Jelenlegi hely

A rövid vagy a hosszú kabát a divatosabb döntés?

Ahogy a kinti levegő hőmérséklete fokozatosan, vagy olykor hirtelen gyorsasággal csökken, úgy kerülnek elő a gardróbból a megfelelő öltözetek. Az egyik sláger természetesen a kabát, ami nélkül nem érdemes tenni egy lépést sem. Na, de kis túlzással élve ahány csillag van az égen, annyi fazon vásárolható meg. Akkor mégis mi alapján érdemes választani?

Praktikusság vagy esztétikusság?

Sokan, mielőtt még a széles spektrumot bejáró férfi téli dzsekik palettáját végignéznék, úgy gondolják, hogy a hasznosság, hatékonyság és a szépség között választani kell. Mert olyan nincsen, hogy egy kabát egyszerre testesítsen meg kellemet és kényelmet. Vagy-vagy. Pedig ez az elképzelés egyetlen egy tényezőt nem vesz csupán figyelembe. Az igazságot. Ami teljesen másról beszél.

A választék minden egyes tagja kétséget kizáróan azt hirdeti, hogy a trendiség és a komfortosság, ha nem is egymás szinonimái, de a teljességhez elengedhetetlenek. Ha bármelyik sérül vagy hiányt szenved, akkor az elégedetlenség borítékolható. Hiszen mit ér egy dzseki stílusos megjelenés nélkül? Ugyanakkor mit ér a divatosság testre szabott kényelem hiányában? Szóval a kép akkor teljes, ha mindkét jellemvonás adott.

Ezután következhet a fent is említett dilemma. A döntés. Rövid vagy hosszú? Bundás vagy sima? Cipzáros vagy gombos? Ugyan a divatlapok számtalan jótanáccsal szolgálnak ebben a kérdésben, de a legfőbb iránymutató mindenkor a saját ízlés. A hosszú modellek legnagyobb előnye, hogy maximális védelmet nyújtanak, még a legnagyobb zimankóban is. A rövidebb fazonok szintén adhatnak bőven melegséget, viszont óhatatlanul kisebb mértékben óvnak a jeges fuvallatoktól.

Nemtől függetlenül érvényesek a fenti útmutatások?

Igen, nemtől függetlenül. A vonzó női dzsekik, igaz százfélék lehetnek, de a vásárlás folyamatában csak és kizárólag az egyéni ízlés számít. Semmi más. A szív hangjára hallgatva eltéveszthetetlen a minden szempontból jó, boldogító elhatározás. 

Szeretnél egy jó kabátot? Semmi gond! Biztos, hogy tudsz majd választani, akkora az elismert gyártók kínálata. Egy tipped azért adnánk: mindig a minőséget keresd. Egy világhírű brand által készített kabát ugyan költségesebb móka, mint egy név nélküli dzseki beszerzése, ám előbbi hosszú évekig kiszolgál majd, míg az utóbbi egy szezon alatt tönkremehet gagyi minősége miatt. Ilyenkor valósul meg a mondás, amit mindenki ismer: olcsó húsnak híg a leve.

A fotó forrása:

Megan Mahoney Photography/ Shutterstock.com

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére