Jelenlegi hely

Így biztosan nem veszíted el a gyereket a nyaralás alatt!

Akármennyire is gondos szülőknek tartjuk magunkat, bizony egy pillanat műve és a gyerkőc könnyen elveszhet nyaralás alatt (is).

Tudom, most azt gondolhatod, hogy na, velem ilyen biztosan nem fordulna elő, mert az én gyerekem nem olyan/mi megbeszéltük vele, hogy mit lehet és mit nem/én le nem veszem a szemem róla/stb. mégis minden évben olvasni nyaralás alatt elveszett csemetékről.

Ha nem is a 100%-os megoldást tudom, hoztam pár ötletet, amivel „csökkentheted a kockázatot”.

Tanítsd játékosan!

A nyaralásra bizony készülni kell. Fontos, hogy a gyerkőcöddel megbeszéld a szabályokat, és közben persze ne rémítsd halálra. Igen, már megint az a fránya egyensúly, meg az egyéni különbségek…

Tipp: ha szerettek szerepjátékozni, akkor be is „gyakorolhatjátok”, mit csináljon, mit mondjon, ha elveszne.

Biztonsági karszalag a csuklóra

Gyógyszertáraktól kezdve interneten át sokfelé vásárolhatsz csuklóra rögzíthető karszalagot, amire ráírhatod a nevét, a telefonszámodat. Ha nem tudsz, vagy nem akarsz beszerezni ilyet, akár a ruhája zsebébe is tehetsz egy névjegykártyát. Sőt kedvenc plüssére is kerülhet egy biléta ezen adatokkal.

Ha pedig éppen városnézés közben villan be, hogy mindez a szálláshelyen, vagy éppen otthon maradt, akkor végső megoldásként ott a filctoll vagy golyós toll, és írhatod is az infókat a csuklójára!

Ruha teszi az embert

Szerepel egy turisták által tömegesen látogatott nevezetesség is az útitervben? Meglátogatnátok egy forgalmas nagyvárost, piacot is? Akkor elő az élénk színű, feltűnő ruhákkal! Így sokkal könnyebben kiszúrod majd őt a tömegben, és gyermeked is gyorsabban megtalál téged, ha netán elszakadnátok egymástól.

Tipp: készítsetek reggelente egy közös fényképet a telefonjaitokkal, amin látszik, ki mit visel aznap. Sőt még jobb, ha egyenként is szerepeltek rajta, és jól látható az arcotok is. Így ha keresni kell egy-egy elkóborolt családtagot, akkor elég megmutatni a fotót az éppen arra járóknak.

Ha már ruha, akkor készüljetek rendőrök, katonák, biztonsági őrök ruháiból is. Előtte persze otthon érdemes beszélgetni arról, hogy tőlük bátran lehet segítséget kérni.

Tipp: érdemes felhívni a figyelmét, hogy ha nem lát rendőrt, olyan idegenhez menjen oda, aki nő és a még jobb, ha az ismeretlen egyén is gyerekkel van.

Tömegközlekedni jó!

Ha nem napi szinten használjátok, vagy olyan járműre kell felszállni, amivel még nem találkoztak a gyerekek, akkor előtte érdemes itt is felkészülni. Interneten lehet képeket nézni, megmutatni akár egy videóban, hogy működik, mire kell figyelni a használatánál.

Felszállás előtt beszéljétek át, hogy hány megállót mentek. Nem árt, ha van stratégiátok arra is, ha valaki nem tud időben leszállni, elsodródik a tömegben. Jó megoldás az elsőre, hogy a következő megállónál szálljon le és ott várja be a többieket.

Élményekben gazdag, biztonságos nyaralást kívánok!

Dr. Regősné Oláh Zsanett

- Szegedimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére