A télen fűtött helyiségben két inkubátor van, mindkettő biztosítja az újszülöttek számára megfelelő hőmérsékletet és páratartalmat. A mindig nyitva lévő ajtót sötétítő-fóliával tervezik leragasztani, szintén az anonimitás megőrzése érdekében. Két mozgásérzékelőt szereltek fel, így ha valaki belép, akkor először egy sárga jelzőfény gyullad fel a portásnál, ha pedig beleteszik a csecsemőt az inkubátorba, akkor egy piros, illetve ekkor már csengő is megszólal majd a portaszobában. Természetesen hagynak kis időt a szülő(k)nek az eltávozásra, majd a portás értesíti az újszülött osztályt.
Ha egy nő úgy dönt, hogy a gyermekét krízisinkubátorra bízza, nem követ el bűncselekményt. Ebben az esetben a hatóságok egyáltalán nem tesznek lépéseket, hogy a baba szülőanyját vagy más hozzátartozóit felkutassák.
Fontos, hogy mindenki tisztában legyen azzal, hogy ha egy nő ilyen (válság)helyzetbe kerül, a gyermek szempontjából az egyik legjobb döntés, hogy igénybe veszi a kültéri inkubátort. Jogi szempontból ezután még hat hétig lehetősége van, hogy meggondolja magát, és jelentkezzen a gyerekéért. Az ily módon megtalált baba bekerül az örökbefogadási adatbázisba. Mivel nem keresik a szülőket, nem kell hivatalos, jogi úton lemondaniuk a gyermekről, mert a krízisinkubátor alkalmazásával automatikusan engedélyt adnak a baba örökbeadására.
"A házasságról, a családról és a gyámhatóságról" szóló 1952. évi IV. törvény örökbefogadásra vonatkozó szabályai egészülnek ki azzal, hogy a gyermek örökbefogadásának engedélyezéséhez nem lesz szükség annak a szülőnek a hozzájárulására, aki gyermekét az erre kijelölt helyen helyezi el, annak érdekében, hogy más nevelje fel - feltéve, hogy bizonyos határidőn (hat héten belül) a gyermekért nem jelentkezik. Az anya "ráutaló magatartásával" járul hozzá az örökbeadáshoz. A kórházak tapasztalatai szerint az inkubátorba tett gyerekek után egyetlen egyszer sem érdeklődött az édesanyjuk.