújtson a helyi lakosságnak a környezet- és egészségtudatos, valamint társadalmilag felelős életvitelhez.  Másik fontos pozitív hozománya a helyi, szezonális ételek fogyasztásának, hogy a helyi gazdaságokat támogatja; a közvetlenül a termelőtől történő vásárlás pedig egyenesen a termelőt. A helyben elköltött pénz a közösségben marad, így hosszútávon erősíti azt. Nem mellesleg lehetőségünk van megismerni az embert a termék mögött; ha pedig megkedveltétek a nála vásárolt élelmiszert, bizalommal kereshetitek bármikor.  

Végül, de egyáltalán nem utolsó sorban a helyi élelmiszerek hamarabb célba érnek, így nem szükséges vegyszeres kezelés a tartósítás érdekében, így egészségesebb táplálékhoz juthattok.  A webshopban a vásárlási időszak alatt tett megrendeléseiteket heti egy átadónapon beszállítják a termelők az átadópontra adott időintervallumban, majd az önkéntesek vásárlónként ládákba rendezik a termékeket. Ti, a vásárlók ugyan azon a napon, de egy másik időpontban átvehetitek a termékeiteket.  

A kosaraitokat az online térben tölthetitek meg. Az élelmiszereken át, ajándékcsomagokat, gyógyhatású készítményeket és háztartási termékeket is megtalálhattok a kínálatukban.   Eligazodni pedig termékjelölők segítenek, hogy a számotokra fontos szempontok szerint szűrjétek a találatokat.  

Kíméletes/ Vegyszermentes/ Bio, adalékanyagmentes, GMO-mentes takarmányozás, környezetbarát csomagolás, pálmaolajmentes, vegán, parabénmentes, SLS-mentes.  De az alábbi keresőszavak szerint is válogathatunk: állatkísérlet-mentes, cukormentes, gluténmentes, szójamentes, tartósítószermentes, tojásmentes.  

Ha fontosnak tartjátok, hogy élelmeitek valóban egészségesek legyenek és megbízható forrásból származzanak, ha foglalkoztat, hogy vásárlásaitok milyen hatással vannak a környezetre és a gazdaságra, ha a bevásárlást nem pusztán személytelen kötelességként szeretnétek megélni, akkor a bevásárlóközösség jó lehetőség arra, hogy kipróbáljátok, milyen a részese lenni egy egészen újfajta gondolkodáson alapuló kezdeményezésnek.

Szépvölgyi Anna

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Gyors vacsora vagy ebéd? Természetesen szezonális alapanyagokból!

Gyors vacsora vagy ebéd? Természetesen szezonális alapanyagokból!

Az idő mindig kevés, de 20 percet szánhatunk az egészséges, frissen készült ételre! Saláta, lepény, leves és egy desszert is jutott a végére ajánlónknak.
Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Ugrás az oldal tetejére