Jelenlegi hely

Gyermekmentő inkubátor - Kecskemét

Helye: Megyei Kórház - 6000, Kecskemét, Nyíri út 38. főbejáratnál van, a porta és a trafóház között 

Krízishelyzetben lévő anyák újszülöttjeinek megsegítésére.

 

A télen fűtött helyiségben két inkubátor van, mindkettő biztosítja az újszülöttek számára megfelelő hőmérsékletet és páratartalmat. A mindig nyitva lévő ajtót sötétítő-fóliával tervezik leragasztani, szintén az anonimitás megőrzése érdekében. Két mozgásérzékelőt szereltek fel, így ha valaki belép, akkor először egy sárga jelzőfény gyullad fel a portásnál, ha pedig beleteszik a csecsemőt az inkubátorba, akkor egy piros, illetve ekkor már csengő is megszólal majd a portaszobában. Természetesen hagynak kis időt a szülő(k)nek az eltávozásra, majd a portás értesíti az újszülött osztályt.

Ha egy nő úgy dönt, hogy a gyermekét krízisinkubátorra bízza, nem követ el bűncselekményt. Ebben az esetben a hatóságok egyáltalán nem tesznek lépéseket, hogy a baba szülőanyját vagy más hozzátartozóit felkutassák.
Fontos, hogy mindenki tisztában legyen azzal, hogy ha egy nő ilyen (válság)helyzetbe kerül, a gyermek szempontjából az egyik legjobb döntés, hogy igénybe veszi a kültéri inkubátort. Jogi szempontból ezután még hat hétig lehetősége van, hogy meggondolja magát, és jelentkezzen a gyerekéért. Az ily módon megtalált baba bekerül az örökbefogadási adatbázisba. Mivel nem keresik a szülőket, nem kell hivatalos, jogi úton lemondaniuk a gyermekről, mert a krízisinkubátor alkalmazásával automatikusan engedélyt adnak a baba örökbeadására.

 

"A házasságról, a családról és a gyámhatóságról" szóló 1952. évi IV. törvény örökbefogadásra vonatkozó szabályai egészülnek ki azzal, hogy a gyermek örökbefogadásának engedélyezéséhez nem lesz szükség annak a szülőnek a hozzájárulására, aki gyermekét az erre kijelölt helyen helyezi el, annak érdekében, hogy más nevelje fel - feltéve, hogy bizonyos határidőn (hat héten belül) a gyermekért nem jelentkezik. Az anya "ráutaló magatartásával" járul hozzá az örökbeadáshoz. A kórházak tapasztalatai szerint az inkubátorba tett gyerekek után egyetlen egyszer sem érdeklődött az édesanyjuk.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére