Jelenlegi hely

Pszichodráma csoport indul Kecskeméten!

Itt az új esztendő, az új fogadalmak, elhatározások ideje. Itt a lehetőség, hogy jobban figyelj magadra, hogy egy időre kilépj a megszokott hétköznapi tevékenységek forgatagából. A pszichodráma segíthet ebben!

A fővárosban sokféle lehetőség van önmagunk fejlesztésére, most már itt is egyre több értékes kezdeményezés van erre! 2017 februárjától Kecskeméten is indul pszichodráma csoport, amely lehetővé teszi önmagunk és kapcsolataink jobb megértését, erőforrásaink mozgósítását.

Mi a pszichodráma?

A pszichodráma egy olyan csoportos önismereti módszer, amely a lélek igazságait kutatja a cselekvés által. A spontaneitást és a kreativitást helyezi előtérbe, az egyén pedig saját maga lesz a főszereplője önmaga történetének. Ő írja a forgatókönyvet, ő rendez, ő alakítja az eseményeket. Mindezeken keresztül pedig segíti az egyént önmaga jobb megismerésében.

Miért dráma? Színészkedni kell?

A dráma a lélek színpada, a bennünk zajló élményeket, történéseket visszük a csoportba. Nem igényel színészi képességeket, csak nyitottságot, kíváncsiságot és befogadást!

Kinek ajánlják?

Mindenkinek, aki vágyik önmaga jobb megismerésére, aki tenne magáért, aki szeretne jól bánni magával. Aki szeretne kiegyensúlyozottabb kapcsolatokban élni, szeretne jobb szülő, barát, vagy házastárs lenni.

Miben segíthet?

Önmagunk és kapcsolataink jobb megértésében, megismerésében, erőforrásaink mozgósításában, álarcaink levételében. Hisszük, hogy az önismereti munkának minden életszakaszban helye van, és általa bármely életeseményt – legyen az örömteli vagy akár válságos – megerősödés, lelki, szellemi fejlődés kísérhet.

Mit kell tudni a csoport kereteiről, hol lehet érdeklődni?

  • A csoportot minden hónap első szombatján tartjuk 10 és 18 óra között, egy órás ebédszünettel.
  • Helyszín: Kecskemét belvárosa
  • A jelentkezés feltétele: betöltött 18. életév
  • A csoport tervezett létszáma: 10-14 fő
  • A részvételi díj: 1000 Ft/óra, vagyis 10.000 Ft egy napra

Bővebb információ a módszerről itt olvasható.
Jelentkezni a csoportvezetők e-mail címén vagy telefonszámán lehet:

Oláh-Szücs Orsolya: mentálhigiénés és szervezetfejlesztő szakember, pszichodráma asszisztens, relaxációs gyakorlatvezető, mediátor

Gyüre Tamás: pszichológus, PhD hallgató, pszichodráma asszisztens, relaxációs gyakorlatvezető

A jelentkezés nem jelent automatikus felvételt a csoportba, de minden jelentkezőnek visszajelzünk. A csoportban való részvétel feltétele egy személyes beszélgetésen való részvétel, melyek folyamatosan zajlanak a csoport kezdetéig, előre egyeztetett időpontokban.

Várunk mindenkit szeretettel!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére