Így dolgozik a lézernyomtató
A lézernyomtató, illetve a tintasugaras nyomtató közti legnagyobb különbség, hogy míg utóbbi tintával dolgozik, előbbihez egy jó minőségű toner fog kelleni. A toner tulajdonképpen festékkazetta, amelyben festékpor van. Ez az oka annak, hogy a tintapatronnal szemben a toner nem tud beszáradni, ugyanis nincs, ami megszáradjon, hiszen eleve porról van szó.
A lézernyomtató az úgynevezett száraz beleégetési folyamatot alkalmazva port visz a papírra egy fém henger, valamint lézersugár segítségével. A lényeg az, hogy a festékpor a vezető hengerre kerül, viszont csak azon a részen marad meg, ahol a lézer a hengert megvilágítja. Amikor a papír hozzáér a hengerhez, a hengeren rögzített festék a papír felületére kerül. Mivel a por maga nem maradna meg a papíron, két hengerre is szükség van, amik belevasalják, mégpedig oly módon, hogy az egyik a képet nyomja a papírra, a második pedig 200 fokra felmelegítve belevasalja a festékport.
Mitől függ a nyomtatás minősége?
Ahhoz, hogy egy lézernyomtatóval a nyomtatás jó minőségű legyen, szükség van megfelelő tonerre is. Egy jól bevált Samsung M2026 tonerrel például gyönyörű képet tudunk rögzíteni.
Az egyébként is gazdaságos lézernyomtató működtetése még gazdaságosabbá tehető, ha kompatibilis tonert használunk az eredeti helyett. Szinte mindegyik lézernyomtatóhoz elérhetők ilyen változatok is, így az egyébként is viszonylag ritkán esedékes toner cserét még olcsóbban tudjuk kivitelezni.
Bár a bekerülési költsége nagyobb, egy jó minőségű lézernyomtató hamar visszahozza az árát, ezért akár otthonra is javasolható.
A fotó forrása:
Rimdeika / Shutterstock.com
Szponzorált tartalom
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges