Jelenlegi hely

Három tipp az igazi rusztikus háló kialakításához

Manapság újra előtérbe kerültek a természetes textúrákat és anyagokat használó enteriőrök. Ehhez pedig szorosan hozzáköthető az is, hogy a rusztikus stílus újra virágkorát élje. Az alábbiakban adunk három tippet arra, hogyan változtassuk rusztikussá a nappalinkat.


A fotó forrása: Iriana Shiyan - stock.adobe.com

1. A nagyi bútorai modern köntösben remek minták lehetnek

A nagyszüleink régi szekrénye vagy épp kiegészítői tökéletesek kiindulásnak – lehet innen ötletet, stílust ellesni. Ezt ugyanis remekül tudjuk kombinálni a most trendi, modern, de minimalista bútorokkal. Például a trendi, rusztikus, fa hatású gardróbszekrények szinte minden típusát kiválóan tudjuk alkalmazni egy olyan hálóban, ahol régi stílusú bútorokat is használunk. Próbáljuk ki tehát, hogyan mutat a hálóban vagy a nappaliban egy régebbi dizájnt követő, de újonnan vásárolt, faforgács és bútorlap felhasználásával újraalkotott modell!

2. Kombináljunk természetes árnyalatokat és klasszikus mintákat

A rusztikus hatás egyik lényegi része, hogy természetes hatású színeket alkalmazunk. Ezt azt jelenti, hogy például a piros árnyalataiból is olyat választunk, ami nagyanyáink idejében létezett. Kerüljük a neonszíneket és a rikító árnyalatokat. A minták esetén pedig egyértelműen a régiek mintavilágát érdemes követni. Ez azt jelenti, hogy nyugodtan meríthetünk a retró, nagypolgári vagy paraszti mintavilágból, amit bátran kombinálhatunk naturális kiegészítőkkel. A rusztikus ismérve a természetes textúrákban mutatkozik meg igazán. A gyapjú, lenvászon, pamut, kerámia, kő, tégla és göcsörtös fa mind olyan anyagok és textúrák, amelyek elengedhetetlenek még a rusztikus háló esetén is.

3. Döntsük el, milyen irányba visszük a rusztikát!

A rusztikus stílus többféle lehetőséget is rejt. Ezért mielőtt nekiállnánk a hálónak érdemes megtalálni azt az irányvonalat, amit látni szeretnénk. Ez garantálja, hogy a végén ne káosz legyen a végeredmény. Rusztikus stílus esetén elvihetjük az enteriőrt népies, paraszti stílusba, de választhatunk nagypolgári, vidéki nemesi jellegű rusztikát is. A japandi, a wabi sabi a rusztika egy keleti irányzatát jelöli valójában. A naturális és a rendkívül népszerű mediterrán szintén a rusztikus irányzatot gazdagítja. Természetesen kombinálhatjuk is a különféle irányzatokat. A mai modern komódok, ágyak és szekrények remekül alkalmazkodnak ezekhez a stílusokhoz, így bátran merjünk kísérletezni.

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére