Jelenlegi hely

Elég meleg lesz télen a babaszoba?

Nagyon fontos az ideális hőmérséklet. Amikor egy újszülött babával bővül a család, a fiatal szülőknek sokszor még nincs kellő rutinja azzal kapcsolatban, hogy milyen igényei vannak a kicsinek.

Az egyik legfontosabb dolog – sok egyéb mellett –, amire az első időkben figyelni kell, az a hőmérséklet. Ez különösen nyáron és  télen jelent nagyobb kihívást, amikor a külső hőmérséklet vagy túl alacsony vagy túl magas, és ki kell egyenlíteni az újszülött számára.

Mi az ideális?

A szakemberek szerint a babaszobák optimális hőmérséklete 20-21 °C, ami a kezdeti időszakban némileg magasabb, hiszen az első négy hétben 22-24 °C-ot kell biztosítani az apróságoknak. Ez csak erre a – nagyjából gyermekágyas időszakkal megegyező – néhány hétre vonatkozik, ekkor viszont nagyon fontos figyelni erre. Fokozatosan csökkentsük majd a hőmérsékletet, minden héten egy fokkal lehet alacsonyabb, míg el nem érjük az elsőként leírt optimumot.

Érdemes számításba venni azt is, hogy ezek a hazai ajánlások, ennél néhány fokkal alacsonyabb is megfelelő lehet a kicsi számára – ahogy például Európa szerte így van –, tekintve, hogy az éjszakai 18-19 °C-os hőmérséklet, ami az alváshoz ideális, sem okoz problémát. A megfelelő öltözetre ügyelve, illetve arra, hogy az éjszakai és a nappali hőmérséklet között legyen különbség, és előbbi semmiképpen se essen 18-19 °C alá, nem hibázhatunk. Fontos megjegyezni, hogy a fürdőszoba, de legalábbis a fürdés ideje alatt is biztosítanunk kell a meleget, nehogy ilyenkor fázzon meg a pici, ekkor 24-25 °C javasolt.

Hogyan biztosítsuk?

Ahogy láthatjuk, az a legpraktikusabb, ha a különböző helyiségeket különféle hőfokon tudjuk tartani. Ehhez ideális megoldást kínál az elektromos fűtés, aminek több változata is elérhető. A választásunkat nagyban meghatározza természetesen, hogy felújításként, korszerűsítésként, illetve az új otthonunkba az építéskor keresünk fűtési megoldást. Akárhogy is legyen, választhatunk az elektromos padlófűtés, falfűtés, mennyezeti, illetve a fűtőegységgel történő elektromos fűtések közül, de ezeket kombinálhatjuk is.

Nem kell attól tartanunk, hogy ezzel jelentősen megemelkednének a kiadásaink, különösen akkor, ha csak egy helyiségben szeretnénk magasabb hőmérsékletet biztosítani. Ha szeretnénk elektromos fűtésre váltani, érdemes előtte megvizsgálni néhány kérdést. Ezek közé tartozik, hogy milyen forrásból nyerjük az áramot, fontos, hogy az egész lakást vagy csak egyetlen helyiséget akarunk-e ezzel a megoldással fűteni, illetve az sem elhanyagolható, hogy a nyílászárók milyen állapotban vannak.

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Gyors vacsora vagy ebéd? Természetesen szezonális alapanyagokból!

Gyors vacsora vagy ebéd? Természetesen szezonális alapanyagokból!

Az idő mindig kevés, de 20 percet szánhatunk az egészséges, frissen készült ételre! Saláta, lepény, leves és egy desszert is jutott a végére ajánlónknak.
Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Ugrás az oldal tetejére