Jelenlegi hely

Miért nem szárad be a toner? Így működik a lézernyomtató

A lézernyomtatókról a laikus többség annyit tud, hogy bár többe kerülnek, mint a tintasugaras változatok, a fenntartásuk gazdaságosabb, mert ebben az esetben a „patron” nem szárad be, illetve lényegesen több oldal nyomtatható egy töltettel. Azzal azonban már kevesebben vannak tisztában, hogy a lézernyomtatók hogyan is működnek, miért tudnak gazdaságosak lenni, akár egy irodában, naponta több száz oldal nyomtatása esetén is.

Így dolgozik a lézernyomtató

A lézernyomtató, illetve a tintasugaras nyomtató közti legnagyobb különbség, hogy míg utóbbi tintával dolgozik, előbbihez egy jó minőségű toner fog kelleni. A toner tulajdonképpen festékkazetta, amelyben festékpor van. Ez az oka annak, hogy a tintapatronnal szemben a toner nem tud beszáradni, ugyanis nincs, ami megszáradjon, hiszen eleve porról van szó.

A lézernyomtató az úgynevezett száraz beleégetési folyamatot alkalmazva port visz a papírra egy fém henger, valamint lézersugár segítségével. A lényeg az, hogy a festékpor a vezető hengerre kerül, viszont csak azon a részen marad meg, ahol a lézer a hengert megvilágítja. Amikor a papír hozzáér a hengerhez, a hengeren rögzített festék a papír felületére kerül. Mivel a por maga nem maradna meg a papíron, két hengerre is szükség van, amik belevasalják, mégpedig oly módon, hogy az egyik a képet nyomja a papírra, a második pedig 200 fokra felmelegítve belevasalja a festékport.

Mitől függ a nyomtatás minősége?

Ahhoz, hogy egy lézernyomtatóval a nyomtatás jó minőségű legyen, szükség van megfelelő tonerre is. Egy jól bevált Samsung M2026 tonerrel például gyönyörű képet tudunk rögzíteni.

Az egyébként is gazdaságos lézernyomtató működtetése még gazdaságosabbá tehető, ha kompatibilis tonert használunk az eredeti helyett. Szinte mindegyik lézernyomtatóhoz elérhetők ilyen változatok is, így az egyébként is viszonylag ritkán esedékes toner cserét még olcsóbban tudjuk kivitelezni.

Bár a bekerülési költsége nagyobb, egy jó minőségű lézernyomtató hamar visszahozza az árát, ezért akár otthonra is javasolható.

A fotó forrása:

Rimdeika / Shutterstock.com

Szponzorált tartalom

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Az ünnepi időszak tökéletes alkalom arra, hogy különleges finomságokkal lepjük meg magunkat és szeretteinket. Mi lehetne jobb, mint egy saját készítésű likőr, ami egyszerre melengeti a szívet és csempész egy kis luxust a mindennapokba? Négy egyszerű, de ínycsiklandó receptet hoztunk, amelyek garantáltan feldobják a szilvesztert – akár egy vidám összejövetel, akár egy meghitt, kanapén töltött este a terv.
Ugrás az oldal tetejére