Jelenlegi hely

Hogyan térjünk vissza a munkába szülési szabadság után

Amikor terhes voltál, elég egyszerűnek tűnhetett annak eldöntése, hogy mikor térsz vissza dolgozni a szülési szabadság után. De most, hogy otthon voltál a babával, és a bekarikázott randevú egyre közeledik, az átmenet valószínűleg nem tűnik már ennyire egyszerűnek.

Még a legjobb körülmények között is – talán volt szerencséd annyi szabadságot kivenni, amennyit csak akartál, vagy alig várod, hogy visszatérj a munkahelyedre – sok nő számára kihívást jelenthet a munkába való visszatérés. Be kell vezetni a logisztikát, például a gyermekfelügyeletet, az időbeosztások egyeztetését a partnerrel és egy működőképes terv elkészítését. De ugyanilyen jelentősek azok az érzelmek, amelyeket átélhetsz a szorongástól a várakozáson át a bűntudatig: Hogyan fogod esetleg más felügyeletére hagyni a babát? A részletek és érzések feltámadása időnként lehengerlőnek tűnhet. Ennek ellenére nők millióinak sikerült az átállás – és te is visszatérsz a dolgok rendes kerékvágásába.

Kérj rugalmasságot

A munkával, vagyis. Ha nem érzi megvalósíthatónak (vagy kívánatosnak), hogy visszatérjen a teljes munkaidős terhesség előtti ütemtervéhez, beszéljen főnökével, mielőtt visszatérne más lehetőségekről. Válthat-e rugalmasabb munkaidőre, otthoni részmunkaidős munkavégzésre vagy akár megosztásra is, ha ez az Ön pozíciójában van értelme? Készüljön fel arra, hogy javaslatokat tegyen a rugalmas megállapodások működésére, hogy főnöke tudja, hogy komolyan gondolja az új helyzet sikerét. Ez még akkor is érvényes, ha valaki egy magyar online casino alkalmazottjaként dolgozott a gyerekvállalás előtt. Függetlenül attól, hogy milyen munkakörben is dolgoztál a munkáltatónak kötelessége figyelembe venni az aktuális helyzeted.

Ha tudja, hogy csak még egy kis időre van szüksége ahhoz, hogy visszatérjen a pályafutásába, kérdezze meg főnökét egy továbblépési lehetőségről. Ezek a programok, amelyek néhány hét leforgása alatt fokozatosan visszavezetik a munkavállalókat a teljes munkaidős munkába (gyakran teljes fizetéssel), az elmúlt években egyre népszerűbbek a szabadságról hazatérő szülők körében.

Készülj biztonsági tervekkel

Szükséged lesz egy-két biztonsági megoldásra és tervre, ha a baba megbetegszik, az ovit, bölcsit bezárják, vagy a bébiszitter váratlanul elakad a forgalomban. Lehet, hogy a családtagok vagy a barátok az első választás, de nem ők az egyetlen lehetőség. Sok munkaadó kínál tartalék gyermekgondozási rendszert, és ha gyermeked napközibe megy, a szolgáltató gyakran javasolhat alternatív gondozási terveket.

Miután elkészítetted a biztonsági terveket, állíts össze egy listát az elérhetőségekről, hogy könnyen elérhetők legyen bármikor, bármilyen helyzetben. Ha kijelölt személy nem ismeri gyermeked, fontold meg egy „ismerj meg” profil létrehozását, amely tartalmazza az alvási és étkezési rutinjainak alapvető részleteit, a tetszéseket és nemtetszéseket, valamint minden fontos orvosi vagy allergiás információt.

Lépj be egy rutinba és alkalmazd

A csecsemők és a kisgyermekek akkor járnak a legjobban, ha napjaik szervezettek és kiszámíthatóak. Ha lehetséges, és még nem tetted meg, próbáld meg minden reggel ugyanazt a rutint. Ez fontos ahhoz, hogy családod normális ritmusba kerüljön. Ne feledd, gyakorlat teszi a mestert!

A folyamatnak nem kell bonyolultnak vagy komplikáltnak lennie. Csak tartsd következetesen: lehet, hogy összebújsz a babával az első etetéskor, amíg a partnered készül, aztán elővesznek könyveket olvasni és játszani, amíg te készülsz, és beiktatsz egy utolsó etetést, mielőtt elindulsz.

Felkészülés a cumisüvegre

Ha azt tervezed, hogy folytatod a szoptatást, fokozatosan térjen át a cumisüvegre. Idő előtt kezd el a fejést, és lehetőség szerint gyűjts fagyasztott tejet is. A kezdési dátum előtt legalább három héttel mutasd be a cumisüveget a babának, és lassan adj hozzá több lefejt tejet. Ez az átmeneti megközelítés segít babádnak alkalmazkodni, és elegendő időt hagy a cumisztatáshoz.

Készíts tervet arról is, hogy mikor és hol fogod lefejni a tejet a munkahelyeden. Tájékoztasd munkáltatódat, hogy fejni fogsz, és erősítse meg, hogy van egy tiszta, privát helyiség, ahol ezt megteheted, ami nem fürdőszoba. Törvényesen jogosult vagy egy ilyenre.

Kezdj visszaállni a hét közepén

Az első napot ütemezd a hét második felére, hogy az első munkahét rövid legyen (azonnal minimalizálod azt az időt, amelyet a kicsitől távol töltesz). Ez egy egyszerű lépés, de sokkal könnyebb lesz tőle az első néhány nap. A munkahelyi időbeosztás most fontosabb, mint valaha. Végtére is, van egy elég nyomós okod arra, hogy elvégezd a munkádat (és jól végezd), ami otthon vár rád.

Ha korábban nem volt túl nagy a napi tennivalók listája, akkor most itt az ideje, hogy elkezd elkészíteni azokat, amik a munkában és amik otthon várnak. Így tudatosan tudsz felkészülni erre az időszakra, amiben lehetőleg kérd ki a legtöbb segítséget a családtól, hozzátartozóktól, hogy csak a legfontosabb dolgokra kelljen koncentrálnod.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?
Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Az Űrhajózás Világnapját minden évben április 12-én ünneplik, mivel ezen a napon, 1961-ben Jurij Gagarin szovjet űrhajós elsőként repült a világűrbe a Vosztok-1 űrhajó fedélzetén. Ez a nap remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzétek a világűr csodáit!
Ugrás az oldal tetejére