Jelenlegi hely

Használod az EESZT-t? Minden egészségügyi adatodat megtalálod egy helyen!

Orvosnál tett látogatások, zárójelentések, leletek, elektronikus beutalók és receptek... ezt mind megtalálod az EESZT, azaz Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér információs portálon. Sőt, akár gyermeked egészségügyi adataihoz is hozzáférhesz!

Ehhez nem kell mást tenned, mint ellátogatni az EESZT Lakossági Portál felületére,  ahol a jobb felső sarokban a Bejelentkezés gombra kattintva, Ügyfélkapus bejelentkezést követően bármikor megnézheted a 2017. november 1. napját követően keletkezett egészségügyi adataidat.

Mutatjuk, hogy pontosan mit!

Orvosi látogatások listája

Az Ellátások menü Eseménykatalógus almenüjében minden olyan esemény megjelenik, amikor egészségügyi ellátást vettél igénybe járó- és fekvőbeteg-ellátó intézményekben vagy a háziorvosi szolgálatoknál. Az adatok segítségével Te és a háziorvosod is pontosan tudni fogjátok akár évek múltával is, mikor, hol, milyen vizsgálaton vettél részt, és ki volt akkor a kezelőorvosod. 

Egészségügyi dokumentumok

Az Ellátások menü Egészségügyi és betegdokumentumok almenüpont alatt találod meg az ellátásaid során keletkezett dokumentumokat, például ambuláns adatlapokat, zárójelentéseket, leleteket, amit bármikor megnézhetsz és  letölthetsz.

Elektronikus beutalók

Ha eBeutalót írt fel az orvosod, az eBeutalók menüben tudod megtekinteni, hogy pontosan hova kell menned a szakorvosi vizsgálatra. 

Elektronikus receptek

Az eReceptek menüben tudod lekérdezni a számodra felírt elektronikus recepteket. Külön lapon jelennek meg a már kiváltott és a még kiváltásra váró vények az általad megadott időszakra vonatkozóan.

Az eReceptek részletes tartalma megtekinthető itt, a hagyományos úton felírt vények azonban csak a kiváltott receptek között jelennek meg, mert azokat a patika viszi fel a rendszerbe a kiváltás során.

Gyermeked egészségügyi adataihoz is hozzáférhetsz!

Ehhez nem kell mást tenned, mint a Kormányablakban képviseleti kérelmet benyújtani, ennek beállítása után belépni a saját EESZT Lakossági fiókodba, és a jobb felső sarokban, a neved és a TAJ számod alatt található kis nyílra kattintva a Fiókváltást választani.

EgészségAblak mobilapplikáció

A fenti funkciókat az EgészségAblak mobil app használatával is eléred, így most már mindenkinek mindig a zsebében lehet az összes egészségügyi dokumentuma.

Így az sem jelenthet gondot, ha a beteg egy korábban kézhez kapott leletet nem talál otthon vagy elfelejti elvinni orvosához. Az egyszer már letöltött dokumentumok offline állapotban is elérhetőek az alkalmazásban.

Az alkalmazásból közvetlenül hívható az 1812-es Egészségvonal a hét minden napján 0-24 óráig. A telefonközpont munkatársai általános tájékoztatást nyújtanak egészségügyi szolgáltatásokkal kapcsolatban, segítenek a szolgáltatók keresésében, speciális egészségügyi ellátásokkal kapcsolatban, szűrővizsgálatokkal és gyógyszerellátással, illetve az EESZT-vel kapcsolatos kérdésekben.

Forrás

Gellén Nóra

- Pécsimami - 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére