Jelenlegi hely

Együtt a Kecskeméti Családokért Alapítvány

Szeretnénk olyan kisgyermekes családoknak segítő kezet nyújtani, amely családok önmagukért is igyekeznek mindent megtenni, ám bizonyos okoknál fogva mégis rászorulnak mások jóindulatára, adományára.

Ezt az alapítványt néhány lelkes önkéntes hívta életre, túlnyomóan kecskeméti védőnők. Igyekvő, ám segítségre szoruló, gyermekes családokat segítünk.

Ezt a facebook csoportot az Együtt a Kecskeméti Családokért Alapítvány alapítótagjai hozták létre.

Az alapítványunkat egyszerű emberek álmodták meg és egyszerű célokat fogalmaztak meg. Szeretnénk olyan kisgyermekes családoknak segítő kezet nyújtani, amely családok önmagukért is igyekeznek mindent megtenni, ám bizonyos okoknál fogva mégis rászorulnak mások jóindulatára, adományára. Mivel négy védőnő is van az alapítók között, az ő és kollegáik szűrőjén keresztül jutnak el hozzánk a segítségre váró családok. Célunk, hogy megkönnyítsük a rászorultak és az adományozók egymásra találását.


Bár a mai világban nehezen hihető, mi mégis minden forintot, mely beérkezik hozzánk a legjobb tudásunk és bölcsességünk szerint arra költünk el, amire az adakozók a küldés pillanatában szánták. Nem igényeltünk bankkártyát a banktól(az 3500 ft/év), nincsen irodaépületünk, nem az adományokból fizetjük a benzinköltégünket, nem óhajtunk kisbuszokat szerezni, vagyis itt mindenki önkéntesen, a szabadidejéből áldozva tevékenykedik, és nagy-nagy örömmel teszi ezt! Jelszavunk, hogy minden forint számít! Sokan azért nem adakoznak, mert nem tudnának tetemes összeget felajánlani. Mi szeretnénk ha megértenék a kecskeméti jóakaratú emberek, hogy mi 200 ft-ból már finanszírozni tudjuk egy kisbaba ebédjét! Minden forint számít, nincsen kis adomány!


Örömmel fogadjuk a tárgyi felajánlásokat! Mindig szükség van tartós élelmiszerre és tisztálkodó ill. takarítószerekre. Bármi egyéb kérésünket folyamatosan jelezzük itt a fb oldalunkon.
Amennyiben valakinek segítő kezet nyújt az alapítányunk, elvárjuk, hogy az az illető is segítő kezet nyújtson a jövőben egy másik rászorulónak. Lehet felajánlani tárgyi adomány, fizikai jelenlétet, időt, bármit! A lényeg, hogy aki segítséget kapott, az legyen ott ,mikor lehetősége akad, hogy másokon segítsen.
Köszönjük az érdeklődést és méginkább köszönjük ha adományoddal segíted a munkánkat! Minden akciónkról igyekszünk képekkel együtt beszámolni majd itt az oldalunkon, kísérj majd minket figyelemmel! :)

 

SZÁMLASZÁMUNK:


11732002-20410229
OTP Bank

Elérhetőségünk:

Facebook

Alapítók:

Éva Szabóné Kis
Némethné Szilvia
Beáta Koleszárikné Németh
Ágnes Jónás
Tedd Tünde

Telefonszám

 
0630-4449402
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére