Mivel érdemes kezdeni?
Azzal, ami a gyerkőc számára vonzó és ellenállhatatlan. Ha például szeret tapsolni, ha folyton ritmusra jár a keze-lába, akkor bizony a dob nagyszerű választás. Az elektromos variáció abszolút szomszédbarát. Az állítható hangerőn túl a méret sem okozhat fennakadást, lévén kifejezetten helytakarékos alternatíváról van szó. A tartóssága megkérdőjelezhetetlen, mindennek tetejében kezdő szett is vásárolható belőle. Azaz nyugodtan, teljesen hozzá nem értőként is oda lehet ülni mögé, megtapasztalva, hogy mit is jelent, vagy jelenthet majd egyszer a dobolás. Eleinte ez kitűnő játék, aztán később tanári segítséggel hobbivá, sőt akár még többé is válhat.
Semmiképpen sem érdemes olyan modellben gondolkodni, ami nem ideális az aktuális helyzethez viszonyítva. Ha a gyermek még életében soha nem fogott dobütőt a kezébe, akkor egy kezdő készlet a tökéletes döntés. Minden megvan benne, ami elvárható. Az izgalom pedig alapjáraton adott és megkérdőjelezhetetlen. Ha pedig eljön az idő a későbbiekben, akkor természetesen következhet a fejlődés, egy szinttel feljebb lépés. A lényeg a fokozatosság! A csalódás, a sikertelenség csak elkedvtelenedéshez vezet.
Akkor gitárból sem célszerű egyből haladót választani?
De még mennyire, hogy nem! Amúgy ez kezdő felnőtteknél sincsen másként. Még jó, hogy mindig ott ildomos kezdeni, ahol éppen tartunk. A gyerek gitár erre lett kitalálva. A fokozatosság elve mentén haladva ez a legjobb hangszer az alapok elsajátításához. Aztán természetesen, ha eljön a kellő idő, akkor jöhet a következő, már komolyabb hangszer beszerzése.
Szponzorált tartalom