Ha 8.-os: melyik iskola lenne neki a jó? Ha kisebb, akkor a hat- és nyolcosztályos gimnáziumon megy a dilemma, való már neki? Menjen vagy maradjon? Ha megy, járjon előkészítőre, vagy ne?
Az természetes, hogy nyolcadik után másik sulit választunk, de hogy elmegyünk 6 vagy 8 osztályos gimibe és otthagyjuk a régi áltsulinkat az még mindig nem általánosan elfogadott. Vagyis további fejtörést okoz a szülőknek a titkolózás is, elmondjuk a suliban vagy titkoljuk.
Bizony sok szülőtársam mondja, hogy el kell titkolni az iskolában, - mert rossz néven veszik a tanárok, hogy a legjobb diákokat elviszik a suliból,- titkolni kell, mert mi lesz, ha nem sikerül a felvételi és mégis ott fog maradni? És egy újabb kérdés: mennyire várható el, hogy egy 10-12 éves gyerekre ilyen terhet rójunk?
Komoly nyomás alatt vannak a szülők is, de főként a gyerekek, hiszen nagyon magas felvételi követelményeknek kell megfelelniük a tanulóknak.
Jelen helyzetben a gimnáziumok nem írathatnak saját, külön felvételi vizsgát, csak a központi, egységes írásbeli felvételit követelhetik meg a negyedikesektől, hatodikosoktól vagy épp a nyolcadikosoktól. Az egységes írásbeliket központi kulcs szerint javítják, és az eredményét minden gimnázium elfogadja. A központi felvételik 2019. január 19-én 10:00 órakor lesznek, jelentkezni pedig nem is olyan sokára kell, hiszen 2018. december 7-ig lehet ezt megtenni.
A központi felvételi legfontosabb témakörei: matematika, magyar, szövegértés, kognitív feladatok.
A kérdés továbbra is az, hogy 4., 6. után menjen vagy maradjon? Kétségkívül igaz, hogy ha csak a tanulmányi szempontot nézzük, előnyösebb, ha minél hamarabb a legjobbak között folytatja a gyerek a tanulást, de egyáltalán nem drámai, ha később csatlakozik a kinézett iskolához.
Kecskeméten is több iskola várja a „kisgimnazistákat”, akik akár 6, vagy 8 osztályt is járhatnak gimnáziumba. Már most el kell gondolkodni a 2019-es iskolaválasztáson, hiszen a felvételi előkészítők októberben indulnak.
Ezért összegyűjtöttük, hogy mikor, melyik iskolába lesznek ingyenes felvételi előkészítők.
Kecskeméti Református Gimnázium
- 2018. október 2-től kezdődően keddenként 14:45-től magyarból és matematikából. (6 alkalommal magyarból, 6 alkalommal matematikából).
- Nyílt napok: 2018. november 15. csütörtök, november 21. szerda, november 27. kedd
Bányai Júlia Gimnázium
- Október 8-tól a nyolcosztályos gimnáziumi képzés iránt érdeklődő negyedik osztályos diákok számára 10 foglalkozásból álló ingyenes matematika előkészítő szakkör indul. A foglalkozások hétfőnként 15–től 16 óráig (a délutáni oktatásban résztvevők számára egy csoportban 16.15-től 17.15 óráig) az iskolában lesznek.
Jelentkezés az első foglalkozáson október 8-án 14.50-kor (illetve 16.10-kor). - Nyílt nap: november 12–16.
Katona József Gimnázium
- Tehetségfejlesztő foglalkozások a Kecskeméti Katonába felvételizni kívánó hatodikos és nyolcadikos általános iskolás tanulók számára, magyar, matek, angol, német, biológia tantárgyból. 2018. október 8-tól indulnak a foglalkozások. Jelentkezni szept. 26.-tól okt.5.-ig lehet!
Kecskeméti Piarista Gimnázium
- 2018. november 6-tól ingyenes középiskolai felvételi felkészítőt indítanak matematikából valamint magyar nyelv és irodalomból. A foglalkozások kedden (1. csoport) illetve szerdán (2. csoport) 14.30-kor kezdődnek. Az órák 2X 45 percesek.
Katedra
- Rajz felvételi előkészítő 8. osztályos diákoknak, akik grafikus képzésre szeretnének jelentkezni. Első találkozó: 2018. okt. 12. péntek 15.30 - 17.00-ig.
Szent-Györgyi Albert Szakközépiskola nyílt nap
- 2018. november 13., kedd, 14:00–17:00
- 2018. november 27., kedd, 14:00–17:00
Bolyai János Gimnázium nyílt nap
- 2018. november 6. 15:00
Nyílt napok, előkészítők (általános iskola, óvoda)
Makai Marianna - Kecsekmétimami
OLVASS TOVÁBB
Nyolc-, hat-, vagy négy osztályosba menjen? - Kisgimnáziumba készülünk