Jelenlegi hely

Őszi kirándulási célpont – Gödöllői Arbo-park

Érdemes egy sétát tenni a Gödöllői Erdészeti Arborétumban (új nevén Arbo-park), ahol a változatos növényvilág mellett erdészeti tematikájú játszótér, játékos feladványok és kisvasút is várja a látogatókat.

Gödöllő és Isaszeg között, a Gödöllői-dombság területén, mintegy 137 terül el a Gödöllői Erdészeti Arborétum, amelyet 2021 májusától Arbo Parknak hívnak. A változatos erdőképeknek, gondozott tisztásoknak köszönhetően minden évszakban remek kikapcsolódási lehetőséget nyújt, családi kirándulások kedvelt célpontja.

A sétautak babakocsival is bejárhatóak. A tisztásoknak állatneveket adtak (pl. Süni, Mókus, Róka, Maci, Bagoly, Szarvas), az információs táblák játékosan, sok képpel mutatják be a környék növény- és állatvilágát. Játékos feladatokat és kirakót is találunk a sétányon.

A “Királyi vadászlak” névre keresztelt tematikus játszótér erdészházában a legkisebbek az erdész helyébe képzelhetik magukat, az állatvilágot pedig a fából faragott figurák mutatják be. Rugós játékok, hinta és csúszda is várja a kicsiket.

A nagyobbak erdei futókört és szabadtéri kondiparkot is találnak, valamint egy zenepavilont is kialakítottak itt.

A Gödöllői Erdei Vasút a Csemete-rétről indul, ősszel és télen hétvégenként közlekedik.

120 éves az arborétum

A nagy múltra visszatekintő arborétum telepítését még 1902-ben kezdték meg. Eredeti célja a hazánkban nem erdőalkotó fafajok – elsősorban a talajmegkötő fenyőfélék – honosítása volt, azonban 1960-ban az Erdészeti Tudományos Intézet új tudományos programot indított a területen.

A Gödöllői Arborétum különlegessége, hogy olyan erdészeti növénygyűjtemény található meg itt, ahol a fafajokat a velük kialakult társulásokban, természetes környezetükben erdőszerűen, a jellemző lágyszárú szint, cserjeszint kíséretében találhatjuk meg.

Az arborétum a természetben megtalálható fafajok és a nemesített erdészeti fajták génbankjaként is működik. Erdei fenyő, kocsányos tölgy, akác, vörösfenyő és sok egyéb faj jól dokumentált törzsültetvényei élnek itt máig.

A Gödöllői Erdészeti Arborétum egész évben szabadon látogatható, a belépés ingyenes.

2100 Gödöllő, Isaszegi út 164. 

Forrás: Gödöllői Arbo-park, Pilisi Parkerdő Zrt.

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére