Jelenlegi hely

Nyitott istállók programsorozat a Hortobágyon

Ritka alkalom, hogy megnyitják kapuikat a Mátai Ménes istállói, nyit a felújított csárda is a Nyitott istállók hétvégéjén, február 25-26-án. A programok és a helyszínek részleteit cikkünkben olvashatjátok! Érdemes gyorsan regisztrálni, hamar betelnek a programok!

Csárda nyitó és családi hétvége csikókkal, bárányokkal és más állatkölykökkel

A Mátai Ménes istállói, a szatmáritelki juhhodályok és a Pusztai Állatpark állattartó hodályai kitárják kapuikat a látogatók előtt.

Ezen a február végi hétvégén az állataikat gondozó pásztorok és állatgondozók vezetésével ismerkedhetnek meg a látogatók a téli Hortobágy legifjabb jövevényeivel, az idei csikókkal, racka bárányokkal, mangalica malacokkal és szürke borjakkal, valamint napos csibékkel, kis kacsákkal és libákkal, kecskegidákkal és szamár csacsikkal.

Az esemény központi helyszíne, a túrák kiindulási és érkezési pontja a Hortobágyi Csárda, ami ekkor nyitja meg kapuit ismét vendégei előtt a 2022. évben, s csendül föl falai között a cigányzene.

„Nyitott istálló” helyszínek:

1. Pusztai Állatpark kisállat simogatója

Mi a különbség a kiskacsa, a liba és a csibe között? A baromfi simogatóban szakvezető segítségével megismerhetik a látogatók a különböző baromfiak pelyhes fiókái közötti különbségeket és akár kézbe is vehetik a frissen kikelt kis állatokat. Testközelből találkozhatunk nyuszikkal, kecskével, báránnyal, közelről megszemlélhetők a mangalica malacok, vagy a kisborjú és a fiatal csacsi is. Az óránként szakvezetés keretében kézbe is vehetőek a tollas kis jövevények, valamint a látogatókat büfé is várja ezen a hétvégén.
A belépőjegyeket ezen a hétvégén a rendezvényre a Hortobágyi Csárdában lehet megvásárolni, ám onnan egyénileg – saját autóval, vagy közel 1,5 km-es sétával – van lehetőség eljutni az Állatparkba.

2. Ismerkedés bárányokkal a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság racka törzsállományában

A juhász számadó kalauzolásával fény derül arra, mi a különbség egy apa és egy anyajuh között, vagyis milyen jegyek alapján lehet megkülönböztetni a kosokat a jerkéktől. Mindeközben megszámoljuk az idei szaporulatot a fekete és a fehér rackaállományban, s a bárányokat kézbe is vehetik a bátrabbak, akár közös selfit is készíthetnek velük. Eközben vendégeink megleshetik munka közben a juhászt, aki arról is mesél, hogy telnek a téli napok a juhászatban! Nem könnyű tudomány a juhok befogása juhászkampóval, a körmölés, de akár a pásztor legfőbb segítőinek, a pásztorkutyáknak a tanítása is. Miért van szükség arra, hogy a kutya tudja a „botra ugatást”? Végül megcsodálhatjuk, milyen szépen szólnak a kolompok, csengők, vagy akár a pergők, s a program végén felmelegedhetünk egy forró teától.
A bárányokhoz egy, a csárdától menetrend szerint induló buszjárat szállítja a látogatókat.

3. Csikónézőben a Mátai Ménes istállóban - a program már sajnos teltházas!

Vendégeink a Hortobágyi Csárdától menetrendszerűen közlekedő lovas kocsikon érkeznek a Mátai Ménesbe, ahol egy forró teától felmelegedve csikós számadónk mutatja meg az idén született kiscsikókat és mesél a ménes mindennapjairól. A központi és az anyakanca istállóban akár testközelből megismerkedhetnek, és meg is simogathatják a kis jövevényeinket, vagy sétálhatnak a ménes épületei között.
A mátai látogatás után Hortobágy központjába lovas kocsival érkezhetnek vissza.

Programok a nyílt napokon (naponta 9.00-16.00 között)

9.00-16.00: helyi termék vásár
9.00-15.00: pénztár, központi információ
9.00-17.00: Téli álmából ébred a Hortobágyi csárda, idén először ezen a hétvégén tárja ki kapuit, s várja vendégeit a több, mint 300 éves csárda, s szólal meg falai között a cigánymuzsika.

Járat indulások

• csikónéző fogat a mátai ménesistállóhoz: 10.00, 11.30, 13.00, 14.30
• báránynéző busz a szatmáritelki racka hodályhoz: 10.00, 11.30, 13.00, 14.30
• apró állatok bemutatója a Pusztai Állatparkban (egyénileg): 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00

Egy program időtartama oda és vissza utazással kb. 1-1 óra 20 perc.

Ezen a hétvégén kizárólag a Hortobágyi csárdánál működő jegypénztárban vásárolt jegyekkel látogathatóak az akcióban részvevő helyszínek! A rendezvény idején a Hortobágyi Vadaspark és a Madárkórház egységesen kedvezményes (diák) belépővel látogatható a „Nyitott istálló” program karszalagos vendégei részére, ahol testközelből találkozhatnak különféle vad állatokkal.

Jegyárak

• Csikónéző fogat Mátára: 1500 Ft/fő
• Báránynéző busz Szatmáritelekre: 1500 Ft/fő
• Apró állatok bemutatója a Pusztai Állatparkban: 700 Ft/fő
• 3 év alatt ingyenes

Információ: 52/589-000, 52/369-140, 30/894-5259
Előzetes regisztráció ajánlott az itt található regisztrációs űrlapon! Az ily módon lefoglalt jegyeket a programkezdés előtt legkésőbb 30 perccel korábban kell átvenni a Hortobágyi csárdában működő Tourinform jegypénztárban. A programon ajánlott az időjárásnak megfelelő meleg öltözet!

ADL - Debrecenimami

Forrás

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Szeptember az új január - őszi tippek az egészségéért

Szeptember az új január - őszi tippek az egészségéért

Sokan mondják, hogy szeptember az új január. A nyári lazulás után sokan motiváltabban érkeznek vissza az edzőtermekbe. Hogy a kezdeti lelkesedés pár hétnél tovább tartson, érdemes szakemberrel konzultálni és konrét célokat meghatározni.
Ki mondta, hogy az ősz unalmas legyen?

Ki mondta, hogy az ősz unalmas legyen?

Az ősz számos lehetőséget kínál, hogy a gyerekek számára izgalmassá és élvezetessé tegyük ezt az évszakot. Összegyűjtöttem néhány ötletet, amelyek segítenek felfedezni az ősz szépségeit és kihasználni az évszak sajátosságait a családi élmények során.
Végzetes mondatok a gyereknevelésben!

Végzetes mondatok a gyereknevelésben!

Vannak olyan végzetes mondatok, amit a szülők később megbánnak. Van pár ismétlődő dolog, amit ha gyakran mondunk gyerekeinknek, akkor azzal akár hosszú távon nehezítjük meg a gyerek és a magunk életét is.- Novák Ferenc pedagógiai viselkedéskutató​ írása.
Miért menjünk el szűrővizsgálatokra, ha nincsen semmi bajunk?

Miért menjünk el szűrővizsgálatokra, ha nincs semmi bajunk?

Azért, hogy ne is legyen! - Dr. Gyöngy Andrea belgyógyász, diabetológus írása
Ugrás az oldal tetejére