Jelenlegi hely

7 tipp, a 365 napra - Mi van, ha elmúltak a piros szívecskés, kissé már-már giccses ünnepek?

Februárban nem csak a báli szezon köszönt be, hanem vele együtt a szerelmesek napja, házasságok hete, egy szóval izzik a levegő a szerelemtől. Ilyenkor a legtöbb pár próbál belevinni egy kis extra figyelmet a mindennapjaiba, különleges ajándékok, helyszínek, kalandok fűszerezik azt az egy vagy két napot.

És utána? Mi van, ha elmúltak a piros szívecskés, kissé már-már giccses ünnepek? Nos, a legtöbben visszaállunk a régi kerékvágásba, felvesszük a napi rutint és haladunk tovább, egészen kb. karácsonyig, mikor szintén meg akarjuk váltani a világot. Legalábbis a szerelmünk világát.- Ihász Anita párkapcsolati tréner írása.

Még mielőtt lapoznál, hogy ismét egy szerelem ellenes sztorit fogsz olvasni, állj meg egy pillanatra. Nem ellene, hanem érte vagyok. Totálisan a szerelemért, a párkapcsolatok, házasságok megmentésén dolgozom.

A szerelem jó dolog, egymásban és nem egymás mellett élni pedig még annál is jobb. Hiszem azt, hogy nem csak egyetlen napon, hanem az év 365 napján kell tennünk egymásért. Oda -vissza. Ez egy ízig-vérig adok-kapok játék. Ha én töltök a kis kannádba, akkor te is fogsz az enyémbe. Így boldogok leszünk amíg…. Hát persze! Ha ez ilyen egyszerű lenne! Ó ha tudnád hányszor kaptam már meg, ezeket a mondatokat. Erre mindig az a válaszom, hogy ez bizony egyszerű, csak mi akarjuk túlbonyolítani.

Mi a boldog párkapcsolat titka?

Nincs titok, hiszen ahányan vagyunk, annyiféle módon éljük meg, annyi minden fontos, kevésbé fontos, szerethető vagy bosszantó számunkra. Így receptet egyértelműen nem lehet megfogalmazni. Inkább összeszedtem 7 pontban azokat a dolgokat, melyeket kortól függetlenül, nagyon egyszerűen be lehet építeni a mindennapjainkba, a hatása pedig érezhető lesz az év 365 napján.

1. Magadba fektess! Elsőre lehet furcsának tűnik, hogy egy szerelemmel foglalkozó cikk első pontja épp arra ösztönöz, hogy magaddal foglalkozz. Pedig a legelső lépés a saját lelki béke, önszeretet megtalálása. Hiszen ha nem vagyunk jóban önmagunkkal, akkor bizony hogyan várjuk el, hogy párunk másként tekintsen ránk? Ne sajnáljuk az időt magunktól, csináljunk saját programokat, barátnős estéket. A külön töltött idő, az élmények adnak egy extra löketet mindannyiunknak.

2. Csináld másként! Térképezd fel, hogy milyen napi rutinfeladataitok vannak. Utána pedig bolondítsd meg az egészet. Ha pl.: mindig a konyhában vacsoráztok, akkor alkalmanként a nappali közepén egy hangulatos lámpásokkal körberakott sátorban, vagy a teraszon tegyétek. Vagy ha mindig csak a hálószobában bújtok össze, akkor próbáljatok ki új helyszíneket is.

3. Jelöljünk ki előre fix napokat a héten/hónapban, mikor elmegyünk randizni, és az az este/nap csak a miénk legyen.

4. Ha filmet néztek, tartsatok mozi estet, pont úgy, mintha elmennétek otthonról. Készítsetek listát a kedvenceitekről, tartsatok tematikus estet.

5. Beszélgessetek jókat. Persze nem úgy, hogy kényszeres legyen, hanem inkább könnyed témákat vessünk be. Jól jöhetnek a beszélgetős kártyajátékok is.

6. Öleljétek meg egymást gyakran! A testi érintés nem csak gyermekkorban nélkülözhetetlen, hanem felnőttkorban is. Gondolj csak bele, milyen jó érzés szavak nélkül egymás karjaiban megnyugodni egy húzós nap végén.

7. Nevessetek, játsszatok együtt sokat, mókázzatok! A játék közelebb hoz, hiszen közben csupa jó dolog történik. Erősíti a csapatjátékos szellemet, a kommunikációt. Így zárójelben jegyzem meg, hogy vannak kimondottan felnőtteknek való társasok is, melyekkel aztán igazán megkavarhatjátok az állóvizet.

Nos, a fenti 7 pont csak töredéke annak, amivel fel lehet pezsdíteni a mindennapjainkat, de úgy gondolom, hogy kezdetnek ez is megteszi. Látható, hogy milyen egyszerű az egész. Csak ne feledjük, hogy minden nap tegyünk meg egymásért valami apróságot. Hogy érezze a párunk, fontos a számunkra.

Ihász Anita
Mylovelynotes - párkapcsolat pezsdítés kreatívan
Randikaland könyv szerzője
– egy rendhagyó könyv, amelynek minden házastárs polcán ott lenne a helye

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére