Jelenlegi hely

II. SZÓRAKA FESZT - JÁTÉK, MESE, SZÓRAKOZÁS AZ EGÉSZ CSALÁDNAK!

2024. Szeptember 7. 10:00-19:00
Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely

Az immáron több mint 40 éves múlttal rendelkező kecskeméti Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely megújulásának jegyében újabb programokkal szólítja meg a családokat, gyerekeket. Hagyományteremtő céllal, idén második alkalommal rendezzük meg a SZÓRAKA FESZT-et, mely a játékról és a Szórakaténuszról szól, fesztivál és ünnep. A fesztivál alapgondolata a „homo ludens”, azaz a játszó ember - hisz játszani mindenki szeret.
Felhőtlenül, örömmel, vidáman. Ez a SZÓRAKA FESZT célja.

A fesztivál a család minden tagja számára élményt, hagyományos kulturális értékeket közvetítő programokat nyújt. Gyermekeknek szóló bábelőadások, interaktív játékok, Lego robotika, kézműves foglalkozások, gyerekkoncertek várják a fiatalokat.

A SZÓRAKA FESZT ideje alatt a minőségi gasztronómiai élményről Az Első Magyar Lepényes Eredeti Lepény Kecskemétről étterem gondoskodik ízletes kézműves lepényekkel készülve, a Szaki Kürtös érkezik hozzánk ropogós kürtöskalácsaival, illetve a Bike Café várja majd kávéval, süteményekkel és frissítőkkel a fesztiválra látogatókat.

RÉSZLETES PROGRAMOK

Egész napos programok a fesztivál területén:

10.00-18.00

 LEGO robotika
Építs lenyűgözően egyszerű mozgó Lego robotokat és programozd be őket, hogy működésbe lépjenek. Oktatói segítséggel tudsz dolgozni.

Ajánlott korosztály: 6-14 évesek
Programgazda: Dr.Code Programozó Iskola
Helyszín: A múzeum körterme

10.00-18.00

Jövőbe lövő
Ügyességi játék

Egy messzi-messzi galaxis távoli bolygóján már csak az üvegkupola alatt van élet. Ennek fenntartásához kívülről jövő energiára van szükség! Szerencsére mindig akad egy-két jóakaró kalandor, aki segíti feltöltéseivel az élet megmaradását, még úgy is, hogy közben ádáz robotok próbálják ezt megakadályozni! Légy te is hős és lődd be az energia golyókat a megfelelő helyekre! Ha ügyesen célzol, akkor az élet fennmarad!

Készítette: Tintaló Társulás
Helyszín: A múzeum udvara

10.00-18.00

Felhővadászat
Ügyességi játék

Az ifjú felhővadász, aki most a pilóta, helyet foglal a repülőgépben és a felhőkapkodó szerkezettel három, a repülőgép előtti kötélen lecsúszó felhőt kell eltalálnia. Kíváncsi vagy, hogy is működik a játék?

Játékmester: Takács Dániel
Helyszín: A múzeum udvara

10.00-17.00 Interaktív játékok a kiállításban

Nyomózó játék, keresőjáték, kvízjáték egész nap a múzeum kiállításaiban.

Helyszín: A múzeum állandó és időszaki kiállítása

10.00-12.00 és 14.00-16.00

Kézműves foglalkozások

Vezeti: Belvaracz Ibolya, Burka Beáta, múzeumpedagógusok
Helyszín: A múzeum udvara és műhelye

Programok az udvari nagyszínpadon és a múzeum körtermében:

10.00-10.30

Langaléta garabonciások vásári tréfái

A Langaléta Garabonciások sok éve járják már az országot-világot, s ejtik ámulatba a tisztelt „kurtalábú” publikumot. Vásári komédiáikat óriásbábokkal, mímesjátékkal, hangos muzsikálással, s ravasz szófacsarásokkal fűszerezve adják elő. Az együttest egy színes társaság alkotja; van köztük szófaragó , akrobatikus ügyességű láblóbász, fúró-faragó kézműves, akik a tánchoz és zenéhez egyaránt értenek.

