Jelenlegi hely

Az is jót tesz, aki ad, és az is, aki itt vásárol Kecskeméten

Kecskeméten létezik olyan hely, ami azért van, hogy másokat segítsen, hogy másokat boldoggá tehessen. Méghozzá a MoFA adománybolt, ami június óta üzemel a Mozgássérült Fiatalokért Alapítvány nonprofit szervezeteként. Jelmondatuk: "Ha adsz, ha veszel, mindenképpen jót teszel!" pedig egyértelműen megfogalmazza a szándékukat.

Az üzletbe be lehet vinni a használt, de még jó állapotú dolgainkat, akár ruházatot, bútorokat, háztartási- és műszaki cikkeket, könyveket, újságokat, játékokat, iskolaszereket, minden olyan dolgot, ami nekünk már nem feltétlenül kell, viszont másnak örömet okozhat.

A használati tárgyak jótékony célú felajánlása nemcsak a mozgássérült fiatalokat segíti, hanem azokat a szegényebb sorsú családokat, nagymamákat, nagypapákat, akik kevés pénzből tudnak gazdálkodni. A rendkívül alacsony árakkal az egyébként rászoruló vásárló számára is nagy segítséget nyújt ez a kezdeményezés. A mai világban, ahol a szegénység különböző foka igen nagy társadalmi réteget érint minden pici apróság óriásinak tűnhet.

Tegnap ellátogattam a boltba, hogy körülnézzek és megismerkedjek az üzemeltetőkkel. Nagyon meglepődtem azon, hogy folyamatosan jöttek a vásárlók, mint egy bevásárló központba. Nem a kereskedők, hogy tovább értékesítsék a tárgyakat, hanem édesanyák pici gyermekkel, idősebb nők és férfiak, akik nehezen boldogulnak ebben az anyagias világban.

Ez bizonyítja, hogy igen, szükség van erre a kis boltra, mi pedig segíthetjük, hogy hosszútávon fennmaradhasson. Nézzünk szét otthon, mi az, amire már nincs szükségünk és ajánljuk fel nekik. Talán nálunk is nagyobb rend lesz otthon a konyhaszekrényben, a ruhás polcon, a játékos dobozokban. De nemcsak több helyünk lesz, hanem gyerekeinknek is mutathatunk egy jó példát, azzal, hogy segítünk másokon.

Hisz sokan vannak, akik bár nem számítanak nincstelennek, arra azonban kevés a pénzük, hogy például iskolakezdéskor meg tudják venni a gyerekeknek a tolltartót, táskát és egyéb szükséges holmikat. Hamarosan beköszönt a tél, téli ruházatot, ágyneműket, takarókat kifejezetten várnak, de társasjátékokat is szintén, hisz a téli estéken nagyobb szükségük van a gyerekeknek az efféle elfoglaltságra.

Persze nemcsak adományok miatt érdemes ellátogatnunk, hanem azért, hogy kincseket találjunk minimális pénzért. Tegnap én is szétnéztem és remek dolgokra bukkantam, gyerekeknek márkás foglalkoztató füzetekre 50 Ft-ért, egy övre szintén 50 Ft-ért és egy kantáros sínadrágra 500 ft-ért.

Ezek a mesekönyvek például 200 Ft-ért vannak.

 

Ez a gurulós cipő pedig 600 Ft, de 500 Ft-ért teniszütőt, 100 Ft-ért találhatunk mindenféle nyelvkönyvet, amik horror áron vannak üzletekben, 1-200 Ft-ért ruházatot, cipőt, játékokat, táskát, fonalakat, öveket, háztartási felszereléseket.

100 Ft :) 

Az árukészlet folyamatosan, szinte napról-napra változik, így érdemes hetente felkeresni az üzletet.

Kedves kiszolgálással, segítőkész önkéntesekkel várják a vásárlókat és az adományozókat. Szeretnék, ha a társadalom nem elfordulna és főleg nem sajnálkozva tekintene fogyatékos embertársainkra, hanem egyenlő félként kezelné őket. 

Meggyőződésük, hogy a társadalmi befogadás alapjai a különböző társadalmi csoportok egymáshoz való közeledése, egymás megértése, elfogadása és a kölcsönös segítségnyújtás. Ebben az első és legfontosabb lépés a hozzáállás, a szemlélet formálása, a párbeszédek kialakítása. 

Feltett szándékuk, hogy ezzel a célkitűzéssel - segítő jobbot adva, minden önzetlen Támogatóval - remélik, hogy jobbá teszik a körülöttünk lévő Világot.

Az enyémet már biztos, este miután a munkából hazaértem elmeséltem a gyerekeknek, hogy hol jártam. Ők pedig lázasan gyűjtötték a fejükbe a gondolatokat, hogy mi az, amit már kinőttek, amivel már nem játszanak, mi van a konyhaszekrényben, amit anya sosem használt még, hogy szedjük össze és vigyük be adományként. Imádom, hogy ilyen melegszívűek, csak mi tudjuk a jó példamutatásunkkal ezt egy életre megőrizni bennük J

A bolt bevételét teljes egészében a mozgássérült fiataloknak adományozzák. Amennyiben egyetértesz céljaikkal és szívesen adományoznál, Kecskeméten, a Luther Udvarban Szabadság tér 3. szám alatt találod meg őket MoFA adománybolt néven. Nyitvatartás: h-p. 8:00-17:00-ig, szo. 8:00-12:00-ig. Facebook oldaluk

Segítsünk, mert az is jót tesz, aki ad, és az is, aki vásárol.

 

Írta: Makai Marianna

 

 

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére