Jelenlegi hely

22. számú pályázat - Szélkirálynő - A szombathelyi Gothard Jenő Általános Iskola 4. a osztálya (Szombathelyimami)

A szombathelyi Gothard Jenő Általános Iskola 4. a osztálya elkészítette a Szélkirálynőt, Rumini, a kisegér hajóját.

Felkészítő pedagógus: Verasztóné Tóth Ildikó (osztályfőnök

Tavaly decemberben a Pagony Könyvkiadó és az imami internetes oldal egy közös pályázatot írtak ki, melynek célja az olvasás megszerettetése. A szülőknek kellett a neten egy kérdőívet kitölteniük a gyermekük olvasási szokásairól. Ez volt a "belépőnk" a pályázatra, melyet egy képzőművészeti alkotás elkészítésével kellett kiegészítenünk.

Negyedikeseim a téli szünetben elolvasták Berg Judit Rumini című regényét, amelyet feldolgoztunk, és vetélkedő formájában összefoglaltunk. Egy hónapig e projekt körül forogtak a gondolataink.

A szülők anyagi támogatásával sikerült a főhős, Rumini hajóját megépítenünk, a lányok még két kalandvágyó kisegeret is varrtak. Izgatottan várjuk az eredményhirdetést, hogy megtudjuk, megnyerjük-e a pesti színházlátogatást vagy a sorozat következő kötetét, esetleg a Rumini társasjátékot. De úgy gondolom, tanítványaim is érzik, hogy ők már nyertek. Megízlelték, milyen közösen alkotni, együtt dolgozni, egy csapat alkotó tagjának lenni. Én még annak is nagyon örülök, hogy többen kedvet kaptak a sorozat többi kötetének elolvasásához. 

 Az alábbi, gyerekek által készített videóban végig kísérhető a hajó elkészítése a kezdetektől a végéig:
https://youtu.be/ZI1EA-0N_eA

Az alábbi, gyerekek által informatikaórán készített videómontázsban a tanulók fogalmazzák meg saját szavaikkal, hogyan is dolgoztak több héten keresztül.

https://youtu.be/SpEcR0Wtgyk

Az alábbi albumban a kis fotósunk által készített összes kép látható, amiből csemegézve állították össze a gyerekek a montázst:

https://picasaweb.google.com/gothard2010tel/Hajokeszites4A?authuser=0&authkey=Gv1sRgCNGGy4TXmpebhgE&feat=directlink

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Télen sok szülő érzi úgy, hogy az öngondoskodás egy szép, de elérhetetlen fogalom. Mintha ez is még egy feladat lenne a listán, amit jó lenne kipipálni – de valahogy sosem jut rá idő, energia vagy tér. Pedig gyakran nem arról van szó, hogy nem törődünk magunkkal, hanem arról, hogy kevesebből próbálunk ugyanannyit adni. Ha télen azt érzed, hogy fáradtabb vagy, türelmetlenebb, és nehezebb magadra figyelni, az nem kudarc. Ez az időszak eleve többet vesz ki belőlünk, mint máskor.
Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Az év eleje sokaknál nem friss lendülettel indul, hanem csendesebb, nehezebb érzésekkel. Az ünnepek elmúltak, a hétköznapok visszatértek, kint korán sötétedik, és mintha belül is lassabban mozdulna minden. Családként ez gyakran még erősebben érződik: újraindul az ovi, az iskola, a munka, miközben az energiaszintünk nem igazán tart lépést a naptárral. Ha ilyenkor azt érzed, hogy az év eleje inkább nyomasztó, mint lelkesítő – fontos kimondani: nem vagy egyedül, és nem veled van a baj.
Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Karácsonykor mindenki szeretne örömet szerezni – de egyre többen azt érezzük, hogy a rengeteg tárgy helyett valami maradandóbbra vágyunk. Valami olyanra, ami nem porosodik a polcon, közös élménnyé, emlékké válik.Összegyűjtöttük a legjobb élményajándék-ötleteket, melyeket gyerekeknek, pároknak, nagyszülőknek vagy akár barátoknak is adhatsz – és amelyek könnyedén elérhetők.
Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Ugrás az oldal tetejére