Játékmesterek: Gulyás László, Gulyás Gergely, Nagy Sándor, Orbán Dénes
Helyszín: A múzeum előtti tér

10.30-11.15

 Kelekótya Haramiák
A Ziránó Bábszínház előadása

Gerzson és Ödön, a két rettentő rabló nem riad vissza semmitől. Fortélyosabbnál fortélyosabb terveket kovácsolnak, készek mindent elkövetni, hogy olyan gazdagokká váljanak, akik csak a lábukat lóbálják. De sajnos hiába minden mesterkedés, hiába tervelik ki a tökéletes bűntettek egész sorát, mindig közbejön valami…
A Ziránó Színház előadásában hagyományos kesztyűs-bábok segítségével elevenedik meg a humoros, szívmelengető történet, melyből még az is kiderülhet, hogy a rettenetes rablók nem is olyan rettenetesek…

Író- rendező: Veres András - Blattner díjas
Tervező: Rumi Zsófia
Zeneszerző: Dés András
Játszók: Pfeifer Zsófia és Varga Péter Róbert

Helyszín: Nagyszínpad a múzeum udvarán

11.30-12.15

Vándormuzsikus, avagy a régi világ hangszereinek meséi

Aki dudás akar lenni, pokolra kell annak menni- mondja a régi ének. Ha odáig nem is merészkedünk ebben a félórában, a régi világ hangszereiről megtudunk egyet, s mást. Táncra pördülünk a híres kecskebőr duda sípolására. Megismerkedünk a bűvös-bájos hangszerrel a dorombbal, amelyet vándorló cigány kovácsmesterek mártogattak tűzbe-vízbe a hajdani Európában.
A körtemuzsika meg segítségünkre válik, hogy megmutassa országnak-világnak, ki a jó gyerek a mai „kincskeresők” közül. Énekmondáshoz, tánchoz megpendül majd a koboz, a lantfélék tágas családjából.
A dibdáb útról megtérő kicsiny vándorokat az „égi angyalok trombitájának” kisöccse, a pásztorfurulya hangja köszönti.
Kicsiknek-nagyoknak síppal-dobbal ajánlom ezt a Mesemákos-Fürgetáncos mókát.

Játékmester: Gulyás László
Helyszín: Nagyszínpad a múzeum udvarán

15.30-16.15

Vitéz László és az elásott kincs
Kemény Henrik tradícióját követő klasszikus vásári bábjáték

"Szervusztok Pajtikák!
Elárulok nektek egy titkot: én összevesztem a nagymamucikámmal. Ti már vesztetek össze a nagymamucikátokkal? Képzeljétek, azt mondta nekem: Ide figyelj, te László, te már elég nagy vagy, te már elég vén kamasz vagy, ne lógjál folyton a nyakamon, hanem eriggy el vándorolni! Hát én el is indultam mángorolni, és most itt vagyok."
Vitéz László, a vásári játékok hamisítatlan hőse most az elásott kincset keresi. Közben megküzd a pokolbéli ördögökkel, de még magával a Halállal is, hogy többé ne kelljen félniük az embereknek.
Virtuóz szójátékaival és sokat próbált palacsintasütőjével szórakoztatja kicsiket és nagyokat míg világ a világ...

Játékmester: Lehőcz Zsuzsa és Takács Dániel
Helyszín: Nagyszínpad a múzeum udvarán

18:00-19.00

Kolompos együttes: Vitéz Levente
Mesekoncert

Zenével és szerepjátékkal fűszerezett mesejáték, ahol a gyerekek is részesei a történetnek.
Hogyan nevetteti meg, s kapja feleségül Vitéz Levente a Király szomorú leányát, később hogyan találja meg a Háromfejű Sárkány által elrabolt Királykisasszonyt, miközben vándorol vidékekről vidékekre, és érdekesebbnél érdekesebb muzsikákkal és táncokkal ismerkedik meg.

Helyszín: Nagyszínpad a múzeum udvarán

MINDEN PROGRAM INGYENES!

A programváltoztatás jogát fenntartjuk.

Információk:
Telefon: 76/481-469
E-mail: muzeumesmuhely@szorakatenusz.hu

Helyszín:
Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely, 6000 Kecskemét, Gáspár András krt. 11.

 A rendezvényen jelen lehet a sajtó, kép és hangfelvételek készülhetnek, melyeket a különböző online és offline felületeinken felhasználhatunk.

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére